Προς το περιεχόμενο

Αγορά turbo-Χ! Αξίζει ή θα κάνω πατάτα?


apostolisR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καποτε η εγγυηση του πλαισιου ηταν βραχος πλεον ειναι λαχειο οποτε γιατι να πληρωσεις τα εξτρα λεφτα που ζηταει?

Δες και στις αγγελιες με τα λεφτα που διαθετεις παιρνεις πυραυλο. :lol:

 

Γιατί τώρα τι είναι; Εμένα πάντως μου αντικατάστησαν τροφοδοτικό χωρίς κανένα θέμα… Σκέψου να έχεις  πάρει το κάθε κομμάτι από διαφορετικό μαγαζί και να αρχίσει  να σου χαλάει το ένα και το άλλο, τρέχα γύρευε τότε…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε παρακαλω για κανενα μα κανενα λογο μην παρεις ετοιμη συνθεση.Επειδη δεν εχεις εμπειρια οπως λες πιθανον γι αυτο σου φανταζει τοσο περιεργο οι περισσοτεροι που ασχολουμαστε εχουμε υπολογιστες που χτισαμε κομματι κομματι και πολλες φορες περιμενα και μηνες μεχρι να βγει καλη προσφορα να παρουμε το κομματι που θελαμε οσο για εγγυηση ΚΑΝΕΝΑ μα κανενα ελληνικο καταστημα πλεον δεν του πας το χαλασμενο και σου δινει αλλο επιτοπου αυτα που ΞΕΡΑΤΕ ξεχαστετα και βγαλτε τα απο το μυαλο σας του πας το χαλαεμενο ακι το στελνει με rma στην εταιρια κατασκευης 7-14 μερες υπολογηζεις ενω αν το στηλεις μονος σου το συσκευαζεις οπως θες και ξερεις οτι το στειλες οχι αν παιρνεις τηλεφωνο να σου λεν εφυγε και να ειναι ακομα εκει.Ασχολουμε πολλα χρονια και στο λεω αυτο οτι συμβαινει κατα ενα μεγαλο ποσοστο.

Φτιαξε εναν υπολογιστη ακομα και απο το amazon και με 500 ευρω θα σου ερθει ενα pc τουμπανο αυτα που βλεπεις εσυ εχουν μηδενικη αναβαθμισιμοτητα και υμαρτον το turbo x εχει H61 CHIPSET;;;;ΑΝ ειναι δυνατον!!!και μητρικη turbo-x;;;και μονο την μηχανη γραφικ΄΄ων του επεξεργαστ΄΄η; αυτοι ψαχνουν για κοροιδαρες οχι απλα κοροιδα

Ολα αυτα Φιλικα στα λεω δεν εχω καμια προθεση να προσβαλω κανεναν.Οπως λες βαλτε ολοι χρηματα και καντε μια επενδυση μελλοντικη τουλαχιστον για 3 χρονια να μην θελει τρελη αναβαθμιση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε παρακαλω για κανενα μα κανενα λογο μην παρεις ετοιμη συνθεση.Επειδη δεν εχεις εμπειρια οπως λες πιθανον γι αυτο σου φανταζει τοσο περιεργο οι περισσοτεροι που ασχολουμαστε εχουμε υπολογιστες που χτισαμε κομματι κομματι και πολλες φορες περιμενα και μηνες μεχρι να βγει καλη προσφορα να παρουμε το κομματι που θελαμε οσο για εγγυηση ΚΑΝΕΝΑ μα κανενα ελληνικο καταστημα πλεον δεν του πας το χαλασμενο και σου δινει αλλο επιτοπου αυτα που ΞΕΡΑΤΕ ξεχαστετα και βγαλτε τα απο το μυαλο σας του πας το χαλαεμενο ακι το στελνει με rma στην εταιρια κατασκευης 7-14 μερες υπολογηζεις ενω αν το στηλεις μονος σου το συσκευαζεις οπως θες και ξερεις οτι το στειλες οχι αν παιρνεις τηλεφωνο να σου λεν εφυγε και να ειναι ακομα εκει.Ασχολουμε πολλα χρονια και στο λεω αυτο οτι συμβαινει κατα ενα μεγαλο ποσοστο.

