Προς το περιεχόμενο

Η Apple και πάλι στο στόχαστρο της ΕΕ για την πολιτική εγγυήσεων που ακολουθεί


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι για Ευρωπη λεω

Εγω μιλησα για την εγγθηση που προσφερουν οι ιδιες εταιρειες εκτος ευρωπης,ως απαντηση στο :

Αλλά άμα το κάνει Ευρώπη θα το ζητήσει και ο υπόλοιπος κόσμος Ασε που ίσως τη συμφέρουν τα πρόστιμα μέχρι στιγμής απ' τον δεύτερο χρόνο επισκευής όπου συνήθως βγαίνουν όλα τα προβλήματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάλι τα ίδια. Ότι και να τους κάνεται δεν πρόκειται να αλλάξουν πολιτική. 1 χρόνο θα δίνουν... πελάτες δεν θα χάσουν... τουλάχιστον έτσι φαίνεται.

 

Αποστολή από το GT-N7100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και η επέκταση εγγύησης από ένα σε τρία χρόνια. Το iPhone σε αντίθεση με το εξωτερικό δεν έχει επέκταση εγγύησης γιατί δεν παρέχεται από την επίσημη αντιπροσωπία αλλά από τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας. Δυστηχώς η apple δεν προσέγγιζε ποτέ τους τσιγκούνηδες και όσους έψαχναν best value for money. Είχε σχεδόν πάντα κορυφαία ποιότητα με τις μεγαλύτερες τιμές.

H αλήθεια είναι πως επί αντιπροσωπίας Rainbow το σέρβις είχε μεγάλα προβλήματα. Με την infoquest κάπως τα πράγματα γίναν λίγο καλύτερα. 

Είναι κρίμα που η Apple δεν έχει σκύψει στην ελληνική αγορά. Δικαιολογιμένα αφού οι Έλληνες χρήστες Mac αν και αφοσιωμένοι πελάτες είναι ακόμα λίγοι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αν μιλας για μενα,εγω επιλεγω εταιριες που μου προσφερουν τα δυο χρονια,για 1 χρονος δεν ειναι αρκετος για να με διασφαλισει οτι δεν εχω πεσει σε ελαττοματικο προιον!

Εγω απλα προτινω να κανει οτι και οι αλλες εταιριες που δινουν στα ακριβα επαγγελματικα τους απο την αρχη 3χρονια εγγυηση!Ετσι μπορει να δωσει πιο φτηνα το apple care αλλα σε περισσοτερα μηχανιματα,εφοσων θα ειναι ενσωματομενο με τη αγορα καποιο mac στην Ευρωπη!Σωστος!!!!! :PΣτον αλλο κοσμο dell,toshiba και αλλες,εξακολουθουν να τα δινουν με τον ενα χρονο εγγυηση!

Toshiba ειναι 2 μαλιστα παλιοτερα σου εδυνε εγγυηση ακομα και αν φταιες εσυ.
Γιατί και η Samsung που δίνει δύο ποια η διαφορά ;; Ειναι γνωστό ότι στις amoled οθόνες αποτυπώνονται διάφορα όπως η ώρα απο την μπάρα του android κλπ κλπ Κατεβάστε την πρώτη εφαρμογή απο google play που λέγεται dead pixel και βάλτε τέρμα την φωτεινότητα θα τα ανακαλύψετε στο γκρί και στο μπλέ.Σε γνωστό μου που στο sii είχαν αποτυπωθεί κάποιες μπάρες ο αντιπρόσωπος δεν το κάλυψε.Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lagman, on 20 Mar 2013 - 00:22, said:

Γιατί και η Samsung που δίνει δύο ποια η διαφορά ;; Ειναι γνωστό ότι στις amoled οθόνες αποτυπώνονται διάφορα όπως η ώρα απο την μπάρα του android κλπ κλπ Κατεβάστε την πρώτη εφαρμογή απο google play που λέγεται dead pixel και βάλτε τέρμα την φωτεινότητα θα τα ανακαλύψετε στο γκρί και στο μπλέ.Σε γνωστό μου που στο sii είχαν αποτυπωθεί κάποιες μπάρες ο αντιπρόσωπος δεν το κάλυψε.Sent from my iPhone using Insomnia

