Προς το περιεχόμενο

Sniper Elite 3


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση. Εγώ παίζω το game χωρίς κανένα πρόβλημα όπως ανέφερα πιο πριν.

Ολα Ultra + ΑΑ (ultra) + Supersampling x4. FULL playable δεν πέφτω κάτω από 40 fps.
Το πρόβλημα πιο είναι??? Οι θερμοκρασίες μου.

Θεωρείται λογικό οι θερμοκρασίες μου να είναι Nb=44 cpu=65 gpu=75 . Όλα αυτά είναι το μέγιστο!!!!
Είναι λογικό ή να ανησυχώ??? Κυρίως του Cpu με προβληματίζει. Σε Idle (καλή ώρα) βγάζω Nb=35 cpu=38 gpu=39.
Τι λέτε???


Κάπου μάλλον μπερδευτήκατε με το θέμα superAA οποτε διαβάστε καλύτερα.

http://en.wikipedia.org/wiki/Supersampling

Φοβερό. Τώρα κατάλαβα ακριβώς.

Παίρνει ένα pixel, το μεγιστοποιεί σε μια ανάλυση, διαλέγει τυχαία 4 πχ σημεία παίρνει τα χρώματα αυτόν και μετά το μετατρέπει ξανά στην ανάλυση που παίζεις κρατόντας τα επιπλέον Pixel για πιο Smooth αποτέλεσμα. Μιας που τα Pixel λόγο ότι είναι ίδιου μεγέθους και χωρίς ποικιλία στα χρώματα είχανε πρόβλημα στο να κάνουνε πιο ομαλά τα σημεία στις καμπύλες στις γωνίες και στις γραμμές.

Έτσι κάνει τα πράγματα πιο Smooth και δεν κόβονται τελείως τα κομμάτια από Pixel σε pixel όπως γίνοτανε μέχρι τώρα. Σωστά??

ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ!!!!
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό φαίνεται όμως έχει και τα θεματάκια του το AI πχ  δεν είναι τόόόσο τραγικό όπως αναφέρθηκαν κάποιοι δεν είναι και παράδειγμα προς μίμηση όμως σε καμία περίπτωση, μου άρεσε πώς όταν σε παίρνουν χαμπάρι κατευθύνονται  προς το μέρος σου και ακόμη ανεβαίνουν σκάλες πηδάνε τοίχους που σε άλλα καθαρά stealth παιχνίδια δεν το κάνουν δεν μου άρεσε που ο ήρωάς μας απεχθάνετε

το κολύμπι σαν το διάολο το λιβάνι (τουλάχιστον μέχρι το σημείο που το έχω φτάσει) είναι απαράδεκτο για σύγχρονο παιχνίδι να μήν σου δύνεται αυτή η δυνατότητα πιστεύω πως δίνει άλλη αίσθηση στο παιχνίδι.

Το σύστημα των saves εφόσον το κάνανε και manual έπρεπε να υπάρχει η δυνατότητα  του quik save με κάποιο πλήκτρο F5 η F6

αυτά προς το παρών ακόμη βρίσκομαι στην αρχή του παιχνιδιού όταν το προχωρήσω κι άλλο θα ποστάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΛΥ τίμιο παιχνίδι!  B)

 

κάνει αυτό που πρέπει και το κάνει αρκετά καλά, δε περίμενα να μου αρέσει τόσο είναι η αλήθεια

 

οκ απέχει από τους ΑΑΑ τίτλους σε κάμποσα θέματα, από την άλλη αυτά που κάνει και υπόσχεται τα κάνει καλά και σε αντίθεση με κάποιους ΑΑΑ τίτλους που τάζουν λαγούς με πετραχήλια είναι πιο καλό από ότι θα περιμένες και στο τεχνικό μέρος είναι σχεδόν άψογο 

 

φυσικά τα λέω όλα αυτά γιατί η αμέσως προηγούμενη εμπειρία μου είναι το watch dogs που πάει για unistall

 

με εξέπληξε ευχάριστα το συγκεκριμένο οπότε και το προτείνω  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είναι σε καμία περίπτωση μπηχτή, ελπίζω όσοι έπαιξαν ή παίζουν το Sniper Elite και έγραψαν θετικά σχόλια εδώ να το τιμήσουν με τα χρήματά τους, αν δεν το έχουν ήδη κάνει. Τόσο αξιόλογες προσπάθειες, εστιασμένες στο PC, πρέπει να στηρίζονται από όσο το δυνατόν περισσότερους :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα. If you like the game buy it. Όπως έχουμε πει :P

Η αρχή του 5 chapter Siwa Oasis είναι όλα τα λεφτά... Φοβερό σκηνικό και πανέμορφα γραφικά.

Εχω φτάσει ήδη στο 6 chapter.... Άλλα δύο μου έχουνε μείνει :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο λόγω campaign co-op θα το τσιμπήσω σίγουρα μελλοντικά αλλά όταν πέσει κάτω από 15€.

Όταν πέσει κάτω απο 15 δύσκολα θα μπορείς να βρεις άτομο για Co-op :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...