Προς το περιεχόμενο

Gaming Mouse- Τί να επιλέξω?


georgerou1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτο κολλαει μια φορα και τελος ; μενει εκει που το αφησες ή μπορεις ευκολα να του αλλαξεις θεση; 

σπο "μαλακοτητα" πώς ειναι; 

 

στο αλλο θεμα που ρωτησες (ακριβα ποντικια), ειναι καπως σχετικο το θεμα

πολλες φορες τα ακριβα ποντικια εχουν χρησιμα ή αχρηστα χαρακτηριστικα των οποιων η χρησιμοτητα διαφερει αναλογα το χρηστη

 

εγω προσωπικα τα εσκασα γιατι θελω πολλα κουμπια επανω (πχ torchlight επαιζα μονο με το δεξι χερι και τα ειχα ολα πανω στο ποντικι, πληκτρολογιο χρησιμοποιουσα ελαχιστα) , θελω να ειναι ασυρματο , να εχει επαναφορτιζομενη μπαταρια και να γινεται και ενσυρματο

 

ολα αυτα που θελω δε γινεται να τα βρω στα 30 ευρω , αρα πηγα στα 80

σε καποιον αλλο μπορει να φαινονται αχρηστα , πραγμα σεβαστο

 

σε ποιοτητα ακριβειας κτλ δε νομιζω οτι κερδιζω κατι φοβερο σε σχεση με φθηνοτερα ποντικια, για το δικο σου δε ξερω, αλλα σε σε σχεση με ενα g400 που ξερω (επισης optical) δε θα ελεγα οτι κερδιζω κατι φοβερο σε αυτο το τομεα

κερδιζω μονο στα "εξτρα" 

 

επισης σε αλλα ποντικια ρυθμιζεις βαρος, αλλαζεις κομματια επανω για να ταιριαξουν στο χερι σου 

ειναι θεμα πολυτελειας απο ενα σημειο και μετα , αλλα σε καποιους αρεσουν ολα αυτα και απο τη στιγμη που δε μιλαμε για καποιο μυθικο ποσο , γιατι οχι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτο κολλαει μια φορα και τελος ; μενει εκει που το αφησες ή μπορεις ευκολα να του αλλαξεις θεση; 

σπο "μαλακοτητα" πώς ειναι; 

Δεν ξέρω αμα ξεκολλάει αφού  κολλήσει ,δεν το χω δοκιμάσει να το ξεκολλήσω.μια φορά το κόλλησα και απο τότε δε δοκίμασα να το ξεκολλησω.

μαλακότητα δεν έχει καθόλου αφού είναι λεπτό σαν χαρτί .η επιφάνεια του πάντως είναι σαν γυαλόχαρτο .Σχεδόν φυσάς το mouse και γλιστράει πανω στο mousepad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 .η επιφάνεια του πάντως είναι σαν γυαλόχαρτο . 

αυτο οπως ειπα και πιο πισω  ειναι κατι  που δε θελω πλεον , ειχα "γυαλοχαρτο"  παλια και δεν ειχα καποιο ιδιαιτερο θεμα  στη χρηση ειδικα στις αρχες , ομως  μου ετρωγε τα ποδαρακια του ποντικιου και με το καιρο παραγλιστραγε

 

για αυτο και το γυρισα σε πιο μαλακο pad κυριως για να προστατευω το ποντικι  και πλεον που το συνηθισα δε το αλλαζω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ goliathus razer για pad συνέχεια και όποτε φθύρετε το ένα πάω για άλλο. Μιλάμε απίστευτο pad.

δλδ καθε ποτε αλλαζεις mousepad??? γιατι και εγω αυτο σκεφτομαι να παρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα παραπάνω ότι τα Logitech αποτελούν εγγύηση. Διαφωνώ γιατί τα δύο προηγούμενα ποντίκια που είχα ήταν αποτυχίες σκέτες. Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταπληκτικό gaming high-precision super-ουάο mousepad, είναι το Roccat Sota που έχω.

