Προς το περιεχόμενο

Nova 3Play 29.90 το μηνα για παντα


vasman15

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτή την στιγμή, έχω απλό 24άρι με απεριόριστα σταθερά. Με ενδιαφέρει όμως στο πακέτο να μπει κ βασικό πακέτο TV (μόνο βασικό όμως, cinema με τίποτα, ενδεχόμενα κανά αθλητικό καλοδεχούμενο, οπότε παίζω μόνο ΟΤΕ, Νοva, HOL). Το άλλο που με ενδιαφέρει έιναι το πακέτο να μην ξεπερνά τα 29.9 της Nova, πλην ΟΤΕ που θα ήθελα να μείνω σαν ευχαριστημένος πελάτης - ότι πληρώνεις παίρνεις.....

Με ΟΤΕ δεσμέυομαι μέχρι 17/4, να πάω να κάνω την άιτηση στην Forthnet-Nova από τώρα ή είναι νωρίς?

απο τη στιγμή που είσαι στον τελευταίο μήνα  δεν έχεις πέναλντυ . οπότε μπορείς να κάνεις αίτηση στη forthnet όποτε θες χώρις κάποια οικονομική επιβάρυνση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 607
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

απο τη στιγμή που είσαι στον τελευταίο μήνα  δεν έχεις πέναλντυ . οπότε μπορείς να κάνεις αίτηση στη forthnet όποτε θες χώρις κάποια οικονομική επιβάρυνση 

Κι εγω έτσι έλεγα, αλλά σε τηλεφωνική επικοινωνία μου με τον ΟΤΕ, δεν είχαν την ίδια άποψη.....Τους είπα μάλιστα οτι εφόσον προπληρώνω το τελυταίο μήνα, τι πρόβλημα έχουν....., αλλά έλεγαν ότι πρέπει να συμπληρωθεί.....(??). Μπορεί βέβαια κ η κοπέλα της τηλεφωνικής εξυπηρέτησης να μην ήξερε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω το πακέτο που έπαιξε το καλοκαίρι ( απλό στα 29.90€ που είχε και κινητά ) αλλά με τρώει να βάλω και τα Αθλητικά για του χρόνου (ποια είναι η καλύτερη προσφορά που έχει παίξει μαζί ? ) μήπως και κάνω κάποια πρόταση στο τμήμα εκεί και μου τα προσθέσουν.

  • Θυμάμαι ότι είχα δικαίωμα με 39.90€ ( δηλαδή +10€ να βάλω και τα Αθλητικά ) αυτή ήταν ? 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω έτσι έλεγα, αλλά σε τηλεφωνική επικοινωνία μου με τον ΟΤΕ, δεν είχαν την ίδια άποψη.....Τους είπα μάλιστα οτι εφόσον προπληρώνω το τελυταίο μήνα, τι πρόβλημα έχουν....., αλλά έλεγαν ότι πρέπει να συμπληρωθεί.....(??). Μπορεί βέβαια κ η κοπέλα της τηλεφωνικής εξυπηρέτησης να μην ήξερε.....

από όσο ξέρω σε όλους τους πάροχους τον τελευταίο μήνα δεν έχει πέναλντυ . μπορεί να στο είπαν  για να μη φύγεις  . Το κακό είναι ότι στο τηλεφωνικό του οτε έχει κοπελίτσες με μισθό κάτω των 500 ευρώ και είναι λογικό να μην ξέρουν . καλύτερα λοιπόν να επικοινώνησεις με κάποιον προιστάμενο ώστε να σου δώσει και σίγουρη απάντηση για να ξέρεις και εσύ τι θα κάνεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

έχω το πακέτο που έπαιξε το καλοκαίρι ( απλό στα 29.90€ που είχε και κινητά ) αλλά με τρώει να βάλω και τα Αθλητικά για του χρόνου (ποια είναι η καλύτερη προσφορά που έχει παίξει μαζί ? ) μήπως και κάνω κάποια πρόταση στο τμήμα εκεί και μου τα προσθέσουν.

