Προς το περιεχόμενο

Sniper Elite 3


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ενδιαφερον φενεται το παιχνιδι!το επαιξα λιγο κ με αρεσε!τα γραφικα πολυ ωραια αλλα το supersampling το ψιλογονατιζει.ολα ultra και το supersampling στο 2.25 το παιχνιδι παει νερο με 80fps μεσω ορο.αμα το βαλω στο 4 αμα θυμαμαι καλα πεφτουν στα 45-50 τα fps.επισης αμα το κλεισω τα fps ανεβαινουν στα 130-140!!χααχαχαχα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη, έχουμε φτάσει σε σημείο να ανησυχούμε για το αν το Ps4 θα είναι καλύτερο από το PC την στιγμή που θα έπρεπε να είναι δεδομένο ότι το PC είναι ο νικητής ;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζω το game εδω και κανενα μισαωρο. θα αναφερθω στα τεχνικα του θεματα για αρχη μιας και η ωρα που εχω περασει δεν ειναι αρκετη για να κρινω αλλα. 

 

Καταρχην δεν το περιμενα τοσο βαρυ. Με το συστημα της υπογραφης μου, με την μια gtx 680 το παιχνιδι με ολα στα ultra, τρεχει με τα βιας στα 30 frames και οταν εχει πολλα πραγματα να γινονται στην περιοχη παμε και στα 23. Για καλη μου τυχη το sli, μου δινει 25 με 28 frames, συνεπως μια χαρα για μενα. Το αλλο που θελω να αναφερω ειναι το αθλιο tearing που εχει το game, ανεξαρτητα αν δοκιμασα ingame vsync, μεσω radeon pro (vsync on / double vsync) και δεν λειτουργησε. Η μονη λυση ηταν μεσω του control panel της nvidia ( vsync on) οπου και λυθηκε το προβλημα.

Σε 1080 p παιζεις? Ειναι playble το παιχνιδι? Γιατι αν ισχυει αυτο εγω με τν 560 ti  θα παιζω σε medium η high.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 1080 p παιζεις? Ειναι playble το παιχνιδι? Γιατι αν ισχυει αυτο εγω με τν 560 ti θα παιζω σε medium η high.

Ναι σε 1080p. Μπορει και να πας και για ultra αν κλεισεις μερικα settings πχ οπως το supersampling το tesselation που κυριως αυτα θελουν δυνατο συστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έπαιξα την εισαγωγή, ωραίο είναι, μ' αρέσει η κίνηση, η κάμερα αλλά μου την σπάει λίγο το τρέξιμο που δεν είναι τόσο free η κάμερα.Anyway, το shot-cam με το Rifle τα σπάει απλά, τώρα για τα κοντινά τα fights που είσαι σε ''Commando mode'' εντάξει, κάνει μπαμ ότι είναι low-budget τίτλος, δηλαδή δεν έχει καμία σχέση με το Splinter Cell Blacklist.Η όλη αίσθηση δεν σε πείθει δηλαδή ότι είναι κάτι παραπάνω από ένα παιχνίδι, τώρα θα δούμε και στη συνέχεια τι έχει να προσφέρει.Οπτικά είναι καλό, όχι κάτι το ιδιαίτερο αλλά καλό και τρέχει πολύ καλά με Ultra + SSAA 2.25x.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2,5 χρονων λαπτοπ (αυτο που αναγραφεται κατω) τρεχει το παιχνιδι στα 22-40 FPS-medium-(φυσικα οχι V-sync,Tesselation, supersampling και καποια αλλα!), συνηθως βεβαια τρεχει κοντα στα 30 αλλα εχω και σκαμπανεβασματα!

 

Πρωτες εντυπωσεις μετα απο 4 ωρες παιχνιδιου!

 

Οσο αναφορα το παιχνιδι ειναι αρκετα καλο, θελει ωρα μεχρι να ολοκληρωσεις τη καθε πιστα! Εχεις αρκετο χωρο για να φτιαξεις την δικη σου τακτικη.

