Προς το περιεχόμενο

Seagate SV35 Series 2TB 34.44euro


waterbear

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 183
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

<p>Αν πχ ειχε βαλει το amazon αυτη την τιμη μια χαρα θα παραλαμβανε ο κοσμος.</p>

<p> </p>

<p>Η αν ειχε παραπανω τιμη αντι για χαμηλοτερη μια χαρα θα τα στελνανε.</p>

 

Τις μνημες αρχες του χρονου δεν τις εστειλε το αμαζον.

 

Αν ειχε βαλει μεγαλυτερη τιμη κανενας δεν θα παραγγελνε, και ειδικα απο 5-6 κομματια απο καθε δισκο οπως εκαναν πολλοι...

 

Sent from my HTC HD2 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις μνημες αρχες του χρονου δεν τις εστειλε το αμαζον.

 

Αν ειχε βαλει μεγαλυτερη τιμη κανενας δεν θα παραγγελνε, και ειδικα απο 5-6 κομματια απο καθε δισκο οπως εκαναν πολλοι...

 

Sent from my HTC HD2 using Insomnia

Προσωπικα πολλα πραγματα σκοτωμα απο amazon τα εχω παραλαβει κανονικοτατα. Τωρα με τις μνημες δε νομιζω απλα να ακυρωσαν την παραγελια χωρις αποζημιωση... ( δεν γνωριζω, καλο θα ηταν να δωσεις καποιο Link με συζητηση για το εν λογω θεμα)

 

Βλεπω εισαι απο Γαλατσι και ισως γνωριζεις το εν λογω μαγαζι κ την αξιοπιστια του.

 

Οχι καποιοι ακουνε προσφορα και τρεχουν χωρις να πολυτσεκαρουν τιμες κ θα μπορουσαν να κανουν το ιδιο μεγεθος παραγγελιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα πολλα πραγματα σκοτωμα απο amazon τα εχω παραλαβει κανονικοτατα. Τωρα με τις μνημες δε νομιζω απλα να ακυρωσαν την παραγελια χωρις αποζημιωση... ( δεν γνωριζω, καλο θα ηταν να δωσεις καποιο Link με συζητηση για το εν λογω θεμα)

 

Βλεπω εισαι απο Γαλατσι και ισως γνωριζεις το εν λογω μαγαζι κ την αξιοπιστια του.

 

Οχι καποιοι ακουνε προσφορα και τρεχουν χωρις να πολυτσεκαρουν τιμες κ θα μπορουσαν να κανουν το ιδιο μεγεθος παραγγελιας.

Μιας και εγω ψωνιζω τακτικοτατα απο το AMazon , ολες τις φορες που εχω πετυχει κατι το οποιο κάνει μπαμ οτι ειναι λαθος τιμή δεν εχω παραλάβει καμια φορα.. Οπότε μη λεμε οτι θελουμε..Στις λαθος τιμες ουτε το αμαζον στελνει..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας
ευχαριστούμε που επιλέξατε το κατάστημά μας. 


Δυστυχώς λόγω εσφαλμένης τιμολόγησης από το σύστημα το
οποίο καταχωρεί αυτόματα τιμές και διαθεσιμότητες στα προϊόντα μας αναγκαζόμαστε
να ακυρώσουμε τη παρούσα παραγγελία. Σε περίπτωση που έχετε προβεί σε
πληρωμή με πιστωτική κάρτα, με paypal ή με κατάθεση σε τραπεζικό
λογαριασμό, τα χρήματα θα σας επιστραφούν με τον ίδιο τρόπο άμεσα.