Η samsung μου αλλαξε μεσα σε 10 μερες την μητρικη πλακετα(380$ κοστος) του 18 μηνων s2 χωρις μα και χωρις μου...! ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

lagman, on 20 Mar 2013 - 00:22, said:

Γιατί και η Samsung που δίνει δύο ποια η διαφορά ;; Ειναι γνωστό ότι στις amoled οθόνες αποτυπώνονται διάφορα όπως η ώρα απο την μπάρα του android κλπ κλπ Κατεβάστε την πρώτη εφαρμογή απο google play που λέγεται dead pixel και βάλτε τέρμα την φωτεινότητα θα τα ανακαλύψετε στο γκρί και στο μπλέ.Σε γνωστό μου που στο sii είχαν αποτυπωθεί κάποιες μπάρες ο αντιπρόσωπος δεν το κάλυψε.Sent from my iPhone using Insomnia

Η samsung μου αλλαξε μεσα σε 10 μερες την μητρικη πλακετα(380$ κοστος) του 18 μηνων s2 χωρις μα και χωρις μου...! ;)
Βλέπεις ότι υπάρχουν αρκετά προβληματικά sii ;Έχω δει τουλάχιστον 4 sii με πρόβλημα στη οθόνη τσέκαρε και το δικό σου. Του γνωστού μου πάντως δεν του άλλαξαν τίποτα παρόλο που είχε τυπώσει και απο ξένα φόρουμ που έχουν εντοπίσει το πρόβλημα στη οθόνη.Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bisbirikos, on 20 Mar 2013 - 00:21, said:

Δυστηχώς η apple δεν προσέγγιζε ποτέ τους τσιγκούνηδες και όσους έψαχναν best value for money.

Ποτε ενας τσιγκουνης δε προσεγγιζει αλλο τσιγκουνη για να κανει συναλλαγες μαζι του! :P

lagman, on 20 Mar 2013 - 00:54, said:

Βλέπεις ότι υπάρχουν αρκετά προβληματικά sii ;Έχω δει τουλάχιστον 4 sii με πρόβλημα στη οθόνη τσέκαρε και το δικό σου. Του γνωστού μου πάντως δεν του άλλαξαν τίποτα παρόλο που είχε τυπώσει και απο ξένα φόρουμ που έχουν εντοπίσει το πρόβλημα στη οθόνη.Sent from my iPhone using Insomnia

Το τσακαρα ουτε το s2 ουτε το s3 εχουν καποιο προβλημα με την οθονη τους!

Και ελλατοματικα προιοντα τυχαινουν σε ολα τα προιοντα,εκτος φυσικα απο της apple!

Γιαυτο και παντα θα πληρωνεις απο τη τσεπι σου καθε φορα που παθενει κατι ενα προιον σου αγορασμενο απο τη συγκεκριμενη εταιρια,γιατι απλα παντα θα φτες εσυ και η κακη χρηση που του εκανες! ;)

Και μια και μιλαμε για οθονες,γαματες η οθονες των imac 27 και απροβληματηστες απ'οτι ακουσα!Απλα εγγυηση η αγορα τους!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry αλλα πλακα μας κανουν ? ποια εταιρεια δινει 2 χρονια εγγυηση?? καμια.

Πηγα σημερα να δω Λαπτοπς. 

Μονο η TOshiba εχει 2 χρονια εγγυηση.... Ακομα και η TurboX 1 δεινει...

