Προς το περιεχόμενο

Πρόσληψη στο Πλαίσιο


dinak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε τι να κάνουμε. Μερικές εταιρίες είναι σαν τις γυναίκες. Άπειρο make up για να κρύψουν την ασχήμια. Αν ήταν όλες το ίδιο άσχημες, τότε οι άνδρες δεν θα μαμούσαν ποτέ

 

Αυτό με την ανεργία και τον φόβο το έκαναν από το 2000. Δυστυχώς δεν είναι καινοτομία

 

Το άλλο με τα προσόντα που δεν αναγνωρίζουν. Ας πούμε ότι ένας με Phd στα μαθηματικά πιάνει δουλειά ταμίας στα public. Ε πόσο να του ανεβάσουν τον μισθό για να δίνει ρέστα; Δεν είναι ότι στη θέση αυτή θα ασχολείται με τις θεωρίες του Einstein.

 

Πρόσεξε. Δεν είπα να παίρνει 150 ευρώ και να τρέχει για δέκα 4ωρα. Είπα ότι μια θέση σαν τον ταμία δεν θέλει και ιδιαίτερα ακαδημαϊκά προσόντα

 

μπορει να ηταν απο το 2000 αλλα τωρα εχει παραγινει, αν μια εταιρεια λοιπον οπως λες φοραει make up εγω θεωρω χρεος να την "ξεβαψω" και να δει ο κοσμος ποσο ασχημη ειναι στην πραγματικοτητα.

 

δεν μιλαμε για ασχετα προσοντα αλλα για προσοντα πανω στην δουλεια πχ εχει 5 χρονια προυπηρεσια και σου δινουν το βασικο ή εχεις πτυχιο πληροφορικής και αντι να σου δεινουν τον μισθο που πρεπει σου δινουν το μισθο για απολυτηριο λυκειο αντε στην καλυτερη τεχνικης σχολης.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και σίγουρα δεν πρόκειται να βρεις το ίδιο τεχνολογικό προϊόν 200 ευρώ πάνω αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία

Για την ιστορια

http://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi/vga-kartes-grafikwn/MSI-VGA-GTX-980Ti-Gaming-6GD5.htm

https://www.skroutz.gr/s/7136829/MSI-GeForce-GTX980-Ti-6GB-GTX-980Ti-GAMING-6G.html

 

:D

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έκατσε και ασχολήθηκε άνθρωπος να ψάξει το ίδιο προιόν 200 ευρώ πάνω, εγώ φεύγω. Δεν ξαναπαντάω εδώ :P

 

Παραπάνω από 200 ευρώ διαφορά κιόλας... σε ρούπωσε. :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σορρυ λιγο αλλα το να είναι "ελκυστικοι" οι υπαλληλοι και να το στηρίζετε αυτό μου φαινεται παρανοια.
πωλητης εισαι, όχι κρεας.
το ότι εκμεταλλεύονται την ανεργια, την κριση και χιλια ποσα πραγματα και εχουν απαιτησεις με βασικο μισθο (της πλακας) να εισαι παρ ολιγο σεξεργατρια μου φαινεται παρανοια να το στηρίζετε.
Δηλαδη το "παω για μπανιστηρι σε πωλήτριες" μου φανηκε παρα πολύ σιχαμενη προσεγγιση.
Τωρα η συγκριση μεταξυ εταιριων και γυναικων και μεηκαπ και αλλοι σεξισμοι, δε μπορω να καν.
Μιλαμε για βασικα εργασιακα δικαιώματα. Δεν ξερω που δουλευετε οσοι σχολιαζετε και πως σας φερονται στη δουλεια, εγω δε θα ψηνομουν ακριβως με τέτοιες συνθήκες και τέτοιες παροχες.
 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...