Προς το περιεχόμενο

H Apple παρουσιάζει το iOS 6.1.3 που διορθώνει το lock screen bug σε iPhone και iPad


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Some Samsung devices running Android 4.1.2 can allow a 'total bypass' of the device's lock screen.

 

Latest Android version 4.2.2

 

 

κι ανεπίσημα : For now, only a third-party ROM can prevent such attacks. According to Eden, one software ROM designed for the Galaxy S III claims to have fixed the problem.

 

 

τα ρέστα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

  • Super Moderators

εγώ ήξερα ότι στο App Store έχουν μαζευτεί όλες οι μητέρες Τερέζες κι όλοι πληρώνουν . τουλάχιστον έτσι δηλώνουν φαρδιά πλατιά αρκετοί μηλάκηδες. και λογικό το βρήσκω, σκάνε που σκάνε πόσα λεφτά, σε 10-20 ευρώ apps θα κολλήσουν? ( :D :D :D )

 

επίσης bypass σε lockscreen μιας και το είπες ποιός άλλος έχει?

 

Όταν ένα app με ενδιαφέρει, φροντίζω να το αγοράζω αγαπητέ! Διαφορετικά ψάχνω για κάτι άλλο free. Υπάρχει κάποιος που ξόδεψε χρόνο και χρήμα για να το φτιάξει και δεν δέχομαι λαμογιές σε αυτό. Και δεν είναι χαρακτηριστικό των "μηλάκηδων" αυτό μόνο.

 

Bypass σε lockscreen όπως είδες έχει και η samsung. :P

 

Some Samsung devices running Android 4.1.2 can allow a 'total bypass' of the device's lock screen.

 

Latest Android version 4.2.2

 

 

κι ανεπίσημα : For now, only a third-party ROM can prevent such attacks. According to Eden, one software ROM designed for the Galaxy S III claims to have fixed the problem.

 

 

τα ρέστα μου

 

Τι ποσοστό συσκευών είπαμε τρέχει 4.2.2??? Τα βλέπω! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ένα app με ενδιαφέρει, φροντίζω να το αγοράζω αγαπητέ! Διαφορετικά ψάχνω για κάτι άλλο free. Υπάρχει κάποιος που ξόδεψε χρόνο και χρήμα για να το φτιάξει και δεν δέχομαι λαμογιές σε αυτό. Και δεν είναι χαρακτηριστικό των "μηλάκηδων" αυτό μόνο.

 

Bypass σε lockscreen όπως είδες έχει και η samsung. :P

 

 

Τι ποσοστό συσκευών είπαμε τρέχει 4.2.2??? Τα βλέπω! :P

 

η τελευταία Android έκδοση δεν έχει θέμα

η τελευταία iOS έκδοση έχει θέμα

τα άλλα είναι φθηνές δικαιολογίες και τακτική αποφυγής από το main subject

επίσης επειδή ανοίγεις συνεχώς νέα θέματα (αναφέρεσε σε λαμογιές) φαντάζομαι έχεις αγοράσμένα τα windows,το Photoshop, το MS office, αγοράζεις όλες τις ταινίες original κι όλα τα παιχνίδια και ποτέ σου δεν έχεις κατεβάσει τίποτα. ναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

η τελευταία Android έκδοση δεν έχει θέμα

η τελευταία iOS έκδοση έχει θέμα

τα άλλα είναι φθηνές δικαιολογίες και τακτική αποφυγής από το main subject

επίσης επειδή ανοίγεις συνεχώς νέα θέματα (αναφέρεσε σε λαμογιές) φαντάζομαι έχεις αγοράσμένα τα windows,το Photoshop, το MS office, αγοράζεις όλες τις ταινίες original κι όλα τα παιχνίδια και ποτέ σου δεν έχεις κατεβάσει τίποτα. ναι?