Μπορουμε γι αυτο να κανουμε κατι? ΙΝΚΑ κτλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα εχει λυξει η εγγυηση μου το καλοκαιρι κ εχω εναπροβλημα στο ακουστικο του κινητου αν παω θα μου το διορθωσουν;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα εχει λυξει η εγγυηση μου το καλοκαιρι κ εχω εναπροβλημα στο ακουστικο του κινητου αν παω θα μου το διορθωσουν;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

O καθενας με τον πονο του :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα εχει λυξει η εγγυηση μου το καλοκαιρι κ εχω εναπροβλημα στο ακουστικο του κινητου αν παω θα μου το διορθωσουν;

Sent from my iPhone using Insomnia

Αν καταφέρεις να αποδείξεις οτι το πρόβλημα υπήρχε απο τη στιγμή που τ'αγορασες πρέπει να στο φτιάξουν, σύμφωνα με τις οδηγίες της apple για το δεύτερο χρονο κάλυψης!

Κατα τ'αλλα δοκίμασε και καλή τύχη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δίνει και τον ένα χρόνο του apple care εννοεί φαντάζομαι. Αλλά άμα το κάνει Ευρώπη θα το ζητήσει και ο υπόλοιπος κόσμος Ασε που ίσως τη συμφέρουν τα πρόστιμα μέχρι στιγμής απ' τον δεύτερο χρόνο επισκευής όπου συνήθως βγαίνουν όλα τα προβλήματα...

Θα διαφωνήσω μόνο στο δεύτερο μέρος γιατι  με την Apple ειδικά απ'οτι εχω παρατηρήσει άμα έχεις προσεγμένο το προϊόν σου δεν βγάζει κάποιο πρόβλημα μέσα σε 2 χρόνια(Apple=ποιότητα)! Τώρα όμως θα μου πεις αυτό είναι σχετικό και αλλάζει ανάλογα το προϊόν και θα συμφωνήσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλας για μενα,εγω επιλεγω εταιριες που μου προσφερουν τα δυο χρονια,για 1 χρονος δεν ειναι αρκετος για να με διασφαλισει οτι δεν εχω πεσει σε ελαττοματικο προιον!

Εγω απλα προτινω να κανει οτι και οι αλλες εταιριες που δινουν στα ακριβα επαγγελματικα τους απο την αρχη 3χρονια εγγυηση!Ετσι μπορει να δωσει πιο φτηνα το apple care αλλα σε περισσοτερα μηχανιματα,εφοσων θα ειναι ενσωματομενο με τη αγορα καποιο mac στην Ευρωπη!Σωστος!!!!! :PΣτον αλλο κοσμο dell,toshiba και αλλες,εξακολουθουν να τα δινουν με τον ενα χρονο εγγυηση!

Συγκρίνεται ένα λάπτοπ toshiba ή dell με ένα macbook?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκρίνεται ένα λάπτοπ toshiba ή dell με ένα macbook?

Οχι φυσικα,ειναι καλυτερα απο τα mac και εχουν και πιο αξιοπιστο σερβις,παγκοσμιος,ακομη και στη τριτοκοσμικη μας χωρα!
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα διαφωνήσω μόνο στο δεύτερο μέρος γιατι  με την Apple ειδικά απ'οτι εχω παρατηρήσει άμα έχεις προσεγμένο το προϊόν σου δεν βγάζει κάποιο πρόβλημα μέσα σε 2 χρόνια(Apple=ποιότητα)! Τώρα όμως θα μου πεις αυτό είναι σχετικό και αλλάζει ανάλογα το προϊόν και θα συμφωνήσω!

Sry κιόλας αλλά για ποιά ποιότητα ακριβώς μιλάμε???

iphone 5 έχω (και μάλιστα μετάβαση από S3) άλλα όταν μιλάμε για γρατσουνιές out of the box, αναγκάζεσαι να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας, τους βάζεις να ανοίξουν το καινούργιο μπροστά σου το οποίο ΚΑΙ αυτό έχει γρατσουνιές από το εργοστάσιο, τα περί ποιότητας πάνε περίπατο.

Επίσης στο δικό μου πλανήτη όποια εταιρεία έχει τα @@ και είναι σίγουρη για το προϊόν της δεν δίνει μικρότερη εγγύηση απο τον "φτηνιάρικο" ανταγωνισμό της.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...