Προς το περιεχόμενο

Πληροφοριακό Σύστημα SAP ERP


Accountant2013

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα φίλοι,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω όποιος γνωρίζει για εκπαιδευτικά κέντρα, σεμινάρια(μακροχρόνια κυρίως) ή άλλους φορείς πιστοποίησης και κατάρτισης των προγραμμάτων SAP ERP στην Θεσσαλονίκη. Η ζήτηση γι αυτού του είδους προγράμματος βλέπω να αναφέρεται σε πολλές αγγελίες λογιστικού ενδιαφέροντος και έτσι σκέφτομαι να παρακολουθήσω κάποιο πρόγραμμα εκμάθησης. Άν γνωρίζετε και άλλες πληροφορίες για κόστος, χρόνο κ.α. θα σας ήμουν υπόχρεος.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε εδώ αρχικά http://www.sap.com/greece/services/education/courses/academy/index.epx

και κάλεσε τους να μάθεις περισσότερες πληροφορίες,

από ότι ξέρω το κόστος των σεμιναρίων είναι αρκετά μεγάλο εκτός αν ανήκεις σε κάποια εταιρεία συμβούλων και σε στείλουν για εκπαίδευση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλοι,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω όποιος γνωρίζει για εκπαιδευτικά κέντρα, σεμινάρια(μακροχρόνια κυρίως) ή άλλους φορείς πιστοποίησης και κατάρτισης των προγραμμάτων SAP ERP στην Θεσσαλονίκη. Η ζήτηση γι αυτού του είδους προγράμματος βλέπω να αναφέρεται σε πολλές αγγελίες λογιστικού ενδιαφέροντος και έτσι σκέφτομαι να παρακολουθήσω κάποιο πρόγραμμα εκμάθησης. Άν γνωρίζετε και άλλες πληροφορίες για κόστος, χρόνο κ.α. θα σας ήμουν υπόχρεος.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

αν το χρειάζεσαι για δουλειές που αφορούν λογιστική πρόσεχε και σε ποιο module θέλεις να κανεις την εκπαίδευση.

 

Εχει πάρα πολλά, το καλύτερο για εσένα νομίζω είναι το SAP FI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθε εταιρεια εχει ξεχωριστο SAP,προσαρμοσμενο στις αναγκες της.

πχ στο Πλαισιο,ολοι οι υπαλληλοι περνουν εκπαιδευση SAP πριν ξεκινησουν

 

άλλο η χρήση του SAP (π.χ πλαίσιο όπως λες) και άλλο πως παραμετροποιείς το SAP και πως δουλεύει (o σκοπός του SAP training στο περίπου). Αυτό που βλέπει ο εργαζόμενος στο πλαίσιο κάποιος του το έφτιαξε.

 

Το πρώτο το κάνει και αυτός που είναι στην αποθήκη για τις εισαγωγές εξαγωγές.

Το δεύτερο εταιρίες που υλοποιούν πλατφόρμες SAP ανά πελάτη.

 

Ελπίζω να βοήθησα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση που είσαι φοιτητής σε τμήμα πανεπιστημίου που μετέχει στο SAP Alliance (π.χ. ΤΒΔΤ@ΠΑΠΕΙ) ρίξε μια ματιά στον κάτωθι σύνδεσμο

 

http://www.erp4students.eu/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλοι,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω όποιος γνωρίζει για εκπαιδευτικά κέντρα, σεμινάρια(μακροχρόνια κυρίως) ή άλλους φορείς πιστοποίησης και κατάρτισης των προγραμμάτων SAP ERP στην Θεσσαλονίκη. Η ζήτηση γι αυτού του είδους προγράμματος βλέπω να αναφέρεται σε πολλές αγγελίες λογιστικού ενδιαφέροντος και έτσι σκέφτομαι να παρακολουθήσω κάποιο πρόγραμμα εκμάθησης. Άν γνωρίζετε και άλλες πληροφορίες για κόστος, χρόνο κ.α. θα σας ήμουν υπόχρεος.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

