Προς το περιεχόμενο

Πρόσληψη στο Πλαίσιο


dinak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογικά για να καταδέχονται να κάνουν τους καραγκιόζηδες στο πλαίσιο δεν μπορούν να βρούν κάποια άλλη δουλειά.

Έχει δουλειές στα χωράφια... :ph34r: αλλά αυτές δεν τις δέχονται.

Οι πωλητές είναι τελειωμένο επάγγελμα. Θα εξαφανιστεί λόγω του ηλεκτρονικού εμπορίου.

 

Έχω λόγο που είμαι χαιρέκακος. Οι πωλητές σε προϊόντα τεχνολογίας ή υπηρεσίες τηλεπικοινωνιών, λένε συνήθως ψέματα. Σε βαθμό μάλιστα ποινικό διώξιμο. Όταν πχ «ξεχνάς» να ενημερώσεις το θύμα (ναι, έτσι αποκαλούν τον πελάτη) για το τέλος αποσύνδεσης, δεν είσαι «πωλητής». Είσαι απατεώνας. :ph34r:

 

Βέβαια, όπως παντού, υπάρχουν και καλοί επαγγελματίες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει δουλειές στα χωράφια... :ph34r: αλλά αυτές δεν τις δέχονται.

Οι πωλητές είναι τελειωμένο επάγγελμα. Θα εξαφανιστεί λόγω του ηλεκτρονικού εμπορίου.

 

Έχω λόγο που είμαι χαιρέκακος. Οι πωλητές σε προϊόντα τεχνολογίας ή υπηρεσίες τηλεπικοινωνιών, λένε συνήθως ψέματα. Σε βαθμό μάλιστα ποινικό διώξιμο. Όταν πχ «ξεχνάς» να ενημερώσεις το θύμα (ναι, έτσι αποκαλούν τον πελάτη) για το τέλος αποσύνδεσης, δεν είσαι «πωλητής». Είσαι απατεώνας. :ph34r:

 

Βέβαια, όπως παντού, υπάρχουν και καλοί επαγγελματίες.

 

 

Οποιος εργαζεται για να βγαλει το ψωμι του να ζησει αυτος ή και τα παιδια του ποτε δεν ειναι απατεωνας.Ο πωλητης κανει την δουλεια του και σκοπο εχει να σε κανει να αγορασεις.Κανεις μας δεν γεννηθηκε χθες.Πας και ρωτας σε πολλα μερη,περνεις αποψης απο φιλους,διαβαζεις σχολια απο το διαδικτυο και μετα αποφασιζεις ,ποσο μαλλον αν αφορα προιοντα τεχνολογιας με αξιολογο κοστος. Αν τωρα σε πεισει ο πωλητης του πλαισιου να αγορασεις το iphone 6s ενω εσυ εχεις παει για το τελευταιο κινεζικο κινητο 30 ευρω ή αυτος ειναι πολυ καλος στην δουλεια του ή εσυ τελειως αφελης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος εργαζεται για να βγαλει το ψωμι του να ζησει αυτος ή και τα παιδια του ποτε δεν ειναι απατεωνας.Ο πωλητης κανει την δουλεια του και σκοπο εχει να σε κανει να αγορασεις.Κανεις μας δεν γεννηθηκε χθες.Πας και ρωτας σε πολλα μερη,περνεις αποψης απο φιλους,διαβαζεις σχολια απο το διαδικτυο και μετα αποφασιζεις ,ποσο μαλλον αν αφορα προιοντα τεχνολογιας με αξιολογο κοστος. Αν τωρα σε πεισει ο πωλητης του πλαισιου να αγορασεις το iphone 6s ενω εσυ εχεις παει για το τελευταιο κινεζικο κινητο 30 ευρω ή αυτος ειναι πολυ καλος στην δουλεια του ή εσυ τελειως αφελης.

Ωραίο άλλοθι. Όλοι για το ψωμί μας και τα παιδιά μας εργαζόμαστε φίλε μου. Αυτό δεν αναιρεί σε τίποτα την ψευτιά και την απατεωνιά όπου αυτή υπάρχει.

 

Και όχι, δεν πρόκειται να με πείσει κανένας πωλητής να κάνω κάτι, διότι έτσι κι αλλιώς, εδώ και μια δεκαετία, είτε με ηλεκτρονική αγορά, είτε με φυσική παρουσία σε κατάστημα, δεν συνδιαλέγομαι με κανέναν πωλητή.

Μεσίτη ανάμεσα σε εμένα και το μαγαζί, δεν χρειάζομαι.

Πολύ σύντομα δεν θα χρειάζεται ούτε ο μέσος καταναλωτής.Ακόμη και ο «αφελής» που αναφέρεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο κουλό στη διαφήμιση είναι ότι είναι τόσοι υπάλληλοι γύρω από τα freaks και χορεύουν.

Ούτε ένας δεν πάει να τα ρωτήσει: "Μπορώ να σας βοηθήσω;"

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...