 

Ναι! Θα έπρεπε να γνωρίζεις πως όταν κάνεις επαγγελματική δουλειά ΔΕΝ μπορείς να έχεις παράνομο λογισμικό γιατί τα δηλώνεις κανονικά!

 

Δεν κατεβάζω ταινίες, βαριέμαι να περιμένω! Είμαι και ψείρας με την καλή ποιότητα της εικόνας και του ήχου οπότε με βολεύει απίστευτα το video club που έχω δίπλα μου και νοικιάζω bluray με 1.70ευρώ την ημέρα.

 

Σου φαίνεται εξωπραγματικό ε? :P

 

Τέλος εσύ ξεφυτρώνεις παντού όπου υπάρχει αναφορά στην Apple, δεν φταίω εγώ! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι! Θα έπρεπε να γνωρίζεις πως όταν κάνεις επαγγελματική δουλειά ΔΕΝ μπορείς να έχεις παράνομο λογισμικό γιατί τα δηλώνεις κανονικά!

 

Δεν κατεβάζω ταινίες, βαριέμαι να περιμένω! Είμαι και ψείρας με την καλή ποιότητα της εικόνας και του ήχου οπότε με βολεύει απίστευτα το video club που έχω δίπλα μου και νοικιάζω bluray με 1.70ευρώ την ημέρα.

 

Σου φαίνεται εξωπραγματικό ε? :P

 

Τέλος εσύ ξεφυτρώνεις παντού όπου υπάρχει αναφορά στην Apple, δεν φταίω εγώ! :P

 

μένω εντός θέματος όμως. μόνο επαγγελματική δουλειά έχεις? όχι προσωπική? εξωπραγματικό όντως. πόσο πλήρωσες τα προγράμματα στο σπίτι σου είπες, ή το δίσκο των Metallica π.χ.? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

μένω εντός θέματος όμως. μόνο επαγγελματική δουλειά έχεις? όχι προσωπική? εξωπραγματικό όντως. πόσο πλήρωσες τα προγράμματα στο σπίτι σου είπες, ή το δίσκο των Metallica π.χ.? :P

 

Το laptop με ακολουθεί παντού. Στο σπίτι έχω κανονική άδεια χρήσης για τα win8 καθώς & gimp και libreoffice. 

 

Ειδικά για τη μουσική έχω αγοράσει όλους τους δίκους που με ενδιαφέρουν (και ακόμη δεν αξιώθηκα να τα κάνω rip όλα αυτά...) και στη νέα εποχή απλά κατεβάζω (itunes) τα tracks που μου αρέσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή δεν έχεις το παραμικρό παράνομο? μάλιστα, μπράβο σου αν λες αλήθεια! ας είναι το 99.99% που έχει κάτι παράνομο στην κατοχή του τα λαμόγια λοιπόν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δηλαδή δεν έχεις το παραμικρό παράνομο? μάλιστα, μπράβο σου αν λες αλήθεια! ας είναι το 99.99% που έχει κάτι παράνομο στην κατοχή του τα λαμόγια λοιπόν :P

 

Δεν είναι θέμα λαμογιάς. Ένας πιτσιρικάς που θα κατεβάσει το photoshop για να λέει πως το έχει στη συλλογή του, δεν αποτελεί κίνδυνο για την Adobe. Αν εγώ όμως το κατεβάσω και με αυτό σχεδιάσω μακέτες, καμπάνιες κλπ και βγάζω χρήματα από αυτό τότε το πράγμα αλλάζει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι θέμα λαμογιάς. Ένας πιτσιρικάς που θα κατεβάσει το photoshop για να λέει πως το έχει στη συλλογή του, δεν αποτελεί κίνδυνο για την Adobe. Αν εγώ όμως το κατεβάσω και με αυτό σχεδιάσω μακέτες, καμπάνιες κλπ και βγάζω χρήματα από αυτό τότε το πράγμα αλλάζει...