Με αυτο που γελαω βεβαια  ειναι το ΑΙ, καποιες φορες ειναι αρκετα γελιο (πχ, βραδυ, περνας απο διπλα του->τιποτα αυτος), παλι αλλες φορες ειναι επιθετικοι --το παιζω στο marksman--

 

Αρεκτα βελτιωμενο σε σχεση με το ν2 (λογικο).

 

Περισσοτερες εντυπωσεις οταν το τελειωσω!!

 

 

_____________________________

 

 

Ερωτηση:

  • πυροβολω τα φορτηγα στα κοκκινα σημεια (εκτος στο ντεποζιτο) αλλα δεν γινεται τιποτα, κανω τιποτα λοθος?
  • ποιο ειναι πιο καλο sniper (χρεισιμοποιω το Μ1 αλλα το ζουμ δεν ειναι καλο!, το Mosin δεν με βολευει!)

 

______

 

ΤΙΡ

διαφορα site προτεινουν να απενεργοποιησετε ολα τα φιλτρα, V-sync, tessellation, suppersampling για καλυτερη αποδοση (οχι μονο στα FPS)

Πάτα και το E και θα σου βγάλει ένα μπλε σημαδι σαν σταυρόνημα και τότε πυροβολείς τα κόκκινα ,μηχανη και τεπόζιτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάτα και το E και θα σου βγάλει ένα μπλε σημαδι σαν σταυρόνημα και τότε πυροβολείς τα κόκκινα ,μηχανη και τεπόζιτο.

Nαι ενταξει, το βρηκα, τα χτυπουσα εγω αυτα τα κοκκινα αλλα μια φορα, μετα ειδα οτι θελει 3-4 φορες! Ευχαριστω παντος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sniper Elite 3 – PC Performance Analysis

 

Όντως έχει πολύ εντυπωσιακό φωτισμό..Και όντως είναι μια χαρά optimized game, επιτέλους μετά από πόσο καιρό να δούμε και κάτι που είναι σωστό εξαρχής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 .....οντως ωραιο το Game,ωραια γραφικα και gameplay και μπορω να πω ότι μου αρεσει ΠΟΛΥ περισσοτερο απο το 2....τωρα σε Sapphire R9 280x Tri x OC Toxic όλα σε Ultra και supersampling στο 2.25    Average 42 fps με V-sync   ...και σε   supersampling 4 average 32 fps ΠΑΝΤΑ με V-Sync...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολυ δυνατή συνέχεια από το 2. Το έπαιξα καμιά ώρα. Μου άρεσε αρκετά όπως και τα προηγούμενα. Με 660 ti βγάζω γύρω στο 45 fps με off το supersampling. Όταν το ανοίγω στο 4 είναι πολύ φανερό το lag στα 25 fps.

 

Το σημάδι ανίχνευσης από τους εχθρούς δε μοιάζει πολύ με του assassin's creed;

Επεξ/σία από thephotoshoped
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει ολοι εχουν παρει στοιχεια gameplay απο την ubi οπως και η ιδια αλλωστε απο ολους τους υπολοιπους. Εδω η ιδια κλεβει τον εαυτο της, αφου ολα τα δικα της games θυμιζουν πλεον ac. Δεν ειναι τυχαιο βεβαια, αφου τους πιανει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Over 7,000 Sniper Elite 3 PC keys were stolen, resold codes revoked – statement

 

We produced a full report on exactly what happened to many Sniper Elite 3 PC keys, but the short version is that many who purchased a key from third-party sites had their game deactivated by Rebellion.

 

The reason? Over 7,000 Sniper Elite 3 keys had been stolen and then resold without authorisation from Rebellion. Apparently, keys purchased from some 50 third-party retailers have now been revoked.

 

A statement sent to VG247 reads, “We now know that a total of 7050 Sniper Elite 3 keys were compromised. It is only these keys that have been revoked.

 

“To clarify, aside from Steam itself, digital keys for Sniper Elite 3 can be bought from the below list of licensed partners. We can confirm that we have not revoked any keys sent to these companies, nor have they reported any problems to us. This is the full list of companies that get their keys direct from us for digital sale – we do not sell to anyone else.”

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...