Προς το περιεχόμενο

Nova 3Play 29.90 το μηνα για παντα


vasman15

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοί φίλοι

Θεωρώ ότι το τοπίο όπως έχει εξελιχθεί είναι εξευτελιστικό για όλους, τόσο για τους "χρήστες" όσο και για τις εταιρείες.

Κάτι πρέπει να αλλάξει, να μπει ένα φράγμα και τα πράγματα να γίνουν πιο διαφανή!

Αν κάτσει και διαβάσει κανείς το παρόν νήμα, αλλά και άλλα αντίστοιχα, πέφτει από τα σύννεφα.

Δεν νομίζω ότι κανείς εν τέλει, είναι ευχαριστημένος (αν εξαιρέσουμε την πρόσκαιρη και ματαιόδοξη ικανοποίηση που μπορεί να έχει ο καθένας μας όταν θεωρεί πως πετυχαίνει μια καλή προσφορά...). 

Φιλικά

Αρης

ΥΓ Η προσωπική μου εμπειρία είναι ότι κατόπιν χρόνια πελάτης στον ΟΤΕ (καλά μη βαράτε...) τους πήρα τηλέφωνο για να δω -επειδή έχουν βελτιώσει το πρόγραμμα στο οποίο είμαι- αν μπορώ να έχω και γω αυτές τις βελτιώσεις (5 ώρες δωρεάν κινητά από 2). Και η κυρία μου είπε ότι δε γίνεται παρά μόνο ΟΤΑΝ λήξει το συμβόλαιο. ΕΚΕΙΝΗ ακριβώς τη στιγμή εγώ αποφάσισα να φύγω και απορώ γιατί δεν είναι πρωταρχικός στόχος η διατήρηση του πελατολογίου (κανόνας σε άλλους τομείς) παρά κυρίως η προσέλκυση νέων πελατών.

Για καλή μου τύχη (θα το έκανα ούτως ή άλλως) ο ΟΤΕ στον τελευταίο λογαριασμό έχει μια σημείωση ότι λόγω αλλαγής στην τιμολόγηση κάποιων υπηρεσιών, ο πελάτης μπορεί να καταγγείλει το συμβόλαιο χωρίς επιβάρυνση για ένα μήνα από όταν λάβει γνώση.... Δείτε το για όποιον ενδιαφέρεται!

Αυτο ισχυει για ολους τους συνδρομητες ακομη και αν το πακετο τους δεν εχει αλλαξει (πχ ειμαι στο double play απεριοριστα και ληγει τον ιουνιο.Θα μπορουσα να φυγω απο τωρα χωρις ποινη?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 607
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετά από αίτηση φορητότητας στην WIND, μου έδωσαν απεριόριστα αστικά-υπεραστικά, προς κινητά 720 λεπτά και το πακέτο novasports, με 39,90 για πάντα + δώρο 1 χρόνο τα HD.

 

Πιστεύω είναι καλά μιάς και πριν με 3play+novasport 1+HD, έδινα 34,90...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ειναι, πολυ καλα θα ελεγα, καλα μου φαινεται οτι ειναι για κλοτσιες οι τυποι, οτι θελουν δεινουν και οπου θελουν, απαραδεκτοι δεν εχουν μια σειρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ειναι, πολυ καλα θα ελεγα, καλα μου φαινεται οτι ειναι για κλοτσιες οι τυποι, οτι θελουν δεινουν και οπου θελουν, απαραδεκτοι δεν εχουν μια σειρα

όσο κάνουν προσφορές και έχουν χαμηλές τιμές ας κάνουν ότι δεν θέλουν . Αν γίνει κάτι διαφορετικό τότε θα είναι ενοχλητικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανουν προσφορες αλλα να τις κανουν για ολους, οχι μενονομενα, επισης να μη φτανεις στο σημειο να φυγεις για να παρεις το αυτονοητο, οτι να ναι ειναι, πιστευω θα ειχαν διπλασιους πελατες απ οτι εχουν τωρα αν λειτουργουσαν διαφορετικα........ας αναφερω παραδειγμα : με καλεσαν για 3play στα 29,90, τους λεω θελω και το sport πακετο και να δεινω 40γιουρο, δε μ ενδιαφερουν τα κινητα αλλα μονο σταθερα, μου λενε οχι δε γινετε, ε αν δε γινετε και  δε θελετε τα δικα μου γιουρο εγω sport εχω τροπο να δω, αντε γεια, αληθεια ποιος βγαινει χαμενος εγω η αυτοι? γι αυτο λεω δε παιζονται με τιποτα

