Προς το περιεχόμενο

Δεν Μπορώ να κάνω Format


Martin Levon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας Είμαι Καινούριος στην παρέα σας και θέλω την βοήθειά σας...

Προσπαθώ εδώ και δυο μέρες να κάνω Format στο PC μου και δεν μπορώ. Έχω ένα Σκληρό δίσκο

WD 160 GB που το είχα μονό για μουσική. Θέλω να φορτώσω σε αυτό τα Windows Exp Pro γιατί το pc είναι παλιό και με κολλάει σε ένα σημείο Διάβασα αρκετά άρθρα στο Forum αλλά κάτι αντίστοιχο δεν βρήκα. Κάνει Boot κανονικά το  CD φορτώνει τα αρχεία και σταματάει στο σημείο που σου δίνει 3 επιλογές.

 

1 To set up Windows XP on the selected item, press ENTER

2 To Create a Partition in the unpartitioned Space, press C

3 To delete the selected partition, Press D

 

Αυτό είναι το σημείο που έχω κολλήσει γιατί πολύ απλά δεν με αφήνει να κάνω τίποτα...

Τι μπορεί να φταίει άραγε ξέρει κανείς να με βοηθήσει??? 

 

Με εκτίμηση: Martin Levon

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν έχεις πρόσβαση σε άλλο υπολογιστή, σύνδεσε το δίσκο σ' αυτόν και προσπάθησε μέσα από τη διαχείριση δίσκων του να δημιουργήσεις διαμέρισμα(τα) στο δίσκο αυτό, να το διαμορφώσεις σε NTFS, να το κάνεις ενεργό και στη συνέχεια να βάλεις πάλι το δίσκο στον παλιό υπολογιστή για συνέχιση της εγκατάστασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

raid για ένα δίσκο που ήδη βλέπει; :blink:

πατάς επιλογή και κολλάει ή φτάνει εκεί και κολλάει;

καλησπερα.....μου εχει τυχει να τον βλεπει κανονικα. apo bios ....αλλα σε xp ηθελε  raid drivers....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους ήμουν στην δουλειά και μόλις γύρισα... Λοιπόν... Τον Σκληρό Στα Bios τον βλέπει κανονικά...  

Όταν Λέω δεν μου αφήνει να κάνω καμιά από της 3 επιλογές θα πει πως όταν πατάω ENTER για να κάνει εγκατάστασις κανονικά μου βγάζει ένα μήνυμα που θα ανεβάσω την φώτο για να δείτε τι ακριβός λέει... όταν πατάω D για DELETE δεν κάνει τίποτα απολύτως σαν να μην το πατάω και όταν πατάω C για Διαμερισμό δεν κάνει τίποτα... Μου Έχει Σπάσει τα νεύρα μπορώ να πω... Πφφφ Στην Άρχει Νόμιζα πως φταίει το CD Άλλα δοκίμασα ακόμα δυο που έχω και πάλη το ίδιο μου κάνει .. Μέτα προσπάθησα να Bootaro από usb αλλά δεν το κάνει παρολου που έχει επιλογή usb στο Bios. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:S για δοκιμασε στη αρχη οταν σου λεει να πατησεις f6 στη πρωτη οθονη κατω να το πατησεις να δουμε

 

αν και απο καποιο ψαξιμο στο νετ ειδα οτι παιζει να ειναι και το jumper, δοκιμασε να τον βγαλεις το δισκο και να το βαλεις σε μαστερ το jumper

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έβγαλε να πατήσω S=Specify additional device ENTER=Continue Τι να πατήσω? 



βασικά μου λέει Please insert the disk labeled manufacturer-supplied hardware support disk into drive a Press ENTER When ready... και δεν πολύ κατάλαβα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...