Προς το περιεχόμενο
bromonano2

Iphone 5 demo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας. Λοιπον...Πριν από ένα μήνα περίπου η αδερφή μου αγορασε απο γνωστο καταστημα ειδων τεχολογιας ενα iphone 5 16gb. Το κινητο αγοραστηκε 800 € μαζι με μια επεκταση εγγυησης κατα ενα χρονο. Αφού ανοιχτηκε η συσκευασια επιτοπου μπροστά στο ταμειο ειδε οτι δεν εχει ακουστικά μεσα. Ρωτοντας τον υπαλληλο γιατι δεν εχει ακουστικα η συσκευασια η απαντηση του ηταν οτι η apple δεν βαζει ακουστικα σταiphone 5. Εμπιστευομενη ενα μεγαλο καταστημα αυτου του βεληνεκους τους πιστεψε το πηρε κ εφυγε. Φτάνουμε λοιπον στο προχτες κ ο κολλητος μου πηρε το εν λόγω κινητό τηλέφωνο από αλλο καταστήματα κ το δικο του ειχε μεσα ακουστικα. Με μια σχετικη ερευνα βρηκα οτι ολα τα iphone 5 παραεισαγωγης η μηεχουν ακουστικα. Αφτο μας κινησε τις υποψιες κ ξεθαψαμε το κουτι απο την ντουλάπα το οποιο στο πλαι εγραφε Demo-not for resale.

Το κινητο μετα απο ερευνα κι που το επισα εγω στα χερια μ) δεν ειναι πληρως λειτουργικο (πχ δεν εχει κωδικο κλεθδωματος κ αλλα). Το θεμα ειναι οτι δεν πληρωσε για ενα κινητο demo για το οποιο εγινε ΔΟΛΙΑ δηλωση του υπαλληλου οτι δεν εχει ακουστικα μεσα ενω ολα τα iphone 5 εχουν. Το θεμα απο αυριο θα κινηθει νομικα γιατι μιλαμε για εξαπατηση. Στο μελλον θα σας πω κ το ονομα της εν λογω εταιριας μιας κ τωρα δεν μπορω μετα απο συμβουλη δικηγορου. Θα γινει γνωστωποιηση στην ΕΕΤΤ στην προστασια του καταλωτη στα κεντρικα της εταριας κ σε οποιν αλλον ειναι υπεύθυνος..

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα κινητα εχουν μεσα ακουστικα. Τωρα δεν μπορει να κανει κατι, αφου εχει περασει και τοσος καιρος. 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Επισης να τονισω οτι το θεμα μας πλεον δεν ειναι η αντικατασταση του κινητου (κατι που θεωρουμε αυτονοητο) αλλα η τιμωρια των οποιον υπευθηνων.

Ολα τα κινητα εχουν μεσα ακουστικα. Τωρα δεν μπορει να κανει κατι, αφου εχει περασει και τοσος καιρος. 

Ξαναδιαβασε ολο το μυνημα παρακαλω.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

ήταν δηλαδή έκθεμα βιτρίνας-παρουσίασης κινητού κ.λπ.

επειδή λες ότι πήγε η αδελφή και δεν ήσουν παρούσα, μήπως ο πωλητής ενημέρωσε ότι θα της δώσει το έκθεμα (λόγω πιθανής έλλειψης) και συμφώνησε?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Καλησπέρα σας. Λοιπον...Πριν από ένα μήνα περίπου η αδερφή μου αγορασε απο γνωστο καταστημα ειδων τεχολογιας ενα iphone 5 16gb. Το κινητο αγοραστηκε 800 € μαζι με μια επεκταση εγγυησης κατα ενα χρονο. Αφού ανοιχτηκε η συσκευασια επιτοπου μπροστά στο ταμειο ειδε οτι δεν εχει ακουστικά μεσα. Ρωτοντας τον υπαλληλο γιατι δεν εχει ακουστικα η συσκευασια η απαντηση του ηταν οτι η apple δεν βαζει ακουστικα σταiphone 5. Εμπιστευομενη ενα μεγαλο καταστημα αυτου του βεληνεκους τους πιστεψε το πηρε κ εφυγε. Φτάνουμε λοιπον στο προχτες κ ο κολλητος μου πηρε το εν λόγω κινητό τηλέφωνο από αλλο καταστήματα κ το δικο του ειχε μεσα ακουστικα. Με μια σχετικη ερευνα βρηκα οτι ολα τα iphone 5 παραεισαγωγης η μηεχουν ακουστικα. Αφτο μας κινησε τις υποψιες κ ξεθαψαμε το κουτι απο την ντουλάπα το οποιο στο πλαι εγραφε Demo-not for resale.

