Προς το περιεχόμενο

Nova 3Play 29.90 το μηνα για παντα


vasman15

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω ότι σε κάθε περίπτωση έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης όταν υπογράφεις αίτημα φορητότητας, ανεξάρτητα από το αν έχεις κάνει online αίτηση ή όχι

τουλάχιστον πριν κάποια χρόνια το θυμάμαι στους όρους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 607
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω το Christmas Pack 2012 με 29,90 και 5€ τα ΗD(τα κρατησα ενα χρονο αν και δε βλεπω πολυ,μονο κανα αγωνα απο τα ντερμπι τα ελληνικα η Ch.League).Με πηραν τηλ. επειδη ληγει το συμβολαιο και μου ειπαν πρεπει να ενωθουν τα πακετα Nova και Forthnet και οτι θα μετατραπει σε 3Play με Start Pack και το NovaSports 1.Οτι ειχα δηλαδη και πριν απλα ανανεωνεται η συμβαση για ενα χρονο ακομη.Επισης θα με καλεσουν ειπαν σε λιγες μερες για να μου δωσουν σε προνομιακη τιμη ολα τα Sports η ολα τα Cinema.Απ'οτι καταλαβα 10€ θα ειναι το επιπλεον κοστος,οπως η τιμη που επαιζε το καλοκαιρι που μας περασε.Τα υπολοιπα Sports δε με πολυενδιαφερουν.Προς το παρον μονο το NS1 μου αρκει.Για τα Cinema θα εδινα +10€(15€ ειναι η τιμη καταλογου)αλλα θα ζητησω δωρο τα HD για οσο καιρο μπορουν να μου προσφερουν.

Και εμένα με είχαν πάρει τηλέφωνο, τον Ιούνιο όμως (πολύ πριν κλείσω ένα χρόνο με το Christmas pack 2012 και με είπαν για την ενοποίηση των πακέτων (δηλαδή ουσιαστικά να μου έρχεται ένας κοινός λογαριασμός) αλλά και την χρέωση των κλήσεων προς κινητών να γίνει αστική με την ίδια τιμή (29,9€) και φυσικά δέχτηκα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μισο μηνα που ειμαι στη νοβα με το συγκεκριμενο προγραμμα.ειμαι πολυ ευχαριστημενος,ολα κομπλε.εχω τρελαθει στα ντοκυμαντερ.

το καλό είναι ότι με τα 29,90 στη nova  μπορείς να βλέπεις και Nat geo wild που είναι πολύ πορωτικά ντοκιμαντέρ με άγρια ζώα ενώ στο hol tv πληρώνεις 8 ευρώ το μήνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πριν 15 μερες με πηρανε σημερα

μαλλον 26/3 λεει

ουτε σμσ στο κινητο;

 

http://www.forthnet.gr/BroadbandStatus.aspx?a_id=4357  εδω μου εστελναν sms με νουμερο του σπιτιου τσεκαρεις την πορεια της αιτησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω την ειχα κανει μεσο τηλεφωνου σε 14-15 μερες ηταν ολα οκ..!!! εχω το 3play (29,90)  τωρα 3 μερες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος  ντοκιμαντερ πολλα και το ιντερνετ που φοβομουν λιγο  με αυτα που ακουγα τελικα ειναι κλασεις ανωτερο απο της wind που ειχα ουτε διακοπες συνεχεια ουτε τπτ.. ..!!

 

Υ.γ 

προσωπικη αποψη  η wind ειναι πολυ κλεφτες..!! ειχα συμβολαιο στα 16 ευρω για ενα χρονο  και οταν ελειξε χωρις καποια ειδοποιηση η κατι ο λογοριασμος εγινε 26 ευρω ( για καποιο καιρο δεν ασχολιομουν εγω με τους λογαριασμους και δεν το ειχα παρει χαμπαρι).. μολις το ειδα λεω bye bye wind.

