Προς το περιεχόμενο

Κλοπη ποδηλατου ΚΤΜ απο αποθηκη στον Ταυρο


paris.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πόσο σπάνιο; http://www.insomnia.gr/classifieds/various/automobile/87282-ktm-fr-950/

λολ

 

 

Αριθμό πλαισίου δήλωσες στην αστυνομία; Έστω πως βρίσκουν ένα τέτοιο, πώς θα ξέρει η αστυνομία πως είναι δικό σου; Επίσης νομίζω κι ο Δ.Αθηναίων που είχα δει μια αποθήκη με ποδήλατα που βρέθηκαν κλεμένα, ζήταγε αριθμό πλαισίου για να το πάρεις.

Σχετικα σπανιο σε σχεση με Ideal κτλ. Εσυ εχεις δει πολλα να κυκλοφορουν;

 

Το lol λιγο ακυρο φιλε ειδικα οταν καποιου του εχουν κλεψει το ποδηλατο μεσα απο την αποθηκη του σπιτιου του με οτι αυτο συνεπαγεται. Δηλαδη ελεος!

 

Αριθμο πλαισιου φυσικα και δηλωσα στην αστυνομια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το lol λιγο ακυρο φιλε ειδικα οταν καποιου του εχουν κλεψει το ποδηλατο μεσα απο την αποθηκη του σπιτιου του με οτι αυτο συνεπαγεται. Δηλαδη ελεος!

 

Κάτι μου λέει ότι δεν έπιασες το πνεύμα του PCharon...

 

Μπορεί και να κάνω λάθος, αλλά δε νομίζω ότι έκανε πλάκα με τον πόνο σου! Με την παράθεση που έκανε, μάλλον να σε βοηθήσει ήθελε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, απλά ήθελα να πω πως αν ένα ίδιο ποδήλατο μπήκε στις αγγελίες εδώ στο ίδιο φόρουμ που μιλάμε 1,5 μήνα πριν, ίσως δεν είναι τόσο σπάνιο και γι αυτό σκέφτηκα και τον αριθμό πλαισίου. Δηλαδή όπου δούμε KTM FR950 δε σημαίνει πως ντε και καλά είναι το κλεμένο, αυτό υποννόησα, καλοπροαίρετα.

 

Θα ήταν πολύ χρήσιμο να αναφέρεις αν το ποδήλατο είχε κάτι ιδιαίτερο πάνω του, δηλαδή κάποιο εξάρτημα αλλαγμένο κι όχι μαμίσιο που το κάνει να ξεχωρίζει από οποιοδήποτε άλλο KTM FR950.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας για αλλη μια φορα ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας. Το ποδηλατο ειναι μαμα και εχει τα κλασσικα φωτα, κουδουνι, παγουρι, τρομπα κτλ. Απο αποψη μεγεθους ειναι το μεγαλυτερο της σειρας (αριθμο δεν θυμαμαι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σιγα το ποδηλατο 150 ευρω μαξ κανει.....τι αλυσιδα ειχες ?

Φιλε εισαι σοβαρος;

 

Δυστυχως οπως εγραψα μου εκλεψαν το ποδηλατο μεσα απο την αποθηκη μου.

 

Ψαχνοντας στα διαφορα φορουμ αλλα και μιλωντας με καποια παιδια σχεδον ολοι μου μιλησαν για τις πιατσες πωλησης των κλεμμενων ποδηλατων στο κεντρο της Αθηνας ενω διαβασα και το αντιστοιχο θεμα του Ironman.

 

Ρε παιδια ειναι ασφαλες να ψαξω για το ποδηλατο μου με την προθεση να το "αγορασω" ξανα; Και μονο η σκεψη να παω στην Μεναδρου η απο αποθηκη σε αποθηκη σε κακοφημες περιοχες κουβαλωντας χρηματα με τρομαζει.