edit επισης να αναφερω ημουν παλιος συνδρομητης φουλ nova και σταθερο forthnet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το Christmas Pack 2012 με 29,90 και 5€ τα ΗD(τα κρατησα ενα χρονο αν και δε βλεπω πολυ,μονο κανα αγωνα απο τα ντερμπι τα ελληνικα η Ch.League).Με πηραν τηλ. επειδη ληγει το συμβολαιο και μου ειπαν πρεπει να ενωθουν τα πακετα Nova και Forthnet και οτι θα μετατραπει σε 3Play με Start Pack και το NovaSports 1.Οτι ειχα δηλαδη και πριν απλα ανανεωνεται η συμβαση για ενα χρονο ακομη.Επισης θα με καλεσουν ειπαν σε λιγες μερες για να μου δωσουν σε προνομιακη τιμη ολα τα Sports η ολα τα Cinema.Απ'οτι καταλαβα 10€ θα ειναι το επιπλεον κοστος,οπως η τιμη που επαιζε το καλοκαιρι που μας περασε.Τα υπολοιπα Sports δε με πολυενδιαφερουν.Προς το παρον μονο το NS1 μου αρκει.Για τα Cinema θα εδινα +10€(15€ ειναι η τιμη καταλογου)αλλα θα ζητησω δωρο τα HD για οσο καιρο μπορουν να μου προσφερουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά ειναι....

Σου έκαναν αυτη την προσφορά για να πας στη forthnet ή για να μη φύγεις;;

για να μην διακόωψ την αίτηση φορητότητας που είχα κάνει για να πάω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μετα την αντιπροταση (αν τελικα τα "βρεις" με τον παλιο παροχο) ακυρωνεις την αιτηση αλλαγης παροχου στον νέο, αν καταλάβαμε καλα. Πως γινεται αυτή η ακυρωση; Τηλεφωνικα, με νεα χαρτια μεσω κουριερ ή σε κατάστημα; Πως ακριβως είναι η διαδικασια και ποτε σου εκαναν την... αντιπροταση της αντιπρότασης; :confused:  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα την αντιπροταση (αν τελικα τα "βρεις" με τον παλιο παροχο) ακυρωνεις την αιτηση αλλαγης παροχου στον νέο, αν καταλάβαμε καλα. Πως γινεται αυτή η ακυρωση; Τηλεφωνικα, με νεα χαρτια μεσω κουριερ ή σε κατάστημα; Πως ακριβως είναι η διαδικασια και ποτε σου εκαναν την... αντιπροταση της αντιπρότασης; :confused:  :lol:

Τηλεφωνικα ... <Τουλαχιστον σε μενα ετσι εγινε πηρα την Forthnet και ακυρωσα την αιτηση και ολα καλα !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι "πρεπει" να το κανεις αυτό? Εγω στη δικη μου περιπτωση δεν ειχα κανει απολυτως τιποτα, τον τελευταιο λογο τον εχει ο παροχος που βρισκοσουν εως τωρα, εφόσον συμφωνήσεις με αυτόν απλα δεν προχωραει η φορητοτητα. Εκτος αν κατι αλλαξε τα τελευταια 2 χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη περίπτωση της αίτησης όμως σε κατάστημα forthnet, όπου και σου δίνουν το μόντεμ/ρούτερ τη στιγμή της υπογραφής της αίτησης τί γίνεται?

Φαντάζομαι θα πρέπει να πας πάλι σε φυσικό κατάστημα για να επιστρέψεις τον εξοπλισμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και γιατι "πρεπει" να το κανεις αυτό? Εγω στη δικη μου περιπτωση δεν ειχα κανει απολυτως τιποτα, τον τελευταιο λογο τον εχει ο παροχος που βρισκοσουν εως τωρα, εφόσον συμφωνήσεις με αυτόν απλα δεν προχωραει η φορητοτητα. Εκτος αν κατι αλλαξε τα τελευταια 2 χρονια.

 

Πως θα παρεις την αντιπροσφορά της αντιπροσφορας αν δεν το κανεις; Διαβασες το ποστ του gandalf21; Με ποιο ερεθισμα του εκαναν αντιπροσφορά; Διαβασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δικη μου μικρη ιστορια

ειμαι οτε,δε μου κανουν προσφορα για καλυτερη τιμη,κανω αιτηση για χολ στα 16 ευρω double play χωρις αστικα κτλ,με παιρνει ο οτε μου προσφερει 27 ευρω/μηνα με 3.5 ωρες αστικα κ 30 λεπτα κινητα και δωροεπιταγη γερμανου 90 ευρω.

 

τα βαζω κατω κτλ και μου βγαινει λιγο οικονομικοτερο το οτε

 

τελικα με παιρνει η χολ σημερα,το πακετο που ειχα διαλεξει στα 12.30/μηνα

 

τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στη περίπτωση της αίτησης όμως σε κατάστημα forthnet, όπου και σου δίνουν το μόντεμ/ρούτερ τη στιγμή της υπογραφής της αίτησης τί γίνεται?

Φαντάζομαι θα πρέπει να πας πάλι σε φυσικό κατάστημα για να επιστρέψεις τον εξοπλισμό

Για αυτόν ακριβώς το λόγο δεν σε αφήνει η Forthnet να κάνεις αίτηση-φορητότητα μέσω του site της, αλλά σου λέει πέρασε από το μαγαζάκι μας να υπογράψεις και να σου φορτώσουμε και το ρουτεράκι...

 

(p.s. να μην έχεις και δικαίωμα υπαναχώρησης 14 ημερών λόγω αγοράς online.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...