Προς το περιεχόμενο

Τί να κάνω με τον νέο μου ssd;


DimAslan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως μπορεί να κάνει κάποιος ένα thread για τα πράγματα που πρέπει να κάνουμε / προσέχουμε κατά την ενσωμάτωση ενός ssd δίσκου στο σύστημά μας; Το λέω γιατί υπάρχουν προφανώς αρκετά άτομα που ξέρουν αλλά οι πληροφορίες είναι απλωμένες στα θρεντ που αφορούν αγορές.

Ξέρω ότι υπάρχει κάποιο θέμα σχετικό αλλά όπως είδα αφορά το trim και κάποια άλλα ειδικά θέματα.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΙναι παρα πολλα,που με ενα απλο googlarισμα μπορεις να τα βρεις[πχ vertex 2 tweaks] .Παντως επειδη οι περισσοτεροι θελουν firware update [να βαλεις το τελευταιο],πρεπει να τον εχεις σαν δευτερο σκληρο για να του το περασεις.Αν του περασεις τα winsows πρωτα δεν μπορεις να το κανεις.Οποτε στην πρωτη χρηση ,βαλτον πανω στο pc πριν το φορματ ,καντου το firm update και μετα βαλτον πρωτον και κανε φορματ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΙναι παρα πολλα,που με ενα απλο googlarισμα μπορεις να τα βρεις[πχ vertex 2 tweaks] .Παντως επειδη οι περισσοτεροι θελουν firware update [να βαλεις το τελευταιο],πρεπει να τον εχεις σαν δευτερο σκληρο για να του το περασεις.Αν του περασεις τα winsows πρωτα δεν μπορεις να το κανεις.Οποτε στην πρωτη χρηση ,βαλτον πανω στο pc πριν το φορματ ,καντου το firm update και μετα βαλτον πρωτον και κανε φορματ.

 

στον corsair F80 που εχω μια χαρά είχα κάνει μέσα απο τα windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...