Προς το περιεχόμενο

OTE στατιστικά σύνδεσης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέθηκα πάλι με τον ΟΤΕ.. και ενώ η απόστασή μου από το αστικό κέντρο είναι μικρή συγχρονίζω στα 11mpbs... Λέτε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα?

Να επισημάνω ότι παλαιότερα που είχα πάλι ΟΤΕ κατέβαζα με 1.9mpbs είχα βάλει όμως isdn σύνδεση ενώ τώρα pstn (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο). Επίσης, τώρα χρησιμοποιώ το router του ΟΤΕ από την παλαιότερη σύνδεση συνεπώς είναι isdn, όμως εγώ του άλλαξα firmware σε pstn (που επίσης δεν ξέρω αν παίζει ρόλο στην ποιότητα της σύνδεσης) Πάντως, ο τεχνικός που είχε έρθει για να συνδέσει το τηλέφωνο με διαβεβαίωσε ότι τα 20mbps τα έχω άνετα.. γι' αυτό τώρα παραξενεύομαι..!! 

Ακούω προτάσεις και λύσεις... :-D  

post-226273-0-93229500-1363357462_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λογικα σου δωσαν και νεο μοντεμ με την καινουρια συνδεση που εκανες.. δοκιμασε και με αυτο το μοντεμ

ο συνχρονισμος στο μοντεμ αυτο που δειχνεις ειναι λιγο οτι ναναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ρε φίλε, αγκαλιά με το αστικό κέντρο είσαι; :-D

Αν αλλάξεις ρούτερ και δεν δεις βελτίωση,πάρε τους τηλ. γιατί δεν αποκλείεται να σε έχουν κλειδώσει στο γνωστό 12άρι προφίλ για να "μην έχεις αποσυνδέσεις"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε, αγκαλιά με το αστικό κέντρο είσαι; :-D

Αν αλλάξεις ρούτερ και δεν δεις βελτίωση,πάρε τους τηλ. γιατί δεν αποκλείεται να σε έχουν κλειδώσει στο γνωστό 12άρι προφίλ για να "μην έχεις αποσυνδέσεις"

XAXAXAXAAXA Καλό.... 

Γίνεται να κλειδώσουν την σύνδεση?? 

Εφόσον έχω λίγο θόρυβο πρέπει να τον μειώσουν περισσότερο?

 

Λογικα σου δωσαν και νεο μοντεμ με την καινουρια συνδεση που εκανες.. δοκιμασε και με αυτο το μοντεμ

ο συνχρονισμος στο μοντεμ αυτο που δειχνεις ειναι λιγο οτι ναναι

Όντως μου έχουν στείλει όμως δεν έχει φτάσει ακόμη και για να μην περιμένω είπα να χρησιμοποιήσω τον υπάρχοντα...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως κατεβαζεις με 1.9 ΜΒ και οχι 1.9 Μbit?

Παλιά ναι με 1.9mb/s τώρα όμως μόλις με 1.0 mb/s

Μπορείς να μου εξηγήσεις την διάφορα σε αυτό που λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανεις δεν παρατηρησε οτι στο Modulation γραφει adsl2 και οχι adsl2+ οποτε λογικο ειναι να κλειδωνει στα 12 mbit.

μπες στο ρουτερ και δες που ρυθμιζεις το modulation και βαλτο adsl2+.η Pstn παιζει καλυτερα απο την Isdn.για το crossflash δεν ξερω αν παιζει σωστα.σε Linksys δεν επαιζε σωστα παντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανεις δεν παρατηρησε οτι στο Modulation γραφει adsl2 και οχι adsl2+ οποτε λογικο ειναι να κλειδωνει στα 12 mbit.

μπες στο ρουτερ και δες που ρυθμιζεις το modulation και βαλτο adsl2+.η Pstn παιζει καλυτερα απο την Isdn.για το crossflash δεν ξερω αν παιζει σωστα.σε Linksys δεν επαιζε σωστα παντος.

