Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με την οθονη μου SyncMaster T200 Samsung!!!


Savatage1984

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,εδω και 2 μερες εχω ενα προβλημα με την οθονη μου ,αναβοσβηνει καθε 2 δευτερα και οταν ειναι πατημενο το menu (εχει κολλησει, μια εμφανιζεται και μια οχι)τοτε λειτουργει μια χαρα.Την πηγα σε τεχνικο μου ειπε οτι ειχαν φουσκωσει οι 5 πυκνωτες και τους αλλαξε,λειτουργησε κανονικα για 10 ωρες και μετα παλι τα ιδια.Να σημειωσω οτι την δοκιμασα σε πολλους υπολογιστες και εκανε τα ιδια,οποτε δεν ειναι θεμα καρτας γραφικων κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξέ την, δες το όνομα τις πλακέτας που έχει τους πυκνωτές και λογικά παίρνει και το ρεύμα αυτή η πλακέτα, δες το model και γράψε το και εδώ! μετά πάνε στο ebay και κάνε ένα search! και πάρε ότι πιο φθηνό βρεις από hong kong ή από china!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν ξερω πως να την ανοιγω ,αν την παω στον τεχνικο θα μ παρει πολλα?ετσι και αλλιως τον πληρωσα,ειναι σιγουρα δηλαδη η πλακετα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που δούλεψε αλλάζοντας πικνοτές, λογικά αυτός θα έβαλε λάθος πικνοτές ή θα έχει κάπου αλλού πρόβλημα η πλακέτα και θα στους φουσκόνει!

πόσα του έδωσες την πρώτη φορά? δε σου έδωσε έστω και 1 μήνα εγγύηση δική του? :/  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηγα και χωρις καν να το δει μου ειπε οτι δεν αξιζει να το φτιαξω,να παρω αλλη.Το πηγα μετα στην αντιπροσωπεια της Samsung και περιμενω ...Κανονικα ποσο κανει μια φθηνη πλακετα καινουρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είδες το μοντέλο? πρέπει να δεις model πλακέτας και να ψάξεις στο ebay

 

Link.png Site: http://www.ebay.com.au/itm/Repair-Kit-Samsung-T200-LCD-Monitor-Capacitors-Only-Not-the-Entire-Board-/230829472997?pt=US_Monitor_Replacement_Parts&hash=item35be823ce5&_uhb=1#ht_4898wt_1052">Εδώ πάτα

Κάτι τέτοιο θέλεις λογικά! 20 ευρώ θα βγει περίπου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είδες το μοντέλο? πρέπει να δεις model πλακέτας και να ψάξεις στο ebay

 

Link.png Site: http://www.ebay.com.au/itm/Repair-Kit-Samsung-T200-LCD-Monitor-Capacitors-Only-Not-the-Entire-Board-/230829472997?pt=US_Monitor_Replacement_Parts&hash=item35be823ce5&_uhb=1#ht_4898wt_1052">Εδώ πάτα

Κάτι τέτοιο θέλεις λογικά! 20 ευρώ θα βγει περίπου...

κάνε πρώτα τον "κόπο" και κοίτα το λινκ που έδωσες, στον τίτλο λέει με φαρδιά πλατιά γράμματα "capacitors only, not board" κοινώς τόσο δίνει μόνο τους πυκνωτές όχι ολόκληρη την πλακέτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 χρόνια αργότερα...

Αν αναβοσβηνει σε κατασταση standby  και επειτα επανερχετε κανονικα με εικονα και ξανα standby  πιθανον εχει το προβλημα το πανελ αφης on/off. Αν αναβοσβηνει ενω ειναι σε κατασταση on υπαρχει θεμα στο τροφοδοτικο η στις λαμπες. Εκει θελει ψαξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/19/2013 στις 3:41 ΜΜ, Savatage1984 είπε

Το πηγα και χωρις καν να το δει μου ειπε οτι δεν αξιζει να το φτιαξω,να παρω αλλη.Το πηγα μετα στην αντιπροσωπεια της Samsung και περιμενω ...Κανονικα ποσο κανει μια φθηνη πλακετα καινουρια?

Τι διάολο εγγύηση έδωσε τότε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...