  • Θυμάμαι ότι είχα δικαίωμα με 39.90€ ( δηλαδή +10€ να βάλω και τα Αθλητικά ) αυτή ήταν ? 

 

Ναι με +10 μπορουσες να βαλεις το πακετο με τα αθλητικα ή με τις ταινιες...........μετα το 10αρικο εγινε 15 ευρω.

Κι εγω το ιδιο εχω αλλα θα περιμενω τωρα το καλοκαιρι μηπως γινει καμια καλη προσφορα οταν θα τελειωνει το συμβολαιο και μπορεσω μαζι με τα αθλητικα να προσθεσω και τα HD.

Μου ειχαν κανει πριν καιρο προταση για FULL στα 49,90 αλλα επειδη δεν μ'ενδιαφερει δεν το εβαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα το λαθος να βαλω στους γονεις μου το πακετο των 29,9 (ηταν wind) , να κανω αιτηση μαλλον γιατι εδω και 2 μηνες μία κολαει το θεμα στην wind μία στον οτε , τόσο σαμποταζ πεφτει πια???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από όσο ξέρω σε όλους τους πάροχους τον τελευταίο μήνα δεν έχει πέναλντυ . μπορεί να στο είπαν  για να μη φύγεις  . Το κακό είναι ότι στο τηλεφωνικό του οτε έχει κοπελίτσες με μισθό κάτω των 500 ευρώ και είναι λογικό να μην ξέρουν . καλύτερα λοιπόν να επικοινώνησεις με κάποιον προιστάμενο ώστε να σου δώσει και σίγουρη απάντηση για να ξέρεις και εσύ τι θα κάνεις 

 

 

Αυτο που λές απλά δεν ισχυει, και λογικό είναι. Η 12μηνη δεσμευση ειναι για ....12 μηνες ακριβώς. Αν η γραμμή σου πάει σε αλλη εταιρία πριν τη ληξη σου ζητάνε πρόστιμο (ξαναλέω το πότε φευγει η γραμμή μετράει, οχι το ποτε εκανε καποιος αιτηση  που μπορει πιθανως να ειναι και 1 μηνα πριν ληξει). Καλό είναι οι αιτήσεις να γίνονται λίγες μέρες πριν τη λήξη η στη λήξη για αποφυγή προβλημάτων (και καλο ειναι να μη βάζουμε τους συμφορουμιτες να κανουν κάτι που δε το ξέρουμε καλά με κίνδυνο να χρεωθουν 70-100 ευρώ απλά για 10 μέρες) . 

Με μια απλή αναζήτηση εδώ ή σε φορουμ που εξειδικευετε σε σταθερές γραμμές έχει πολύ πρόσφατα παραδειγματα από πολλές εταιρίες που ζηταν κοστος αποδεσμευσης 5-10-15 μερες πριν ληξει το συμβολαιο.

Οσο για τις κοπελιτσες του Οτε  που αναφερθηκαν μια χαρά τα ξέρουν και ας παιρνουν κατω από 400 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα ειχα γραψει καλα λογια μερικα σχολια πριν,τωρα θα το κραξω λιγο.μου κανει κατι νερα το ιντερνετ,πεφτει στα καλα καθουμενα κ ομολογω οτι γινεται σχετικα συχνα σε βαθμο να θελω να σπασω το ρουτερ.οταν το ανοιγωκλεινω ερχεται στα ισια του βεβαια.

δε μ'αρεσει αυτο,το θεωρω μεγαλο αρνητικο.σχετικα με τη nova εχω τρελαθει στα ντοκυμαντερ,δεν βλεπω τπτ αλλο,στα μεγαλα συν του αυτο για 'μενα γιατι γουσταρω τα ντοκυμαντερ πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τσεκαρε το snr σου, πες τους να το πανε στο 9. Θα πεσει λιγο ο συγχρονισμος σου (κλειδωμα), αλλα θα εχεις την σταθεροτητα που ειχες παλιοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι αυτό σου λεω, η φορθνετ για να φαινεται ότι συγχρονιζει ψηλα εχει ως default snr 6, τιμη που προκαλει αποσυνδεσεις σε γραμμες ακομα και με ελαχιστο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...