Ευχαριστούμε για την κατανόηση και ζητούμε συγνώμη για την
αναστάτωση

 

Πάντως αν και ήξερα το αποτέλεσμα δνε περίμενα να μου πουν πως έχουν IQ fucking genius logistic πρόγραμμα... Θα προχωρήσω σε καταγγελία... Και να μας συγχωρέσουν για την αναστάτωση που τους προκαλέσουν όσοι ακολουθήσουν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως και εγω δεν το πολυπιστευω αυτο...Αφενος πρεπει να εχουν προγραμμα με μονιμη συνδεση με τα προγραμματα των προμηθευτων που και παλι δεν βγαζει νοημα εφοσον μιλαμε για 3ημερο οποτε ποτε παρελαβε ο προμηθευτης, ποτε τα περασε ολα στο συστημα του και ποτε το συστημα τους κοπιαρε τις τιμες. Και ακομα και ετσι να ειναι δλδ το συστημα του προμηθευτη ποσο τους τα χρεωνε χονδρικη εφοσον οι τιμες ηταν γυρω στα 25-35ε? 20ε? Αυτα δεν γινονται παιδες οπως και αν το δει κανεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα πολλα πραγματα σκοτωμα απο amazon τα εχω παραλαβει κανονικοτατα. Τωρα με τις μνημες δε νομιζω απλα να ακυρωσαν την παραγελια χωρις αποζημιωση... ( δεν γνωριζω, καλο θα ηταν να δωσεις καποιο Link με συζητηση για το εν λογω θεμα)

 

Βλεπω εισαι απο Γαλατσι και ισως γνωριζεις το εν λογω μαγαζι κ την αξιοπιστια του.

 

Οχι καποιοι ακουνε προσφορα και τρεχουν χωρις να πολυτσεκαρουν τιμες κ θα μπορουσαν να κανουν το ιδιο μεγεθος παραγγελιας.

Nαι οσο ημουν Γαλατσι ψωνιζα απο κει οταν εβρισκα κατι φθηνοτερα ή περιπου οσο τα μεγαλα μαγαζια γιατι ειχα συχαθει πλαισιο κλπ. Δεν αντιμετοπισα ποτε προβλημα, ισα ισα που μια φορα ειχα κανει λαθος παραγγελια εναν επεξεργαστη και το καταλαβα αφου τον κουμπωσα στη μητρικη. Τον πηγα και μου τον αλλαξαν, αφου τους πιεσα ομως λιγο. Γιατι ενω ειναι παραγγειλει ολοκληρο υπολογιστη δεν μου ειπαν οτι δεν κανει για τη συγκεκριμενη μητρικη και ουτε το ελεγε πουθενα στο site τους. Ηταν ενας amd και το προβλημα ειχε να κανει με τα watt.

Kαι μια αλλη φορα ειχα ενα θεμα με κατι logitech z506 και τα πηραν πισω και μου εδωσαν χρηματα πισω, παλι υστερα απο λιγη πιεση ομως.

 

Oσο για το αμαζον, ειχε βαλει ενα σετ 64GB μνημες με καπου 100 ευρω απο δεν θυμαμαι ποσο. Φυσικα και δεν παρελλαβε κανει και πηραμε ολοι απλα ενα μαιλ ακυρωσης. Υπαρχει θεμα εδω αμα ψαξεις για amazon.fr

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ πάντως το infoworld το θεωρώ απο τα πιο αξιόπιστα. Και με καλό after-sales service.

 

Τώρα, να το έκαναν επίτηδες για να μαζέψουν στοιχεία μου φαίνεται τραγικό και λίγο άτοπο γιατί ξέρουν ότι θα πάρουν αρνητική βαθμολογία στο skroutz και αυτό ιδίως τα μικρά μαγαζιά τα καίει πάρα πολύ και το ψάχνουν, αφού είναι ο μόνος τρόπος να προβληθούν. Όπως και να έχει όμως δικο τους το λάθος και κάτι πρέπει να κάνουν γι αυτό.

 

 

Μην επαναπαύεστε στο ο,τι ήταν αρκετά χαμηλή η τιμή... Έχουμε δει και στο παρελθόν χαμηλές τιμές ή ακόμα και λάθη τα οποία διευθετούνται με επαγγελματισμό.