 

για επαγγελματική χρήση , ούτε η άλλως δεν μπορείς γιατί θα σε πάνε μέσα

δεν νομίζω ότι μέσα από τους δισ. πειρατές που υπάρχουν να έχουν θιχτεί τα οικονομικά θεμέλια κανενός

 

επίσης μερικοί υποστήριζουν επίσημα την πειρατία (από μουσική θα πω τον Moby, κι από σειρές θα πω το Game of Thrones)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι θέμα λαμογιάς. Ένας πιτσιρικάς που θα κατεβάσει το photoshop για να λέει πως το έχει στη συλλογή του, δεν αποτελεί κίνδυνο για την Adobe. Αν εγώ όμως το κατεβάσω και με αυτό σχεδιάσω μακέτες, καμπάνιες κλπ και βγάζω χρήματα από αυτό τότε το πράγμα αλλάζει...

Ευτυχως στην χωρα μας ακολουθουν το σωστο παραδειγμα και εχουν ολοι αυθεντικα και μιλαω για επαγγελματιες κυριως,οπου εχω βρεθει και εχω σταθει ακουω αυτο "να πληρωσω?ΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧαχΧΑΧαχαχαχαχα"

Τα παντα λειτουργουν με σπασμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ευτυχως στην χωρα μας ακολουθουν το σωστο παραδειγμα και εχουν ολοι αυθεντικα και μιλαω για επαγγελματιες κυριως,οπου εχω βρεθει και εχω σταθει ακουω αυτο "να πληρωσω?ΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧαχΧΑΧαχαχαχαχα"

Τα παντα λειτουργουν με σπασμενα.

 

Γι'αυτό λοιπόν δεν έχεις κανένα δικαίωμα να "κράξεις" μια εταιρία για το ελλατωματικό προϊόν της ή για τυχόν bugs και να ζητάς και support, σωστά? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι'αυτό λοιπόν δεν έχεις κανένα δικαίωμα να "κράξεις" μια εταιρία για το ελλατωματικό προϊόν της ή για τυχόν bugs και να ζητάς και support, σωστά? :P

Εγω προσωπικα δεν εκραξα ποτε αν ειχα κατι σπασμενο...οπως φυσικα και ειμαι φαν του να πληρωσω κατι και να εχω μετα full support,,Αλλα καποιοι θελουν και ολη την πιτα και το σκυλο χορτατο..Φυσικα δεν εκανα ποτε το ios jb και ποτε δεν δεχτηκα της "φτηνες" λυσεις του Open-source..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικα δεν εκραξα ποτε αν ειχα κατι σπασμενο...οπως φυσικα και ειμαι φαν του να πληρωσω κατι και να εχω μετα full support,,Αλλα καποιοι θελουν και ολη την πιτα και το σκυλο χορτατο..Φυσικα δεν εκανα ποτε το ios jb και ποτε δεν δεχτηκα της "φτηνες" λυσεις του Open-source..

 

Δεν έχει μόνο φθηνές λύσεις το FOSS και είναι κρίμα ένας *nix user να μιλάει έτσι για το FOSS. Αν μη τι άλλο, δείχνει ότι ξεχνάει από πού προέρχεται μεγάλο μέρος της τεχνολογίας των OS της Apple. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει μόνο φθηνές λύσεις το FOSS και είναι κρίμα ένας *nix user να μιλάει έτσι για το FOSS. Αν μη τι άλλο, δείχνει ότι ξεχνάει από πού προέρχεται μεγάλο μέρος της τεχνολογίας των OS της Apple. 

Οχι δεν ξεχναω και ελπιζω να καταλαβες οτι μιλαω για το δωρεαν μοντελο και οχι για της ικανοτητες σαν ικανοτητες εχει πολλες απλα εγω προτιμω να εχω κατι το οποιο με καλυπτει και σε αλλους τομεις πχ photoshop με gimp.Σορρυ που δεν διευκρηνησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...