Προς το περιεχόμενο

Sniper Elite 3


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Whatever το game είναι πολύ καλο και θα πουλήσει, έπαιξα την πρώτη πιστα τρέχει απροβλημάτιστα στα 60 fps χωρίς ΑΑ και το gameplay καλύτερο από πριν, το stealth είναι ευχάριστο (finishers) και χαίρομαι που πήραν το cover system από TR. Custom δυσκολία ftw!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ισχυει αυτο που λεει στο perfomance analysis στο dso gaming οτι θελει απο gtx 680 και πανω για ολα ultra? Για να ξερω δηλαδη ποσο overclock να δοκιμασω να κανω στην καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι παίζω Ultra χωρίς ΑΑ με 570 και έχει ελάχιστα drops σε μεγάλες εκρήξεις, oc ούτε καν δοκιμάζω πια αφού σχεδόν όλα τα games κρασαρουν...fuckin console ports.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυει αυτο που λεει στο perfomance analysis στο dso gaming οτι θελει απο gtx 680 και πανω για ολα ultra? Για να ξερω δηλαδη ποσο overclock να δοκιμασω να κανω στην καρτα.

Για ολα στο τερμα μαζι με το supersampling μονο με μια 780 η r9 280/290 θα παιζει με σταθερο 60αρι.

Με το supersampling στο 4 η μια gtx 680 δεν παει πανω απο 30 fps. Το oc για gaming ειναι πραγματικα ανουσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το έπαιξα και εγώ.... Περίπου μισή ώρα.
Καταρχήν για τα γραφικά, έχω 60 fps χωρίς το παραμικρό frame drop με όλα Ultra εκτούς του supersampling που το είχα off(γιατί νόμιζα μόλις πάτησα Ultra Θα το έβαζε και αυτό full αλλά το πρόσεξα μετά).
Θα το τεστάρω και θα σας ξαναπώ με το supersampling 4x.

Για το παιχνίδι τώρα, πολύ καλό. Έχει μπει αρκετά δυνατά. Λατρεύω το detection mode στυλ AC. Μου αρέσουνε τα edit που διαλέγεις διάφορα όπλα και φτιάχνεις το δικό σου "class" (στυλ CoD).

Πολύ ομορφα γραφικά και πάει αρκετά καλά προς το παρόν..... Να δούμε.... ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί; αναλόγως το παιχνίδι μπορεί να έχει αρκετή διαφορά, και σε CPU και σε GPU.

Οταν οντως υπαρχει bottleneck πχ απο την cpu μπορει ενα καλο oc λιγο να ισορροπησει την κατασταση. Τωρα απο εκει και περα ενα game που σε κολλαει και ειναι καθαρα αδυναμια hardware, το oc που να σε βοηθησει;Εκει απλα θελεις αναβαθμιση και τπτ αλλο. Τεσπα ας μην παμε το θεμα αλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν οντως υπαρχει bottleneck πχ απο την cpu μπορει ενα καλο oc λιγο να ισορροπησει την κατασταση. Τωρα απο εκει και περα ενα game που σε κολλαει και ειναι καθαρα αδυναμια hardware, το oc που να σε βοηθησει;Εκει απλα θελεις αναβαθμιση και τπτ αλλο. Τεσπα ας μην παμε το θεμα αλλου.

 

Υπάρχουν παιχνίδια που το OC μπορεί να δώσει και 10 fps για παράδειγμα, αλλά φαντάζομαι μιλούσες για κάτι πιο συγκεκριμένο και όχι γενικά. Το παιχνίδι το ξεκίνησα και εγώ, δεν έχω παίξει τα προηγούμενα αλλά μου φαίνεται μέτριο μέχρι στιγμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω επειδη ειχα πειραματιστει αρκετα με oc παλιοτερα σε πολλα games και δεν με βοηθησε στο perfomance καθολου.