Δλδ η διευθέτηση με επαγγελματισμό θα ήταν να στείλουν τους 70 δίσκους που παρήγγειλε ο κάθε τρόμπας για να τους μοσχοπουλήσει μετά στις αγγελίες? Έχουμε ~700 δίσκους, από 100Ε μέσα στον καθένα μας κάνει ~70000Ε. Οπότε προτείνεις ότι ένα συνοικιακό κατάστημα για να διευθετήσει το λάθος με επαγγελματισμό έπρεπε να μπει μέσα ένα αστρονομικό ποσό? Και επίσης είναι δυνατόν να συγκρίνουμε το AMAZON με ένα συνοικιακό μαγαζί στο Γαλάτσι??? Το Amazon και να κάνει λάθος τιμολόγηση στον 500άρη 840pro με 10Ε, και να στείλει 1000 θα μπει μέσα ~200 χιλιάδες Ευρώ , το οποίο μπροστά στα 61 ΔΙΣ του τζίρου της είναι τσίχλες. Και παρόλα αυτά δε το κάνει.

 

Αυτό που θα μπορούσαν να κάνουν είναι σε όσους παρήγγειλαν ένα το πολύ τρεις δίσκους να τους έδιναν μια έκπτωση 30-50% για δίσκο. Εκεί θα μπουν μέσα για το λάθος τους αλλά δε θα κλείσουν. Τώρα για αυτούς που ήθελαν 70 δίσκους....

 

Εντωμεταξύ αυτοί είναι διπλά τρόμπες. Γιατί ακόμα και στην απίθανη περίπτωση να ισχυαν αυτές οι τιμές, το πολύ να είχαν 30-40 κομμάτια. Οπότε και πάλι ένας θα τους έπαιρνε και πάλι θα κράζανε όλοι οι άλλοι για απάτη.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ πάντως το infoworld το θεωρώ απο τα πιο αξιόπιστα. Και με καλό after-sales service.

 

Τώρα, να το έκαναν επίτηδες για να μαζέψουν στοιχεία μου φαίνεται τραγικό και λίγο άτοπο γιατί ξέρουν ότι θα πάρουν αρνητική βαθμολογία στο skroutz και αυτό ιδίως τα μικρά μαγαζιά τα καίει πάρα πολύ και το ψάχνουν, αφού είναι ο μόνος τρόπος να προβληθούν. Όπως και να έχει όμως δικο τους το λάθος και κάτι πρέπει να κάνουν γι αυτό.

 

 

Δλδ η διευθέτηση με επαγγελματισμό θα ήταν να στείλουν τους 70 δίσκους που παρήγγειλε ο κάθε τρόμπας για να τους μοσχοπουλήσει μετά στις αγγελίες? Έχουμε ~700 δίσκους, από 100Ε μέσα στον καθένα μας κάνει ~70000Ε. Οπότε προτείνεις ότι ένα συνοικιακό κατάστημα για να διευθετήσει το λάθος με επαγγελματισμό έπρεπε να μπει μέσα ένα αστρονομικό ποσό? Και επίσης είναι δυνατόν να συγκρίνουμε το AMAZON με ένα συνοικιακό μαγαζί στο Γαλάτσι??? Το Amazon και να κάνει λάθος τιμολόγηση στον 500άρη 840pro με 10Ε, και να στείλει 1000 θα μπει μέσα ~200 χιλιάδες Ευρώ , το οποίο μπροστά στα 61 ΔΙΣ του τζίρου της είναι τσίχλες. Και παρόλα αυτά δε το κάνει.

 

Αυτό που θα μπορούσαν να κάνουν είναι σε όσους παρήγγειλαν ένα το πολύ τρεις δίσκους να τους έδιναν μια έκπτωση 30-50% για δίσκο. Εκεί θα μπουν μέσα για το λάθος τους αλλά δε θα κλείσουν. Τώρα για αυτούς που ήθελαν 70 δίσκους....