Φτιαξε εναν υπολογιστη ακομα και απο το amazon και με 500 ευρω θα σου ερθει ενα pc τουμπανο αυτα που βλεπεις εσυ εχουν μηδενικη αναβαθμισιμοτητα και υμαρτον το turbo x εχει H61 CHIPSET;;;;ΑΝ ειναι δυνατον!!!και μητρικη turbo-x;;;και μονο την μηχανη γραφικ΄΄ων του επεξεργαστ΄΄η; αυτοι ψαχνουν για κοροιδαρες οχι απλα κοροιδα

Ολα αυτα Φιλικα στα λεω δεν εχω καμια προθεση να προσβαλω κανεναν.Οπως λες βαλτε ολοι χρηματα και καντε μια επενδυση μελλοντικη τουλαχιστον για 3 χρονια να μην θελει τρελη αναβαθμιση..

δεν έχουμε όμως όλοι χρόνο να περιμένουμε να βγουν οι προσφορές για κάθε κομμάτι...νομίζω ότι εκει είναι η λούμπα με τα σκρουτζομάγαζα :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3)Αποφευγεις την πιθανοτητα να σου βαλουν καποιο μεταχειρισμενο part.

δε σου δινουν και τα κουτια των εξαρτηματων οταν παρεις ετοιμο pc? εννοω να σου δωσουν πχ το κουτι του επεξεργαστη που εβαλαν μεσα, ωστε να μην μπορεις ευκολα να τους κατηγορεισεις για μεταχειρισμενα part.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε σου δινουν και τα κουτια των εξαρτηματων οταν παρεις ετοιμο pc? εννοω να σου δωσουν πχ το κουτι του επεξεργαστη που εβαλαν μεσα, ωστε να μην μπορεις ευκολα να τους κατηγορεισεις για μεταχειρισμενα part.

ενας φιλος μου πηρε custom pc απο το πλαισιο και ΔΕΝ του τα εδωσαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κανεναν δεν τα δινουν αν δεν τα ζητησει!

 

Και αν θελουν να σου την κανουν θα σου την κανουν και θα σου δωσουν και το κουτι :P

 

Η ουσια ειναι να μην παρει ετοιμο το παιδι, να διαλεξει αυτος τι θα βαλει μεσα κι ας τα παρει κι απ το πλαισιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερώτηση παιδιά: αν είναι custom pc, θα πρέπει να παραγγείλω τα εξής.. κουτί, μητρική, επεξεργαστή, μνήμη ραμ, κάρτα γραφικών, σκληρό, cd/dvd-RW & τροφοδοτικό.

 

τίποτα άλλο? ψύκτρα και κάρτα ήχου δεν χρειάζονται π.χ.?

επίσης πρέπει να παραγγείλω και τα καλώδια ή τα βάζει το μαγαζί απο μόνο του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κάτι άλλο ρε παιδιά. έχω μπερδευτεί συγκεκριμένα με τα κουτιά της lg που κοιτάω στο visionstudio.gr.

τι σημαίνει όταν λένε "τροφοδοτικό 420 watt"; ότι δεν παίρνουν τροφοδοτικό με παραπάνω watt? (άσχετος :-( )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κάτι άλλο ρε παιδιά. έχω μπερδευτεί συγκεκριμένα με τα κουτιά της lg που κοιτάω στο visionstudio.gr.

τι σημαίνει όταν λένε "τροφοδοτικό 420 watt"; ότι δεν παίρνουν τροφοδοτικό με παραπάνω watt? (άσχετος :-( )

 

Όχι, απλά τα κουτιά της LC-Power που κοιτάζεις έχουν ήδη τροφοδοτικό αυτής της ισχύος (οπότε δε χρειάζεται να αγοράσεις ξεχωριστά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...