 

Το sniper elite υποφερει για μενα οπως και το 2 απο την μονοτονιλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ..δηλαδή τι περιμένετε από ένα sniper game?! Οι χάρτες είναι πολύ πιο μεγάλοι και έχουν περισσότερη ελευθερια, διαλέγεις εσύ όπλα, το x-ray είναι κλάσεις ανώτερο, καλύτερο stealth, καλύτερο UI, custom δυσκολία κτλ...τώρα άμα εσείς το βρήκατε μονότονο μάλλον δεν έχετε παίξει παλιότερα sniper games. Προσωπικά το θεωρώ ότι καλύτερο έχω παίξει με sniper και πολύ ανώτερο από πολλά 3rd person shooters που κυκλοφορούν. Επίσης καλύτερα να αποφεύγεις Alex την λέξη "μονότονο" γιατί στην τελική όλα τα shooter είναι.

 

p.s. Και για να μην ξεχνιόμαστε να επισημάνω ξανά ότι το game τρέχει άψογα μέχρι και στο laptop.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To optimazation είναι πραγματικά εκπληκτικό......

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον προλαλίσαντα.

Φοβερό παιχνίδι παίδες. Κακά τα ψέματα..... Από τα καλύτερα Sniper games αν και μου άρεσε πολύ και το SGW 2 . Φοβερό + ότι είχε πολύ περισσότερο Stealth και σου έδειναν οδηγίες για το πως να σκοτώσεις ποιον. Βέβαια στο 2 παγκόσμιο δεν υπήρχε τέτοια τεχνολογία για αυτό είναι από τα καλύτερα....


EDIT: Λοιπόν μερικά πράγματα.

1) Έβαλα το Supersampling και από κολλημένα 60 fps πέφτω στα 40-45... ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΜΩΣ!!!! Απίστευτα Playable συνεχίζει να είναι όπως είναι λογικό. Αν και οι θερμοκρασίες που ανεβάζω είναι μεγάλες.... 63-74 cpu-gpu.

2) Το supersampling τι φτιάχνει και καλά??? Τις γωνίες σαν το AA??

3) To cooperative στο campaing που δείχνει το έχει δοκιμάσει κανείς έως τώρα????

Επεξ/σία από wazzaa
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Supersampling είναι αυτή η μέθοδος που κάνει το παιχνίδι σαν να τρέχει σε μεγαλύτερη ανάλυση από αυτήν της οθόνης σου(upscale). Δηλαδή στο 4x αν έχεις 1920x1080 είναι πως θα φαινόταν σε 7680x4320 :P

 

Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να λειτουργεί σαν anti-aliasing.

Γενικά αν δεν κάνω λάθος μπορείς να το κάνεις σε κάθε game με συγκεκριμένο πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ και τους δύο.

Κατάλαβα τι εννοείς στο περίπου.... Ενδιαφέρον ακούγεται :P

Την φωτό την είχα βρει στο google όταν το έψαχνα αλλά δεν με κάλυψε και πολύ (απλά ελάχιστα ποιο Smouth οι γωνίες φαίνονται) :P Ευχαριστώ πάντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυριο το που θα ειναι ετοιμο το pc το ξεκιναω. Ετσι λοιπον εξηγειτε γιατι με το super sampling 4x γινεται τοσο βαρυ το παιχνιδι. Αν ειναι αντι για 1920χ1080 που τρεχει η οθονη μου  με το supersampling να τρεχει σε 7680χ4320 πως να μην ειναι βαρυ? Θα το παιξω τωρα με ολα ultra αλλα χωρις super sampling και με την επομενη καρτα θα το ξαναπαιξω με super samlpling. Θα πρεπει να εχει τεραστια διαφορα στα γραφικα αν οντως ανεβαζει τοσο πολυ αναλυση. Δηλαδη δεν θα πρεπει να ξεχωριζεις το παιχνιδι απο το πραγματικο σε μια τετοια αναλυση,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...