Προς το περιεχόμενο

Πρόσληψη στο Πλαίσιο


dinak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άλλη μια ουσιαστική απάντηση.

 

 

Χε... είπε ο τέτοιος τον άλλον κεφάλα. ;)

 

Τουλάχιστον, εγώ έδωσα μία και εσύ με προκάλεσες από την πρώτη σου ερώτηση. Βάλτα κάτω να δεις (εάν σε αφήσεις). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιογράφος είσαι; Ειδικά με το μπαμ του ίντερνετ το πιο εύκολο πράγμα είναι να ασχοληθεί ο κάθε άσχετος...το θέμα είναι ότι είναι η φύση της δουλειάς τέτοια που μπορεί και ο φαινομενικά άσχετος να είναι ή να γίνει πολύ καλός!

 

Οι εργαζόμενοι θα τους αντέχαμε;; :P :D

Αν πληρεί όμως κάποιες προυποθέσεις (βλ. γραμματική, συντακτικο...)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πληρεί όμως κάποιες προυποθέσεις (βλ. γραμματική, συντακτικο...)

Θα έπρεπε να εννοείται αυτό αλλά υπάρχουν και κάποιοι που και χωρίς αυτά το παίζουν δημοσιογράφοι....:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 

Σωστα. Για να μαθω να το παιζω εξυπνη

Πάντως η εξυπνάδα δεν σχετίζεται με την ορθογραφία ή το συντακτικό.

 

Παιδιά, για πείτε, πόσα παίρνει καθαρά ένας πωλητής στο πλαίσιο;  :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ειναι τρελα ον-τοπικ αλλα θελω να πω κατι που μου εκανε τρομερα αρνητικη εντυπωση. Τις προαλλες περιμενοντας εναν φιλο στο κεντρο πηγα στο Πλαισιο στο Συνταγμα να ψωνισω κατι ψιλολογια και σταματησα λιγο στο σημειο που εχει τα κινητα. Εκει βρισκοταν μια κοπελα υπαλληλος αλλα δεν φορουσε τα ρουχα που φορανε οι υπολοιποι. Συνηθως η ερωτηση ειναι: "μπορω να σας βοηθησω;", της λες οχι και παει στην ευχη του θεου. Η συγκεκριμενη κοπελα ομως εδωσε ρεσιταλ "ψευτικης" χαζομαρας λεγοντας ηλιθιοτητες οπως η παρακατω:

 

Υ: Κυριε εχετε βαλει το ενα ποτηρι μεσα στο αλλο στον καφε σας; 

 

Της δειχνω το ποτηρι και οτι εχω απλα χαρτονι για να μην καω.

 

Υ: Αχ, δεν το ειχα δει. Και μπαινετε μεσα και λεω ο κυριος εχει βαλει ενα ποτηρι μεσα στο αλλο. Και μετα σκεφτομαι, πως ο κυριος καταφερε και χωρεσε το ενα ποτηρι μεσα στο αλλο; Δεν μπορω θα παω να τον ρωτησω. Αλλα τελικα κυριε απλα ειχατε χαρτονι για να μην καιγεστε.

 

Τελος παντων φευγω και μετα απο κανα διωρο επιστρεφω μαζι με τον κολλητο μου που ηθελε να δει απο κοντα το Note 4 πριν το αγορασει.

 

Η κοπελα εδωσε νεο ρεσιταλ ηλιθιοτητας λεγοντας στον φιλο μου να αγορασει Samsung Smartwatch αντι για κινητο και τελικα μας αφησε παιρνοντας και το ρολοι λεγοντας "καλα εσεις κοιταξτε εγω παω να παιξω με το ρολοι, αχ μου αρεσει τοσο πολυ."

 

Η συγκεκριμενη κοπελα προφανως εκανε τη χαζη και καποιος την εβαλε να παριστανει οτι εχει νοημοσυνη ιση με γλαστρα πρωιναδικου. Καταννοω την αναγκη για δουλεια και σε καμια περιπτωση δεν τα βαζω μαζι της, ξερω οτι στην πραγματικοτητα απλα περιμενε να κλεισει το μαγαζι να παει σπιτι της. 

 

Προς τον μαλακα υπευθυνο που την εβαλε: Ξεφτιλιζεις δημοσια εναν νεο ανθρωπο γιατι νομιζεις οτι θα πουλησεις. Ομως, guess what. Δεν θα πουλησεις περισσοτερο. Κανενας δεν θα αγορασει επειδη η κοπελα στο διαδρομο του κανει ναζια. Κι αντε κανας 60αρης μπορει, η πλειοψηφια ομως οχι. Την βρισκει ενοχλητικη και ηλιθια. Αν θες να πουλησεις κινητα, βρες αλλον τροπο προωθησης, κανε 100 ατοκες δοσεις, βαλε απο την τσεπη της εταιριας τη διαφορα με το skroutz, δεν ξερω. Σιγουρα παντως η συγκεκριμενη τακτικη δεν σου φερνει πελατες.

 

Αν πατε, μπορει να την πετυχετε κι εσεις.