στις demonoid εποχες, ολα αυτα που ζητας, υπαρχαν σε video...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν χρήστης τελικός δε χρειάζεται να μάθεις πολλά. Λογικα λογιστικές έγγραφες θα κανείς στο στυλ του προγράμματος ΚΕΦΑΛΑΊΟ απλά οι εταιρίες πλέον έχουν ένα καθολικό πληροφοριακό σύστημα που μικρό μέρος του το λογιστικό. Ωσ τελικός χρήστης θα ΈΧΕΙΣ πρόσβαση κ δικαιώματα σε ένα μικρό μέρος το οποίο αν ΈΧΕΙΣ δουλέψει με το κεφαλαίο η κάποιο παρόμοιο δε θα δυσκολευτείσ πολύ να μάθεις.

 

Ψάξε για λογιστικά σεμινάρια πλέον όλα δείχνουν κ πληροφοριακα. Μην σε ενοχλεί όταν ΒΡΕΙΣ δουλειά κ έχει το τάδε πληροφοριακό σύστημα θα εξοικειωθείσ γρήγορα

 

Αποστολή από το GT-S6500 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαθαίνεις στη δουλειά, εγώ είχα μάθει στη πρακτική το HR module ( για την ακρίβεια σου δείχνουν μόνο ό,τι χρειάζεσαι για τη δουλειά σου, έχει συγκεκριμένη πρόσβαση που την καθορίζει ο admin και συνήθως σου φτιάχνουν και τις συντομεύσεις οπότε είναι piece of cake ).Μόνο οι trainers στέλνονται για εκπαίδευση πάνω στο SAP ( και οι μόνιμοι δηλαδή υπάλληλοι δεν είχαν περάσει επίσημη εκπαίδευση ). Πραγματικά και ο πιο ανίδεος σε Η/Υ ( και στην τράπεζα υπήρχαν αρκετοί θα έλεγα από αυτούς ) το μαθαίνει γρήγορα !

 

Για γενική εκπαίδευση , ίσα ίσα να ξέρεις κάποια βασικά χωρίς να εξειδικευτείς σε κάποιο module, μπορείς να αγοράσεις κανα βιβλίο από amazon αλλά το θεωρώ περιττό να σου πω την αλήθεια !

 

Καλύτερα να δώσεις τα λεφτά σου για σεμινάρια σε λογιστικά προγράμματα που έχουν περισσότερες επιχειρήσεις , πόσες ποια είναι οι μεγάλες στην Ελλάδα ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε την "τυχη" το SAP να καλύπτει το λογιστηρίο στην χώρα που λεγεται ελλαδα... Μπουρδέλο τα λογιστικά μπουρδέλο και το SAP ερχεται και δενει το γλυκό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλησπέρα φίλοι,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω όποιος γνωρίζει για εκπαιδευτικά κέντρα, σεμινάρια(μακροχρόνια κυρίως) ή άλλους φορείς πιστοποίησης και κατάρτισης των προγραμμάτων SAP ERP στην Θεσσαλονίκη. Η ζήτηση γι αυτού του είδους προγράμματος βλέπω να αναφέρεται σε πολλές αγγελίες λογιστικού ενδιαφέροντος και έτσι σκέφτομαι να παρακολουθήσω κάποιο πρόγραμμα εκμάθησης. Άν γνωρίζετε και άλλες πληροφορίες για κόστος, χρόνο κ.α. θα σας ήμουν υπόχρεος.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Αγαπητέ μου φίλε θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι είναι η δουλειά μου τα σεμινάρια πάνω στα λογιστικά προγράμματα. Ειδικά σε αυτά τις ALTEC (payroll,atlantis erp,kefalaio) κτλ.. Επίσης και στο Sap . Εάν ενδιαφέρεσαι μπορείς να με πάρεις ένα τηλέφωνο 6949 471 101 η να με στείλεις ενα mail.Ευχαριστώ Θόδωρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...