και κατι ακομα που μου εκανε εντυπωση , δεν ξερω βεβαια αν το κανουν ολες οι εταιριες..    4.5 ευρω ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗ ??? :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γιατι ποιος ειδοποιει ότι εληξε το συμβολαιο και ανεβαινει η τιμη; Ουτε ο ΟΤΕ δεν το κανει, φανταζομαι κανενας (για Ελλαδα μιλαω). Από την νεα χρεωση δυστυχως καταλαβαίνεις μονο ότι τελειωσε το συμβολαιο (για οποιον "απροσεκτο" δεν το θυμαται και δεν εχει το νου του).

 

Τι είναι η επανασυνδεση που λες; Μετα από διακοπη για χρεη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καποιο λογο πολους μηνες δεν μου ερχοταν ο λογαριασμος ( δεν τον εφερνε ο ταχυδρομος, χανοταν στην πολυκατοικια. δεν ξερω τι γινοταν ) και μου το εκοβαν, οποτε μετα για να ξανα ανοιξω την γραμμη πηγαινα μονος μου χωρις τον λογαριασμο και πληρωνα , ελα που στο επομενο λογαριασμο με χρεωναν με 4,5 ευρω για επανασυνδεση... τους ελεγα επανελημενα οτι δεν μου ερχονται οι λογαριασμοι , αλλα τπτ...!!   

 

( στον λογαριασμο δεν ξερω αν τα λεει αναλυτικα ωστε να δεις τι σε χρεωνουν , εγω εκανα ετοιμα για e-bill που τα λεει ολα αναλυτικα.!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου εκανε νεα προσφορα ο οτε οταν ειδε αιτηση για forthnet

απεριοριστα σταθερα, 5ωρες κινητα, φουλ πακετο οτετβ, 24mbps και 100Ε επιταγη γερμανος

45Ε για 12 μηνες

στη forthnet εβγαινε 45Ε επισης με κινητα(12ωρες)  σταθερα, 24mbps και Novacinema

αλλα προτιμησα τα 100Ε επιπλεον του γερμανου χαχαχα

 

εκανα ακυρωση της αιτησης για να παραμεινω οτε και βλεπουμε σε κανα χρονο παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το Christmas Pack 2012 με 29,90 και 5€ τα ΗD(τα κρατησα ενα χρονο αν και δε βλεπω πολυ,μονο κανα αγωνα απο τα ντερμπι τα ελληνικα η Ch.League).Με πηραν τηλ. επειδη ληγει το συμβολαιο και μου ειπαν πρεπει να ενωθουν τα πακετα Nova και Forthnet και οτι θα μετατραπει σε 3Play με Start Pack και το NovaSports 1.Οτι ειχα δηλαδη και πριν απλα ανανεωνεται η συμβαση για ενα χρονο ακομη.Επισης θα με καλεσουν ειπαν σε λιγες μερες για να μου δωσουν σε προνομιακη τιμη ολα τα Sports η ολα τα Cinema.Απ'οτι καταλαβα 10€ θα ειναι το επιπλεον κοστος,οπως η τιμη που επαιζε το καλοκαιρι που μας περασε.Τα υπολοιπα Sports δε με πολυενδιαφερουν.Προς το παρον μονο το NS1 μου αρκει.Για τα Cinema θα εδινα +10€(15€ ειναι η τιμη καταλογου)αλλα θα ζητησω δωρο τα HD για οσο καιρο μπορουν να μου προσφερουν.

 

Δυσκολο να κρατησεις και το σποτς 1 και να σου δωσουν το σινεμα φουλ στα 39,90 συνηθως το δινουν χωρις σπορτς ή μονο σπορτς 1 + σινεμα 1, και εγω σε αυτο το πακετο ειμαι και ειναι αρκετα συμφερον για αυτο το σκεφτομαι και δεν βαζω το φουλ σπορτς με 39,90... αν ειχα το απλο θα εβαζα τρεχοντας το σπορτ πακ... 