Επεξ/σία από ProponitisTouKanape
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι τρελα ον-τοπικ αλλα θελω να πω κατι που μου εκανε τρομερα αρνητικη εντυπωση. Τις προαλλες περιμενοντας εναν φιλο στο κεντρο πηγα στο Πλαισιο στο Συνταγμα να ψωνισω κατι ψιλολογια και σταματησα λιγο στο σημειο που εχει τα κινητα. Εκει βρισκοταν μια κοπελα υπαλληλος αλλα δεν φορουσε τα ρουχα που φορανε οι υπολοιποι. Συνηθως η ερωτηση ειναι: "μπορω να σας βοηθησω;", της λες οχι και παει στην ευχη του θεου. Η συγκεκριμενη κοπελα ομως εδωσε ρεσιταλ "ψευτικης" χαζομαρας λεγοντας ηλιθιοτητες οπως η παρακατω:

 

Υ: Κυριε εχετε βαλει το ενα ποτηρι μεσα στο αλλο στον καφε σας; 

 

Της δειχνω το ποτηρι και οτι εχω απλα χαρτονι για να μην καω.

 

Υ: Αχ, δεν το ειχα δει. Και μπαινετε μεσα και λεω ο κυριος εχει βαλει ενα ποτηρι μεσα στο αλλο. Και μετα σκεφτομαι, πως ο κυριος καταφερε και χωρεσε το ενα ποτηρι μεσα στο αλλο; Δεν μπορω θα παω να τον ρωτησω. Αλλα τελικα κυριε απλα ειχατε χαρτονι για να μην καιγεστε.

 

Τελος παντων φευγω και μετα απο κανα διωρο επιστρεφω μαζι με τον κολλητο μου που ηθελε να δει απο κοντα το Note 4 πριν το αγορασει.

 

Η κοπελα εδωσε νεο ρεσιταλ ηλιθιοτητας λεγοντας στον φιλο μου να αγορασει Samsung Smartwatch αντι για κινητο και τελικα μας αφησε παιρνοντας και το ρολοι λεγοντας "καλα εσεις κοιταξτε εγω παω να παιξω με το ρολοι, αχ μου αρεσει τοσο πολυ."

 

Η συγκεκριμενη κοπελα προφανως εκανε τη χαζη και καποιος την εβαλε να παριστανει οτι εχει νοημοσυνη ιση με γλαστρα πρωιναδικου. Καταννοω την αναγκη για δουλεια και σε καμια περιπτωση δεν τα βαζω μαζι της, ξερω οτι στην πραγματικοτητα απλα περιμενε να κλεισει το μαγαζι να παει σπιτι της. 

 

Ομως προς τον μαλακα υπευθυνο που την εβαλε: Ξεφτιλιζεις δημοσια εναν νεο ανθρωπο γιατι νομιζεις οτι θα πουλησεις. Ομως, guess what. Δεν θα πουλησεις περισσοτερο. Κανενας δεν θα αγορασει επειδη η κοπελα στο διαδρομο του κανει ναζια. Κι αντε κανας 60αρης μπορει, η πλειοψηφια ομως οχι. Την βρισκει ενοχλητικη και ηλιθια. Αν θες να πουλησεις κινητα, βρες αλλον τροπο προωθησης, κανε 100 ατοκες δοσεις, βαλε απο την τσεπη της εταιριας τη διαφορα με το skroutz, δεν ξερω. Σιγουρα παντως η συγκεκριμενη τακτικη δεν σου φερνει πελατες.

 

Αν πατε, μπορει να την πετυχετε κι εσεις.

Καλα μην παιρνεις και ορκο αν η κοπελα ειχε παρουσιαστικο εγω θα το σκεφτομουν παντως :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μην παιρνεις και ορκο αν η κοπελα ειχε παρουσιαστικο εγω θα το σκεφτομουν παντως :D

 

Να σου πω την αληθεια εκνευριστηκα με την ηλιθιοτητα και δεν την κοιταξα καλα, νομιζω καλη ηταν ομως. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ξεφτίλα στο πλαίσιο! Και δεν τους είχα για τέτοιους.

Οι τοπ χειρότεροι πωλητές πάντως είναι πάντα στον Γερμανό. Μπαίνεις μέσα να δεις για κινητό και σε πρήζουν για νέα σύνδεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ξεφτίλα στο πλαίσιο! Και δεν τους είχα για τέτοιους.

Οι τοπ χειρότεροι πωλητές πάντως είναι πάντα στον Γερμανό. Μπαίνεις μέσα να δεις για κινητό και σε πρήζουν για νέα σύνδεση.

 

Ρε συ αυτο το καταλαβαινω. Και αν θες να τους κανεις να το βουλωσουν τους λες οτι εχεις φοιτητικο. Αλλο αυτο, αλλο να ξεφτιλιζεις εναν ανθρωπο εκμεταλλευομενος την αναγκη που εχει να δουλεψει. Ειναι ενα κλικ χειροτερο απο αυτους που προωθουσαν ρινικες ταινιες και ειχαν βαλει τις κοπελες στο Mall να τις φορανε οσο απαντουσαν σε αποριες κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...