Προς το περιεχόμενο

Forthnet Vs. Hol (ADSL συνδεσεις !)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

κακη επιλογη να βαλεις μια εταιρεια που δεν εχει fast αμα ειναι να παιζεις online games.

Φιλε μου απο Online games χανεσαι μεσα στο pc μου !! ... Οσο για την εταιρια το καταλαβα με το που μου ηρθε το σημα της Hol .. Εκει που επαιζα WoW κοβεται ξαφνικα το net και μετα απο 10 -15 δευτερα επανερχεται ... "Ωραια λεω επιτελους μπηκε η Hol " δεν προλαβαινω να κανω καν την σκεψη και ξεκινησε το game να lagari τοσο ασχημα που δεν μπορουσα να κουνηθω απο την θεση μου ... Εεε απο τοτε αρχισα να κλεω τα λεφτα που δεινω σαυτη την ετερια !! Τωρα περιμενω μπας και βγαλει καμια καλη προσφορα η Forthnet οπως η χριστουγεννιατικη μπας και ξαναχωθω σε αυτη γιατι αλλιως δεν βλεπω προκοπη !! :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

γιατι ειμαι στους ανωνυμους?

Βασικά, αστείο ήταν.Όπως στα group therapy,π.χ Ανώνυμοι Αλκοολικοί,που λένε λ.χ "είμαι ο goofy,έπινα 2 χρόνια ουϊσκι και έχω 32 μέρες να πιω,έτσι κι εσύ με τη σύνδεση:"Uptime: 13 days, 20:34:55   13 μερες Online χωρις αποσυνδεση.εχω κλεισει και 32 μερες"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, αστείο ήταν.Όπως στα group therapy,π.χ Ανώνυμοι Αλκοολικοί,που λένε λ.χ "είμαι ο goofy,έπινα 2 χρόνια ουϊσκι και έχω 32 μέρες να πιω,έτσι κι εσύ με τη σύνδεση:"Uptime: 13 days, 20:34:55   13 μερες Online χωρις αποσυνδεση.εχω κλεισει και 32 μερες"

Χαχαχαχαχαχαχα !! :P :P :P :P :P

 

2595467512.png αυτο ειναι το speed test μου πραγματικα το βλεπω ωρες ωρες και απορω !! :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις αποσυδεσεις κατα 99% δε φταιει σε πιο παροχο ειμαστε, εκτος και αν υπαρχει συγκεκριμενο θεμα εκεινη τη χρονικη περιοδο στην εκαστοτε περιοχη, αλλα κυριως απο τη κατασταση της καλωδιωσης, την αποσταση και πιο λιγο απο το ρουτερ μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις αποσυδεσεις κατα 99% δε φταιει σε πιο παροχο ειμαστε, εκτος και αν υπαρχει συγκεκριμενο θεμα εκεινη τη χρονικη περιοδο στην εκαστοτε περιοχη, αλλα κυριως απο τη κατασταση της καλωδιωσης, την αποσταση και πιο λιγο απο το ρουτερ μας.

 Εγω παλια που ειχα On Telecoms παιζει να εινουνα στην εταιρια για 1 χρονο και μονο τους 2 μηνες απολλο το χρονο ειχα νετ ! Μετα ολη την ωρα επαιζε το λαμπακι του ADSL στο ρουτερ ! -.- 

 

ΥΓ: Η υπογραφη σου τα σπαει !! :P Ακομα γελαω και μονο που την σκεφτομαι !!! :P :P :P :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ρε σεις με 2mbps που εχω (Hol) ειμαι μια χαρα 2 χρονια τωρα.. Το ping ειναι 70+ και παει up to 125 οταν τρελενεται. Αλλα γενικα μια χαρα παιζω και απ'του δι@ολου τη μανα (sorry για την εκφραση :P ) Αλλα ειμαι μια χαρα d:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 ΥΓ: Η υπογραφη σου τα σπαει !! :P Ακομα γελαω και μονο που την σκεφτομαι !!! :P :P :P :P :P :P

 

 

Εβαλα και το κουτι τωρα  :P

Χαχαχαχαχα κλαίω δεν πάει άλλο :-PΑποστολή από το LT18i με τη χρήση Insomnia App

 

<p>Εγω ρε σεις με 2mbps που εχω (Hol) ειμαι μια χαρα 2 χρονια τωρα.. Το ping ειναι 70+ και παει up to 125 οταν τρελενεται. Αλλα γενικα μια χαρα παιζω και απ'του δι@ολου τη μανα (sorry για την εκφραση :P ) Αλλα ειμαι μια χαρα d:</p>

 

Και μένα το πινκ εκεί κειμενεται 70 με 130 ... Αλλά το λολ που παίζω αν έχει κέφια το ρουτερ μου το ανοίγει... Αν δεν έχει δεν το ανοίγει που να του ανάψω λαμπάδα στην Παναγία της Τήνου...

 

Αποστολή από το LT18i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου απο Online games χανεσαι μεσα στο pc μου !! ... Οσο για την εταιρια το καταλαβα με το που μου ηρθε το σημα της Hol .. Εκει που επαιζα WoW κοβεται ξαφνικα το net και μετα απο 10 -15 δευτερα επανερχεται ... "Ωραια λεω επιτελους μπηκε η Hol " δεν προλαβαινω να κανω καν την σκεψη και ξεκινησε το game να lagari τοσο ασχημα που δεν μπορουσα να κουνηθω απο την θεση μου ... Εεε απο τοτε αρχισα να κλεω τα λεφτα που δεινω σαυτη την ετερια !! Τωρα περιμενω μπας και βγαλει καμια καλη προσφορα η Forthnet οπως η χριστουγεννιατικη μπας και ξαναχωθω σε αυτη γιατι αλλιως δεν βλεπω προκοπη !! :P

ναι Hol και fast path δεν υφιστατε.αυτα τα ρωτανε πριν βαλουν εναν παροχο.να ηταν οτε Interleave να σου ελεγα οκ κατι παει και ερχεται.