 

Προσωπικα περα απο το ηθικο του θεματος (το οποιο ας το αφησουμε στην ακρη προς το παρον) υπαρχει ρισκο σε αυτη την αναζητηση; Και αξιζει το ρισκο για ενα κωλοποδηλατο οσο ακριβο και αν ειναι; Και τελικα ισχυουν οι τιμες πχ 50 ευρω) για ποδηλατα που καινουργια κανουν 600+ ευρω;

Επεξ/σία από paris.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας γνωστος απο το τει παντως,του ειχαν κλεψει το ποδηλατο,πηγε στο βρηκε σε μια απο τις αγορες που πουλανε κλεμενα,επιβεβαιωσε των αριθμο πλαισιου και εχωντας την αποδειξη μαζι(η οποια αναγραφει τον αριθμο πλαισιου),πηγε με εναν αστυνομικο και το τσιμπησε.Ουτε το ξανααγορασε,ουτε τιποτα.Οποτε εαν εισαι τυχερος και το βρεις,δεν εχουν σβησει τον αριθμο και εχεις ακομα την αποδειξη με τον αριθμο πλαισιου τοτε πηγαινε παρτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καταλαβαίνω αλλά νόμιζω ότι είναι λάθος η επιλογή να προσπαθήσεις να το ξαναγοράσεις για τους παρακάτω λόγους:

επιβραβεύεις την κλοπή,

έστω και το βρήκες πως ξέρεις οτι θα στο δωσουν πίσω και δε θα σου φάνε και τα άλλα λεφτα ,

κι αμα γλυκαθουν και πουν "ωραία αυτος πληρώνει ας του το ξανακλέψουμε",

δεν υπάρχει κανένας λόγος να εμπλακείς προσωπικά με απατεώνες.

 

Κατα καιρούς βρίσκουν αποθήκες με κλεμμένα και ενημερώνουν τους ιδιοκτήτες άρα υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να βρεθεί. Ψάξε επίσης σε ποδηλάτικά σαιτς που κρατάνε λίστες με κλεμένα και ενημερώνουν αν κάποιος δει κάποιο ύποπτο.

 

Τωρα αν θες να για το γμτο να προσπαθήσεις να το βρεις μονος σου κάνε μια βολτα προς ομόνοια, δεν θα κινδυνέψεις αλλά δε  νομίζω να επιτύχεις και τίποτα.

 

Ο μόνος τρόπος να προστατευτούμε από αυτό το φαινόμενο είναι να μην αγοράζουμε ποτέ προιόντα αμφιβόλου προέλευσης όσο  φτηνά και δελεαστικά κι αν είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες;;; Είδες πουθενά την τιμή του; Γύρω στα 650 παίζει...

Και δυστυχως τα νεα entry μοντελα της KTM παιζουν κοντα στο χιλιαρικο. Ο φιλος με τα 150 απλα τρολλαρει και προφανως δεν εχει κατι καλυτερο να κανει απο το να προκαλει καποιον που δεν εχασε απλα το ποδηλατο του αλλα τους διερηξαν το σπιτι.

 

Τελοσπαντων. Σημερα που ειμαι λιγο πιο ηρεμος το πηρα αποφαση και αφου εκανα οτι μπορουσα με την αστυνομια κτλ απλα θα αποδεχθω το γεγονος και θα συνεχισω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα πολυ καιρο να το καβαλησω οποτε δεν νομιζω να το σταμπαρανε αλλα ποτε δεν ξερεις. Τι να πω;

Δεν εδω λογια τοσο για τα καθικια που το πηρανε οσο και για αυτα που θα το αγοράσουν!

 

 

πιστεψε με, ο αλλος μπορει να το αγορασει και με δεκαρικο! τουλαχιστον ετσι ειχε γινει στο δικο μου. το ειχα αφησει σε ενα στενο το οποιο δεν εβγαινε πουθενα, να πεις οτι καποιος περασε απο εκει και το ειδε, και επιπλεον επρεπε να μπεις τερμα μεσα στο στενο για να το δεις. αυτο εγινε καλοκαιρι του 11. ε λοιπον, το βρηκε ενας φιλος μου, εναν χρονο μετα. το ειχε αγορασει ο ιδιοκτητης της μπαλαρινας στον μωλο στα Γιαννενα, απο κατι αλβανους, που του το εδωσαν για δεκα ευρω! και ξερεις πως το αναγνωρισε ο φιλος μου? απο τον λαιμο, τον οποιο ειχα αλλαξει και ειχα βαλει εναν κοκκινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως οσοι τα αγοραζουν για 40 και 50 ευρω ξερουν οτι ειναι κλεμμενα. Απλα κανουν τις παπιες. Οχι μονο στα ποδηλατα αλλα σε ολα. Κινητα, κοσμηματα κτλ. Τι να πεις; (η μαλλον εχεις πολλα να πεις αλλα δεν θα αλλαξει τιποτα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...