 

Εντωμεταξύ αυτοί είναι διπλά τρόμπες. Γιατί ακόμα και στην απίθανη περίπτωση να ισχυαν αυτές οι τιμές, το πολύ να είχαν 30-40 κομμάτια. Οπότε και πάλι ένας θα τους έπαιρνε και πάλι θα κράζανε όλοι οι άλλοι για απάτη.

Βεβαια το ΑΜΑΖΟΝ απασχολει εκατονταδες εργαζομενους σε καθε χωρα, κατεχει τεραστιες αποθηκες, εχει σχεδον παντα στοκ σε ολα, σου κανει αντικατασταση σε προιοντα με δικες τους χρεωσεις κλπ κλπ κλπ....Οποτε αλλο ο Τζιρος και αλλο το καθαρο Κερδος.

 

Οπως και να εχει και 2-3.000ε να μπει ενα μαγαζι μεσα (αν εστελναν απο 1 σε καθε αγοραστη η αν εκαναν μια μεγαλη εκπτωση) επειδη εκανε πολλα λαθη (γιατι δεν ειναι 1) δεν το θεωρω υπερβολικο. Τουλαχιστον ετσι θα ειχε μια βαση καταναλωτων που θα ηταν ικανοποιημενοι και θα ξαναγοραζαν απο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε αλλο ο Τζιρος και αλλο το καθαρο Κερδος.

...

Τουλαχιστον ετσι θα ειχε μια βαση καταναλωτων που θα ηταν ικανοποιημενοι και θα ξαναγοραζαν απο εκει.

1. Φυσικα (αν και δεν καταλαβα ακριβως με ποια εννοια το λες εσυ) το αμαζον ας πουμε το 2012 μπηκε μεσα 39 εκατομμυρια δολλαρια!

2. Ναι εχεις δικιο, οταν θα ξαναβαζαν 2ΤΒ με 34 ευρω ή SSD με 75% εκπτωση θα ξαναγοραζαν οι ικανοποιημενοι καταναλωτες στους οποιους αναφερεσαι.

3. Γιατι σου φαινεται  τοσο ασυλληπτο το συστημα με την online ενημερωση τιμων απο τους προμηθευτες. Φυσικα και ειναι ευθυνη του μαγαζιου αφου "εμεις" αυτο βλεπουμε και οχι τον προμηθευτη (το θεμα στην ολη υποθεση ειναι οτι δυστυχως ο προμηθευτης ειναι στο απυροβλητο γιατι κανονικα θα επρεπε αυτος να την πληρωσει και οσοι παρηγγειλαν να παραλαβουν ή εστω απο 1 τεμαχιο), αλλα αν τοσο πολυ δεν το πιστευεις παρε σε 5-10 "τετοια μαγαζια" τηλεφωνο και ρωτα τους με ποιον τροπο περνανε τις τιμες online...

4. Για οσους λενε οτι τα λαθη δε γινονται "απο την αναποδη", εχουν αναφερθει και εδω (ισως το θεμα των "αντιπροσφορων" που δεν το παρακολουθω να εχει περισσοτερες) τιμες σε μπιχλιμπιδακια του 10-20ευρου γυρω στα 2-3-4.... χιλιαρικα(!!!) (καποια απο αυτα παλι σε αντιστοιχη περιπτωση με αλλο καταστημα ειχαν γινει πολος ελξης για "εκδικηση" μαλιστα -σκεπτικο "παραγγελνουμε με αντικαταβολη και δεν παραλαμβανουμε", το οποιο αν και προσωπικα δεν το εχω δοκιμασει μου ακουγεται ψιλο-ενδιαφερουσα "τιμωρια"-). Προφανως οπως πολυ σωστα ηδη σας απαντησαν δεν ανοιγουν απο 5 θεματα με 500 σελιδες για τετοια "λαθη" και γι αυτο δεν τα παιρνετε χαμπαρι, επισης τα "λαθη" προς τα πανω πανε στον... πατο του σκρουτζ και των λοιπων "σκρουτζ" οποτε παλι γινονται "αορατα" (αν και μπορειτε να τα εντοπισετε σε μερικα προϊοντα που εχουν σχετικα λιγα μαγαζια αν προσεξετε στο ιστορικο τιμων του σκρουτζ μερικα αποτομα "καρφια" της 'μεσης τιμης' προς τα πανω σε καποιες ημερομηνιες! ;)).

