Προς το περιεχόμενο

Ποιο Router κλειδωνει στη μεγαλυτερη ADSL2+ Ταχυτητα??


anthis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους,

 

θελω να μου πειτε μερικες γνωμες για αγορα router. Αυτη τη στιγμη ειμαι με ενα PHILIPS CGA5722S/TE ISDN (σχετικα παλιο, του 2007??)

 

Πιανω γυρω στα 14-14.5Mbps

 

Με ενδιαφερει να αλλαξω το ρουτερ εαν και εφοσον θα εχω καποιο κερδος στην ταχυτητα που κλειδωνει..

 

Εχω παρατηρησει οτι απο ρουτερ σε ρουτερ βλεπεις μια καποια διαφορα

 

Προσωπικα εχω δει τα Speedtouch 585v7 v8 μεχρι και το v6 να πιανουν καλυτερες ταχυτητες απο διαφορα sagem

 

Οποιος εχει καποια θετικη εμπειρια απο κατι αλλο σε συγκριση με τα συνηθισμενα ας ποσταρει τη γνωμη του

 

Δεν με ενδιαφερουν τοσο πολυ features εξτρα, η ταχυτητα με νοιαζει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε δεν μπορεις να ξερεις στην συγκεκριμενη γραμμη αν θα παιξει καλυτερα η οχι.πχ αν το thomson λες οτι παιζει σωστα τοτε ενα πιο νεο thomson πχ 585 v8 θα παιξει ακομα καλυτερα.αυτο το λεω με συγκριση thomson v7 και v8.γενικα οσο πιο νεο chipset τοσο συνηθως παιζει και καλυτερα χωρις να ειναι νομος.βεβαια μην περιμενεις τρελλες διαφορες.μπορει να δεις απο τιποτα μεχρι πχ 1 Mbit.επισης καλο θα ηταν να καταργησεις το isdn και να εβαζες pstn.σε γενικο κανονα παιζεικαλυτερα η Pstn.επισης αν το ρουτερ που εχει η παρεις υποστηριζει dmt μπορεις να ριξεις το margin απο το 9 στο 6 η και πιο χαμηλα και θα σου δωσει ταχυτητα.τωρα επειδη το Philips a. einai philips β.εινα παλιο σιγουρα πιστευω ολα θα παιζουν καλυτερα απο αυτο.τα linksys ειχαν καλο συγχρονισμο αλλα δεν ειναι οτι καλυτερο πλεον.επισης καλο ειναι καποιος να δοκιμαζει και στον κατανεμητη η στην χωνευτη ποσο συγχρονιζει για να δει αν πανω στο σπιτι πιανει τα μεγιστα η οχι.επισης το να χρησιμοποιηθει splitter στην κεντρικη πριζα και ολα να ξεκινανε απο εκει παιζει καλυτερα απο την παραλληλη καλωδιωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω, εχω 4νετ απ το 2007. αμα παρω νεο ρουτερ ,θα πρεπει ν ξαναβαλω username + password ? γτ πχ σε συνδεση wind double play το ρουτερ μπηκε απλως στη πριζα δεη κ τηλεφωνου κ επαιξε..

sorry για το hijack στο τοπικ :$

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω, εχω 4νετ απ το 2007. αμα παρω νεο ρουτερ ,θα πρεπει ν ξαναβαλω username + password ? γτ πχ σε συνδεση wind double play το ρουτερ μπηκε απλως στη πριζα δεη κ τηλεφωνου κ επαιξε..

sorry για το hijack στο τοπικ :$

sta νεα ρουτερ της forthnet συνηθως τα Username Και password τα τραβαει μονο του αυτοματα.αλλα και να χρειαστει μικρο το κακο.ειναι μισο λεπτο δουλεια.βεβαια στο ρουτερ θα μπεις ετσι και αλλιως για να φτιαξεις και το wireless:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ναι βεβαιως θα μπω,απλως αμα δε θυμαμαι το username κ password? :P καλα δε θα αλλαξω αμεσα,απλως λεμε τωρα εστω οτι θα αλλαξω κααααααποια στιγμη ! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ναι βεβαιως θα μπω,απλως αμα δε θυμαμαι το username κ password? :P καλα δε θα αλλαξω αμεσα,απλως λεμε τωρα εστω οτι θα αλλαξω κααααααποια στιγμη ! :P

99 τις 100 αμα παρεις απο forthnet router θα σεταριστει μονο του μετα απο καποια λεπτα οταν το συνδεσες πανω και συγχρονισει.στην αρχη θα μπει με κατι στοιχεια [email protected] κατι τετοιο και μετα θα παρει τα κανονικα.αλλα και να μην τα παρει παιρνεις τηλεφωνο και θα στα πουν αφου επιβεβαιωσουν τα στοιχεια σου.αυτο πιο πολυ σε περιπτωση που παρεις ρουτερ απο εμποριο που δεν ειναι με custom firmware της forthnet.και μια που εισαι εσυ panosno1com μην σε αγχωνει αυτο.οταν το παρεις μου λες και σε βοηθαω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...