Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Κάρτας Γραφικών


ROSSIVAL20

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους..Εχω μια 5850 xtreme και θα ήθελα να πάω σε μια καινούργιας γενιάς κάρτα.Είδα στο skroutz κάτο 7850-7870 αλλά είναι πάρα πολλες οι υλοποιήσεις και δεν ξέρω που να πάω.Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας οχι μόνο για αυτες τις δύο κάρτες αλλα γενικά ποία θα ήταν η καλύτερη επιλογή.

 

 

Η οθόνη μου είναι dell ultrasharp U2312hm

 

Το budjet μέχρι 250 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο αμαζον μπορεις να ψωνισεις??? Εχεις ξαναγορασει εννοω?? Στο λεω γιατι με 260κατι ευρω θα μπορουσες να παρεις μια 7950 που ειναι καλυτερη απο ολες! Αλλιως θα παρεις αυτη http://www.skroutz.gr/s/2820121/Sapphire-Radeon-HD7870-2GB-XT.html ,και τελειες επιδοσεις για τα λεφτα της,και αθορυβη και πολυ χαμηλες θερμοκρασιες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα. Εχεις πολυ ωραιο συστημα και μια 7950 θα του πηγαινε γαντι. Ναι παιζει ρολο και τι παιχνιδια παιζεις για πες μερικα απο τα οποια σκοπευεις να παιξεις.. Γιατι αν θα με ρωταγες αν αξιζει τα παραπανω λεφτα για να πηγαινες σε μια 7950 θα σου ελεγα διχως δευτερη σκεψη ΝΑΙ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα παιχνιδια που παιζω ειναι diablo,starcraft,tomb raider,assasin creed,crysis,the witcher  και πολλα αλλα  :-) ε ναι να βαλω και 20-30 ευρω παραπανω δεν ειναι τιποτα αν ειναι να αξιζει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου εγώ προχθες πήρα την sapphire 7870 xt.Έβαλα το tomb raider και σε ultra γραφικά πήγαινε νερό και δες τι επεξεργαστή έχω.Είναι τελείως αθόρυβη σε σημείο που νόμιζα ότι δεν δούλευαν τα ανεμιστηρακια.Σε θερμοκρασία με το funmark πήγε μέχρι 68 βαθμούς με το tomb raider έως 52 και σε νορμαλ καταστάσεις δεν ξεπερνά τους 30.Αν μπορούσα να ψωνισω από έξω και εγώ 7950 θα πήγαινα αλλά και αυτή παίζει τα πάντα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτά τα χρήματα που διαθετεις και αγορά από Ελλάδα είναι ότι καλύτερο αυτή τη στιγμή πιστεύω.Πιστεύω για τα επόμενα 2 χρόνια θα σε βγάλει με αυτά που έχω διαβάσει ως τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπε οτι απο εξωτερικο δεν εχει ξαναψωνισει και δεν ξερω αν ειναι διαθετημενος να μπει σε διαδικασια για παραγγειλει την 7950 απο εκτος Ελλαδος (που για μενα θα ΑΞΙΖΕΙ να μπει στην διαδικασια αυτη). Ναι η 7870XT θα ηταν οτι πρεπει και οποτε εχεις κανα θεμα βγαζεις τα ΑΑ και θα τα παιζεις νερο. Witcher στο τεστ που ειχα κανει με αυτην την καρτα ειχα βγαλει με ολα στο MAX ακριβως 60fps,crysis me high+fxaa θα παιζεις μια χαρα,tomb raider νερο,Αc αν και εχουν θεμα η ΑΤΙ με αυτο το game παλι νερο θα παιζεις,απλα σε βαθος χρονου σιγουρα θα σε εβγαζε παραπανω η 7950 αν υπολογισουμε και το overclock που δεχεται που ειναι +10fps στα περισσοτετα games ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οκ δεν διαφωνω απλα θελω να του πω ολες τις επιλογες που εχει και ποιες ειναι πιο συμφερουσες.. Οτι και αν διαλεξει δεν βγει χαμενος παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχει και υπερβολικές απαιτήσεις όπως και εγώ τότε θα την ευχαριστηθει για αρκετό καιρό.Εγώ ας πούμε στο ps3 αν μου αρέσει κάποιο game το παίζω ευχάριστα και ας παίζει στα 30 fps.Και το ps4 να βγει πάλι καλύτερα πιστευω θα παίζει αλλά σε χαμηλότερες ρυθμίσεις,και μέχρι να πάρει τα πάνω της η κονσόλα σε κανένα χρόνο ,θα έχει πάρει ήδη καλύτερη νέας γενιάς.Αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...