 

ΥΓ. Θα τα κλειδωσουμε τα θεματακια ή θα το κανουμε μεσανατολικο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Φυσικα (αν και δεν καταλαβα ακριβως με ποια εννοια το λες εσυ) το αμαζον ας πουμε το 2012 μπηκε μεσα 39 εκατομμυρια δολλαρια!

2. Ναι εχεις δικιο, οταν θα ξαναβαζαν 2ΤΒ με 34 ευρω ή SSD με 75% εκπτωση θα ξαναγοραζαν οι ικανοποιημενοι καταναλωτες στους οποιους αναφερεσαι.

3. Γιατι σου φαινεται  τοσο ασυλληπτο το συστημα με την online ενημερωση τιμων απο τους προμηθευτες. Φυσικα και ειναι ευθυνη του μαγαζιου αφου "εμεις" αυτο βλεπουμε και οχι τον προμηθευτη (το θεμα στην ολη υποθεση ειναι οτι δυστυχως ο προμηθευτης ειναι στο απυροβλητο γιατι κανονικα θα επρεπε αυτος να την πληρωσει και οσοι παρηγγειλαν να παραλαβουν ή εστω απο 1 τεμαχιο), αλλα αν τοσο πολυ δεν το πιστευεις παρε σε 5-10 "τετοια μαγαζια" τηλεφωνο και ρωτα τους με ποιον τροπο περνανε τις τιμες online...

4. Για οσους λενε οτι τα λαθη δε γινονται "απο την αναποδη", εχουν αναφερθει και εδω (ισως το θεμα των "αντιπροσφορων" που δεν το παρακολουθω να εχει περισσοτερες) τιμες σε μπιχλιμπιδακια του 10-20ευρου γυρω στα 2-3-4.... χιλιαρικα(!!!) (καποια απο αυτα παλι σε αντιστοιχη περιπτωση με αλλο καταστημα ειχαν γινει πολος ελξης για "εκδικηση" μαλιστα -σκεπτικο "παραγγελνουμε με αντικαταβολη και δεν παραλαμβανουμε", το οποιο αν και προσωπικα δεν το εχω δοκιμασει μου ακουγεται ψιλο-ενδιαφερουσα "τιμωρια"-). Προφανως οπως πολυ σωστα ηδη σας απαντησαν δεν ανοιγουν απο 5 θεματα με 500 σελιδες για τετοια "λαθη" και γι αυτο δεν τα παιρνετε χαμπαρι, επισης τα "λαθη" προς τα πανω πανε στον... πατο του σκρουτζ και των λοιπων "σκρουτζ" οποτε παλι γινονται "αορατα" (αν και μπορειτε να τα εντοπισετε σε μερικα προϊοντα που εχουν σχετικα λιγα μαγαζια αν προσεξετε στο ιστορικο τιμων του σκρουτζ μερικα αποτομα "καρφια" της 'μεσης τιμης' προς τα πανω σε καποιες ημερομηνιες! ;)).

 

ΥΓ. Θα τα κλειδωσουμε τα θεματακια ή θα το κανουμε μεσανατολικο;

Οποτε αν μπαινει το Αμαζον γιατι να μην μπει και ο καθενας ?

 

Οσο για τα συστηματα επειδη εχω πολλους φιλους με συνοικιακα καταστηματα ΟΛΟΙ τις βαζουν χειροκινητα τις τιμες, δεν ξερω κανεναν που να εχει ενα αυτοματο συστημα που να αποφασιζει το κερδος του σε καθε προιον.

Αν μιλουσαμε για το ΠΛΑΙΣΙΟ τοτε ισως, ενα συνοικιακο καταστημα ομως δεν εχει λογο να εχει αυτοματοποιηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...