εμενα μου εκανε νεα προσφορα ο οτε οταν ειδε αιτηση για forthnet

απεριοριστα σταθερα, 5ωρες κινητα, φουλ πακετο οτετβ, 24mbps και 100Ε επιταγη γερμανος

45Ε για 12 μηνες

στη forthnet εβγαινε 45Ε επισης με κινητα(12ωρες)  σταθερα, 24mbps και Novacinema

αλλα προτιμησα τα 100Ε επιπλεον του γερμανου χαχαχα

 

εκανα ακυρωση της αιτησης για να παραμεινω οτε και βλεπουμε σε κανα χρονο παλι

 σουπερ προταση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα με είχαν πάρει τηλέφωνο, τον Ιούνιο όμως (πολύ πριν κλείσω ένα χρόνο με το Christmas pack 2012 και με είπαν για την ενοποίηση των πακέτων (δηλαδή ουσιαστικά να μου έρχεται ένας κοινός λογαριασμός) αλλά και την χρέωση των κλήσεων προς κινητών να γίνει αστική με την ίδια τιμή (29,9€) και φυσικά δέχτηκα!

 

Είμαι στην ίδια ακριβώς περίπτωση.

Στο τηλέφωνο επέμενα και τους ρώτησα τότε αν έτσι θα γίνει και ανανέωση συμβολαίου για 1 χρόνο και μου απάντησαν όχι. Στη συνέχεια ρώτησα σε ένα κατάστημα πότε λήγει το συμβόλαιό μου και μου απάντησαν τον Ιούλιο του 2014, δηλαδή σαν να είχα κάνει ανανέωση. Από την άλλη στο λογαριασμό αναγράφει Ημ/νία Έναρξης: Ιούλιος 2013 αλλά Ημ/νία Λήξης: Αορίστου.

 

Γνωρίζει κανείς τι ισχύει εν τέλη με αυτή την προσφορά με την αστική χρέωση των κινητών που έγινε τον Ιούνιο-Ιούλιο του 2013 για όσους είχαμε το Chistmas pack 2012? Έγινε και ανανέωση συμβολαίου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως θα παρεις την αντιπροσφορά της αντιπροσφορας αν δεν το κανεις; Διαβασες το ποστ του gandalf21; Με ποιο ερεθισμα του εκαναν αντιπροσφορά; Διαβασε.

η δικη μου μικρη ιστορια

ειμαι οτε,δε μου κανουν προσφορα για καλυτερη τιμη,κανω αιτηση για χολ στα 16 ευρω double play χωρις αστικα κτλ,με παιρνει ο οτε μου προσφερει 27 ευρω/μηνα με 3.5 ωρες αστικα κ 30 λεπτα κινητα και δωροεπιταγη γερμανου 90 ευρω.

 

τα βαζω κατω κτλ και μου βγαινει λιγο οικονομικοτερο το οτε

 

τελικα με παιρνει η χολ σημερα,το πακετο που ειχα διαλεξει στα 12.30/μηνα

@matrixxx τι να διαβασω, το διαβασα, ψιλοαπανταει μεν και ο barman αλλα δεν βρισκω το πού βρισκεις το προβλημα:

Κανεις αιτηση φορητοτητας, την βλεπει ο παροχος σου σου κανει την "αντιπροσφορα", λες εσυ "οκ μου κανει", δεν κανεις καποια αλλη ενεργεια, παει ο δηθεν νεος παροχος να παρει την γραμμη σου απο τον παλιο του λενε "ωπα, συμφωνησαμε και ο πελατης θα μεινει" και προτου "κλεισουν" το αιτημα φορητοτητας σε ξαναπαιρνει ο "νεος" παροχος για την "αντιπροσφορα της αντιπροσφορας" που λες...

