Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Ποντίκι;


Toolband

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άλλαξα μετά από 3 χρόνια το ποντίκι που είχα Microsoft Sidewinder X5. Αγορασα στην αρχή ενα της Natec αλλα μου έκανε το εξής: σε διάφορα παιχνίδια κυρίως τρίτου προσώπου (Tomb Raider, Dead Space 3, Ghost Recon) όταν κρατάω πατημένο το δεξί κλικ και πατάω το αριστερό, κλασικό δλδ σημαδεύω και ρίχνω, δεν πιάνει πάντα. Κάνει μια κίνηση σαν να μην πιάνει πάντα καλά. Σε desktop αριστερο και δεξι κλικ λειτουργούσε μια χαρά.  Το παω πίσω αναφέρω το ακριβές πρόβλημα μετά απο 2 μέρες μου κόβουν πιστωτικό. Τελικά πήρα άλλο αυτοί την φορά ένα της Trust και κάνει ακριβός το ίδιο. Όταν ξαναβάζω το Sidewinder δεν το κάνει. 

 Είναι πρόβλημα drivers απο το παλιό ποντίκι; μου ξανάδωσαν χαλασμένο; Καμια ιδεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το κουτί δεν είχε μέσα τίποτα εκτός από το ποντίκι και το user guide που λέει βέβαια οτι είναι plug&play. Στο σίτε της Trust δεν έχει drivers γιαυτό το ποντίκι Trust GXT 25

Επεξ/σία από Toolband
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα, ειχα ενα trust και το αλλαξα πριν λιγες μερες με ενα natec. Με το καινουργιο οταν κραταω πατημενο το δεξι για να ζουμαρει το scope στο arma3 και μετα ριχνω με αριστερο, φευγει το ζουμ ειναι δηλαδη σαν να μην μπορουν να πατηθουν και τα 2 κουμπια ταυτοχρονα.

 

Οταν ξαναβαζω το παλιο, κανενα προβλημα..

 

Ειχα καταληξει οτι μαλλον ειναι προβλημα του natec αλλα εφοσον στο εκανε και με αλλη μαρκα, δεν ξερω τι να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο μοντελο Natec και Τrust;  ειναι; Και απο που το πηρες;

Το natec ειναι το G77 http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.571757

Το trust δεν θυμαμαι, ειναι 3-4 χρονων (οταν παω σπιτι θα σου πω το μοντελο).

 

Βρηκες καμια λυση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου το Natec G77 που έχεις μάλλον ειναι το δικό μου που επέστρεψα. Το είχα πάρει απο Crazy Sundays 10/3. To επέστρεψα μου κόψανε πιστωτικό πήρα  ενα Τrust και κάνει το ιδιο πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...