Τώρα που του βάζω το adsl+2 δεν συγχρονίζει...!! Τι συμβαίνει? Λες να τα έπαιξε το ρουτερακι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η isdn έχει spliter ενώ η pstn φίλτρα.Αν τα έχεις εγκαταστήσει σωστά και έχεις ελενξει τα παραπάνω που σου έχουν ήδη προτείνει δοκίμασε να κουμπώσεις μόνο το modem στη γραμμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η isdn έχει spliter ενώ η pstn φίλτρα.Αν τα έχεις εγκαταστήσει σωστά και έχεις ελενξει τα παραπάνω που σου έχουν ήδη προτείνει δοκίμασε να κουμπώσεις μόνο το modem στη γραμμή.

Έχω βάλει φίλτρα σε όλες τις συσκευές... Μάλλον δεν συγχρονίζει επειδή είναι isdn το moden και του έχω περάσει άλλο firewall για να παίζει στην pstn :-D (ακόμα περιμένω τον εξοπλισμό...) Πάντως θα δοκιμάσω μόνο του το modem και θα σας πω τι γίνεται...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που του βάζω το adsl+2 δεν συγχρονίζει...!! Τι συμβαίνει? Λες να τα έπαιξε το ρουτερακι?

βαλε ενα ρουτερακι που να ειναι απο την μανα του Pstn για να δεις τι γινεται

 

Έχω βάλει φίλτρα σε όλες τις συσκευές... Μάλλον δεν συγχρονίζει επειδή είναι isdn το moden και του έχω περάσει άλλο firewall για να παίζει στην pstn :-D (ακόμα περιμένω τον εξοπλισμό...) Πάντως θα δοκιμάσω μόνο του το modem και θα σας πω τι γίνεται...  

δοκιμασε και με ολα εκτος.αλλο firmware εννοεις.ελπιζω να μην εχεις κρατησει το Isdn splitter.

ρουτερ δεν σου εδωσαν pstn?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλε ενα ρουτερακι που να ειναι απο την μανα του Pstn για να δεις τι γινεται

Έβαλα ρουτερ pstn (το jetspeed 520) και έπιασε 15-16 mbps down και 1mbps up όμως δεν βρήκα ρύθμιση adsl2+ ίσως επειδή είναι παλιό... 

 

δοκιμασε και με ολα εκτος.αλλο firmware εννοεις.ελπιζω να μην εχεις κρατησει το Isdn splitter.

ρουτερ δεν σου εδωσαν pstn?

 

 

Το έβαλα και μόνο του όμως πάλι δεν συγχρόνιζε, ρουτερ εννοείται ότι θα μου δώσουν όμως δεν έχει έρθει ακόμα, για κάποιο λόγο.. :huh:  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to 520+ ειναι adsl2+ γα αυτο και πηγες 15-16.το 520το απλο ειναι μεχρι 8.το adsl2 ειναι μεχρι 12.απλα ειναι παλιο οποτε μην περιμενεις θαυματα.


 

το ρουτερ το αλλο που εκανες το crossflash αστο στην ακρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to 520+ ειναι adsl2+ γα αυτο και πηγες 15-16.το 520το απλο ειναι μεχρι 8.το adsl2 ειναι μεχρι 12.απλα ειναι παλιο οποτε μην περιμενεις θαυματα.

 

 

το ρουτερ το αλλο που εκανες το crossflash αστο στην ακρη

Δηλαδή το μέγιστο που μπορώ να πιάσω είναι 16 mbps?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή το μέγιστο που μπορώ να πιάσω είναι 16 mbps?

αυτο δεν μπορω να στο πω .απλα επειδη το ρουτερ ειναι πολυ παλιο δεν θα σου δωσει τα μεγιστα λογικα λογω παλιου chipset.τωρα αν ο οτε σου εχειβαλει κανα αλλο profile πανω δεν ξερω.κατσε να ερθει το νεο ρουτερ γιατι οτ 520+ ειναι πολλων χρονων ρουτερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...