Προς το περιεχόμενο

Η Google "σκοτώνει" το Google Reader την 1η Ιουλίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιατί κανένα απο αυτά που δοκίμασα δε τα δειχνει real time? μονο το feedly που τα εβγαζε κατευθειαν

 

Αυτό είναι το σημαντικό πρόβλημα, οι περισσότεροι aggregators δεν μαζεύουν τακτικά feeds και οι περισσότεροι δεν εμφανίζουν παλιά feeds -εννοώ πριν το import.

 

Το feedly προς το παρόν παιζει καλά, λένε μάλιστα ότι θα φτιάξουν API συμβατό με google reader -χρήσιμο στους mobile χρήστες. Ο κόσμος πάντως ζητάει να γίνει εξ'ολοκλήρου web service χωρίς addons/extensions κτλ. και ευτυχώς το έχουν "under review":  http://feedly.uservoice.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραίο το feedspot. Το The Old Reader μου είχε σπάσει στα νεύρα (2 εβδομάδες κοντά για να περάσει τα feeds μου και ακόμα τίποτε οπότε το ακύρωσα). 

 

Στο Feedspot υπάρχει τρόπος ενώ είμαι σε List view να βλέπω μια προεπισκόπηση του άρθρου πριν με πάει στη σελίδα του; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Ήρθε το τέλος.  Σήμερα υποτίθεται ότι κλείνει το μαγαζί, και αφού όλο αυτό το διάστημα δεν υπαναχώρησε η Google δεν νομίζω ότι θα το κάνει τώρα.  Επειδή πλέον ο "πανικός" να βρεθεί άλλη υπηρεσία έχει κάτσει, ποιά θα προτείνατε τώρα;  Πολύς κόσμος πάει προς το Feedly.  Έκανα εξαγωγή τα δεδομένα με το Google Takeout και πρέπει να βρω άλλη υπηρεσία να τα περάσω.

 

Οι third-party εφαρμογές που είχαμε στο Android (εγώ έχω το greader) τί γίνονται; Σταματάνε να κάνουν sync εντελώς και πρέπει να τουε περάσουμε νέο account (όπου φτιάξουμε ένα);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρίς να ακουστω καπως, και επειδη χρησιμοποιούσα google reader καθημερινά, έχω δοκιμασει οτι υπαρχει και δεν υπαρχει. το κυριο προβλημα που βρισκω ειναι οτι σε κανενα δε μου κανει update συνεχώς. ή τουλαχιστον τοσο συχνα οσο το google reader. καλα δε μιλαω για εμφανιση, αυτο ειναι το λιγοτερο. 

 

ψηφίζω netvibes, feedly, newsblur (μεχρι 64 feeds)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω που πήγα να κάνω "μετακόμιση" στο feedly είδα ότι δεν σου δίνει (φανερά;;; ) την επιλογή να δημιουργήσεις λογαριασμό, και ζητάει account & pass από το g account για να πάρει τα feeds.  Σιγά να μην τους δώσω το email και κυρίως το pass μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, με το feedly που είμαι εγώ τους τελευταίους μήνες, είμαι αρκετά ευχαριστημένος (και δεν έχω πρόβλημα με τις ενημερώσεις που είχε κάποιος παραπάνω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...