 

Βασικά, αστείο ήταν.Όπως στα group therapy,π.χ Ανώνυμοι Αλκοολικοί,που λένε λ.χ "είμαι ο goofy,έπινα 2 χρόνια ουϊσκι και έχω 32 μέρες να πιω,έτσι κι εσύ με τη σύνδεση:"Uptime: 13 days, 20:34:55   13 μερες Online χωρις αποσυνδεση.εχω κλεισει και 32 μερες"

σορρυ αργησα να το καταλαβω.χαχα.με λενε poulinos καιεχω Uptime 13 ημερες.στο μηνα θα εχω ξεκολλησει αποτο ποτο τελειως:P

 

Βασικά, αστείο ήταν.Όπως στα group therapy,π.χ Ανώνυμοι Αλκοολικοί,που λένε λ.χ "είμαι ο goofy,έπινα 2 χρόνια ουϊσκι και έχω 32 μέρες να πιω,έτσι κι εσύ με τη σύνδεση:"Uptime: 13 days, 20:34:55   13 μερες Online χωρις αποσυνδεση.εχω κλεισει και 32 μερες"

σορρυ αργησα να το καταλαβω.χαχα.με λενε poulinos καιεχω Uptime 13 ημερες.στο μηνα θα εχω ξεκολλησει αποτο ποτο τελειως:P

 

Για τις αποσυδεσεις κατα 99% δε φταιει σε πιο παροχο ειμαστε, εκτος και αν υπαρχει συγκεκριμενο θεμα εκεινη τη χρονικη περιοδο στην εκαστοτε περιοχη, αλλα κυριως απο τη κατασταση της καλωδιωσης, την αποσταση και πιο λιγο απο το ρουτερ μας.

απλα αν ειναι θεμα bandwidth στην περιοχη παλι δεν θα εχει dc's απλα θα σουρνεται.για να εχει αποσυνδεσεις στον παροχο το μονο που μπορει να κανει τον πελατη να εχει απο συνδεσεις και να μην φταιει ο οτε ειναι αν εχει χαλασει ή η splitter card ή η data card.κατα τα αλλα+1 γιατι ο κοσμος νομιζει οτι φταιει ο παροχος για τις αποσυνδεσεις.

 

 Εγω παλια που ειχα On Telecoms παιζει να εινουνα στην εταιρια για 1 χρονο και μονο τους 2 μηνες απολλο το χρονο ειχα νετ ! Μετα ολη την ωρα επαιζε το λαμπακι του ADSL στο ρουτερ ! -.- 

 

ΥΓ: Η υπογραφη σου τα σπαει !! :P Ακομα γελαω και μονο που την σκεφτομαι !!! :P :P :P :P :P :P

δεν σημαινει οτι εφταιγε η εταιρεια υποχρεωτικα.μπορει και θεμα χαλκου ενδεχομενως χωρις να ειναι σιγουρο.

 

Εβαλα και το κουτι τωρα 

δεν παιζεσαι.κουτα απο νουνου.χαχα

 

Εγω ρε σεις με 2mbps που εχω (Hol) ειμαι μια χαρα 2 χρονια τωρα.. Το ping ειναι 70+ και παει up to 125 οταν τρελενεται. Αλλα γενικα μια χαρα παιζω και απ'του δι@ολου τη μανα (sorry για την εκφραση ) Αλλα ειμαι μια χαρα d:

hol 2 mbit?Μηπως εισαι αρυς?δηλαδη σε dslam οτε απλα Username/password Hol?γιατι η Hol 2 mbps δενεχει εκτος αν εννοεις οτι παιζεις στα 2mbps.μπορει να εισαι σε κανα χαλαρο dslam

 

Χαχαχαχαχα κλαίω δεν πάει άλλο :-PΑποστολή από το LT18i με τη χρήση Insomnia App

 

 

Και μένα το πινκ εκεί κειμενεται 70 με 130 ... Αλλά το λολ που παίζω αν έχει κέφια το ρουτερ μου το ανοίγει... Αν δεν έχει δεν το ανοίγει που να του ανάψω λαμπάδα στην Παναγία της Τήνου...

 

Αποστολή από το LT18i με τη χρήση Insomnia App

μηπως φταιει ο server πουμπαινεις η τιποτα κανα firewall η να μην εχεις κανα port forward?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δοκιμασει τα παντα και να ανοιξω ports τιποτα  να κατεβασω το firewall παλι τιποτα και ειμαι σιγουρος πως φτεει η hol γιατι το ιδιο ακριβως προβλημα εχουν και δυο φιλοι που εχουν hol και μενουν κοντα σε μενα ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Μηπως θεμα ρουτερ μετα?</p>

 

Δεν ξέρω αλλά δεν νομίζω γιατί υο πρόβλημα το έχουν και κάτι φίλοι μου ...

 

Αποστολή από το LT18i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ο καθενας μας εχει διαφορετικο ρουτερ γιατι οπως ολοι ξερουμε τα ρουτερ της Hol  ειναι προπολεμικα  .... και σερνονται πολυ ασχημα !!  :P  :P  :P  :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...