Το κινητο μετα απο ερευνα κι που το επισα εγω στα χερια μ) δεν ειναι πληρως λειτουργικο (πχ δεν εχει κωδικο κλεθδωματος κ αλλα). Το θεμα ειναι οτι δεν πληρωσε για ενα κινητο demo για το οποιο εγινε ΔΟΛΙΑ δηλωση του υπαλληλου οτι δεν εχει ακουστικα μεσα ενω ολα τα iphone 5 εχουν. Το θεμα απο αυριο θα κινηθει νομικα γιατι μιλαμε για εξαπατηση. Στο μελλον θα σας πω κ το ονομα της εν λογω εταιριας μιας κ τωρα δεν μπορω μετα απο συμβουλη δικηγορου. Θα γινει γνωστωποιηση στην ΕΕΤΤ στην προστασια του καταλωτη στα κεντρικα της εταριας κ σε οποιν αλλον ειναι υπεύθυνος..

Στην απόδειξη πάνω γράφει το ίδιο ΙΜΕΙ? Όσο για τον υπάλληλο ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ αν της είπε ότι δεν έχουν ακουστικά. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι έχουν (και είναι και καλά τα ακουστικά του 5αριου).

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δεν το συζητώ. Επικοινωνία με τα κεντρικά μπας και βγάλετε άκρη. Από εκεί και πέρα συνήγορο του καταναλωτή και πίστεψέ με θα βγάλεις άκρη.

Sent from my iPhone using Insomnia

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ξαναδιαβασε ολο το μυνημα παρακαλω.

Εννοειτε οτι θα το πεις αυτο αφου συμπληρωσεις και αλλο το αρχικο μηνυμα. Στην αρχη δεν ελεγες τιποτα για την συσκευασια που ελεγε demo κτλ.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Πας στο μαγαζι που το πηρες. Ζητας εξηγησεις που φυσικα δεν θα σε καλυψουν, τους λες οτι θα τους καταγγειλεις στην ΓΓΚ( Γενικη Γραμματεια Καταναλωτη).

Αν γραφει ΙΜΕΙ η αποδειξη τους κρατας στο χερι πιστευω διοτι πουλησαν παρανομα ενα κινητο το οποιο ειναι ΜΟΝΟ για demo.

Πες το μαγαζι που το πηρες.

Ακους εκει δεν εχει ακουστικα το κουτι !!! Μηπως δεν εχει και ΤΗΛΕΦΩΝΟ?????

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

η βλακεια τους δεν εχει οριο εκτος και αν εκαναν πουστια με ιμει κανονικου και σου πουν οτι εσυ πειρες ενα ντεμο για να τους εξαπατησεις.

το θεμα δεν ειναι τα ακουστικα αλλα στις ντεμο συσκευες συνηθως λυπαρχει custom πλακετα!

κατι παρομοιο με ενα ανοιχτο κουτι ηθελε να μου κανει ενα λαμογιο στο περιστερι(το χειροτερο ειναι οτι η εταιρεια του χε δωσει και αλλα 2 μαγαζια στην περιοχη).

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Απο την στιγμη που ειναι demo, κατι που απαγορευεται να πουληθεί και μετα απο αρκετο καιρο να προβει σε καταγγελία εχει ολες τις αποδείξεις να του παρει δικαστηριο και να κερδίσει ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ τη δικη και να φαν και ενα γερο προστιμο για εξαπατηση!

• Like 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Καλησπέρα...

Μόλις πριν λίγο παρέλαβα ένα iPhone 7 jet black 128GB από ένα μέλος του insomnia. Παρατήρησα στην πίσω πλευρά του κουτιού πως γράφει : demo - not for resale.

Ρωτάω τι ακριβώς σημαίνει και μου λεει πως ήταν να λειτουργήσει ως εκθεσιακό σε κατάστημα και τελικά δεν λειτουργησε.

Θα έχω εγώ κάποιο θέμα στην λειτουργία του? Αλλάζει κάτι σχετικά με τα υπόλοιπα iphone 7 που κυκλοφορούν στην αγορά?

Παρακαλώ τα φώτα σας

Επιπλέον να αναφέρω πως δεν έχει ακουστικά.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

126gb και demo νομίζω πως δεν γίνετε μάλλον το κουτί είναι από άλλη συσκευή ... Έλεγξε τα imei αν ταιριάζουν της συσκευής με αυτό που γράφει στο κουτί

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

126gb και demo νομίζω πως δεν γίνετε μάλλον το κουτί είναι από άλλη συσκευή ... Έλεγξε τα imei αν ταιριάζουν της συσκευής με αυτό που γράφει στο κουτί

To imei είναι ιδιο σε συσκευή και κουτί.

ΥΣ: 128gb

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

iphone 5 δεν υπάρχει στην αγορά μόνο το 5s και 5c και δεν ξεπερνάνε σε τιμή τα 300-350ευρώ. Mε 800 αγοράζεις 6s

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.