 

 

Μαλιστα ας μας πουν οσοι πηραν τηλεφωνο την εξυπηρετηση του "νεου" παροχου για να ενημερωσουν οτι τελικα θα δεχθουν την αντιπροσφορα του παλιου, αν ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ τους εκαναν επι τοπου νεα προσφορα. Θελω να πω οτι πιστευω οτι αυτο δεν συμβαινει (εκτος αν για καποιο λογο εχουν οι πελατες εξ'αρχης "παρε δωσε" με το τμημα φορητοτητας και του νεου παροχου και μιλανε απευθειας με αυτους) και οτι μαλλον μια τετοια ενεργεια "ενημερωσης" δεν επιταχυνει καν την εμφανιση της "αντιπροτασης της αντιπροτασης", αλλά το τελευταιο απλα εξαρταται απο το ποτε θα φαει 'επισημα' το "ακυρο" ο νεος παροχος απο τον παλιο (ωστε να του πει "καλα, δεν κλεινω το αιτημα ακομα ομως, θα τον ξαναπαρω ΕΓΩ τωρα τον 'πελατη' " ;)

(ελπιζω να ειναι κατανοητα οπως τα εχω γραψει :P)

 

προσωπικη αποψη  η wind ειναι πολυ κλεφτες..!! ειχα συμβολαιο στα 16 ευρω για ενα χρονο  και οταν ελειξε χωρις καποια ειδοποιηση η κατι ο λογοριασμος εγινε 26 ευρω

Σε εχουν ειδοποιησει την στιγμη που υπογραφεις το συμβολαιο οτι μολις ληξουν οι 12μηνες αυτοματα θα πας σε συμβολαιο αοριστου με τιμες τιμοκαταλογου. Αυτο δεν τους καθιστα κλεφτες. Βεβαια το οτι εμενα πχ με χρεωναν εντος του 12μηνου (απο την 1η μερα για την ακριβεια) με 24 ευρω αντι για 15 που ηταν το συμβολαιο και δεν μου τα πιστωναν ουτε με 200 παραπονα/τηλεφωνα/καταγγελιες ειναι μια αλλη ιστορια... ;)

Τι είναι η επανασυνδεση που λες; Μετα από διακοπη για χρεη;

Ναι, εδω και καιρο το εχουν αρχισει καποιοι παροχοι και τωρα τελευταια το ειδα και απο τον πΟΤΕ και μαλιστα με πολυ υψηλοτερο κοστος (νομιζω κατι ειπαν στο χωριο στον πατερα μου για 30 ευρω?? τα ειχε παρει πολυ αγρια παντως και μαλλον του το "κουρεψαν").

Δεν ξερω αν μπορουν να "πατησουν" σε καποιο νόμο, λογικα τους εχει λιγο λασκα η ΕΕΤΤ, το κακο (το απαραδεκτο καλυτερα) ομως ειναι οτι το κανουν αυτο ακομα και αν η διακοπη ειναι αποκλειστικα δικη τους ευθυνη (πχ στην περιπτωση που ανεφερα με τον ΟΤΕ, μιλαμε για ΕΝΑΝ και μονο 'ληγμενο' λογαριασμο και μιλαμε εκαναν διακοπη 2 εβδομαδες (!) μετα την ληξη του και ενω ΤΑ ΠΑΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΕΤΡΕΧΕ (οπως κανει παντα ο οτε) ηταν στον ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ λογαριασμο!

Γενικα ειναι για ..."ποινες" ολοι σε διαφορα θεματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβος ετσι ειναι φιλε Giorginho  .. και εγω μιλαω για εναν λογαριασμο φυσικα, δεν ειμαι χαζος να χρωσταω 4-3 λογαριασμους και να παραπονιεμαι γιατι μου το εκοψαν..!! τους ελεγα στην wind δεν μου ερχετε ο ο λογαριασμος ρε παιδια τι να κανω?? ε ουτε εμεις μπορουμε να κανουμε κατι σε αυτην την περιπτωση κτλ κτλ.... για αυτο τουσ ειπα και εγω bye bye..!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...