 

Κολλάει στο τραπέζι, έχει επιφάνεια πλαστικοποιημένη-granular, η οποία δεν χαράζεται με τίποτα και το ποντίκι γλιστράει απίστευτα εύκολα, φεύγει σχεδόν μόνο του. H τριβή με το ποντίκι είναι μηδενική. Δείτε το βιντεάκι που κάνει λίγες συγκρίσεις. Το γλίστριμά του είναι καταπληκτικό.

 

Μόνο αρνητικό το φύλλο αλουμινίου που έχει, το οποίο και μπορεί να δημιουργήσει προβήματα σε κάποια ασύρματα ποντίκια. Με το Wireless optical 2000 της M$ έχω λίγο θέμα.

 

5cb39c9a1aaf5cd819181001ea63a5b1.jpg

 

Επεξ/σία από panther_512
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα παραπάνω ότι τα Logitech αποτελούν εγγύηση. Διαφωνώ γιατί τα δύο προηγούμενα ποντίκια που είχα ήταν αποτυχίες σκέτες. Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις αλλού.

κι εμενα που τα εκθειαζω μου εχει χαλασει logitech  , ομως τα 3 χρονια εγγυηση και το service που εχουν και στη χωρα μας (εχουν γραφτει πραγματα και σε αυτο εδω το φορουμ σχετικα) σε εξασφαλιζουν οτι και κατι να παει στραβα θα εχεις σοβαρη αντιμετωπιση

 

διαφορετικα βρες ακρη με τα ελληνικα μαγαζια.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αυτο με τα τρια χρονια μου αρεσε και μενα... και γενικα το γ400 αποτελει πολυ καλη επιλογη για τα λεφτα του... σε ραζερ πχ πας 50αρικο και πανω για τα ιδια πραγματα....  αληθεια το σερβις της Logitech αναλαμβανει και αγορασμενα απο αμαζον και εξωτερικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να τους παρεις τηλεφωνο να ρωτησεις

αλλα ετσι οπως τους κοβω , δεν αποκλειεται

εδω αλλαζαν πραγματα σε παιδια που ειχαν βγει (εστω και για λιγο βεβαια) εκτος εγγυησης με νεοτερα μοντελα αν δεν ειχαν τα παλια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Εμένα πάντως μου άρεσε πάρα πολύ στο grip του Πλαίσιο το Turbo-X Vicious.

  

 Πριν αρχίσετε να βαράτε, όταν είδα τιμή είπα ωχ... Μετά διάβασα στα σχόλια ότι μετά από λίγο χαλάει το αριστερό κλικ και είπα οκ με βλέπω να μου μένει στο Starcraft και να γελάμε.

 

 Η αλήθεια είναι όμως ότι το MS Sidewinder μου ενώ το έχω πολλά χρόνια, τώρα πλέον με ενοχλεί στο χέρι. Θέλω κάτι χαμηλό και με διαφορετικό grip και μάλλον πάω για το DeathAdder που είδα ότι μοιάζει με το Vicious.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Μπα, διάβασε σχόλια να δεις... Χάνουν το αριστερό κλικ μετά από ουσιαστικά μερικές μέρες παιχνιδιού...

 

 Εντάξει, δε λέω, μου άρεσε πάρα πολύ στην αφή και την αίσθηση, το σχήμα του πάρα πολύ καλό γιατί το δικό μου έχει αυτό το γκωνάρι πίσω και με κουράζει και τα 15 ευρώπουλα πολύ χαμηλά σίγουρα... αλλά ίσως είναι πεταμένα λεφτά.

 

 Έχει κανείς το Deathadder; Μοιάζει με το Vicious το σχήμα του; γιατί μου άρεσε πολύ που είναι έτσι χαμηλό...

Ίσως το δοκιμάσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ποτε μην αγορασετε ασυρματο gaming ποντικι. Επειδη χανει στην αποκριση που την χρειαζομαστε και επειδη θα δειτε πιο πολλες μπαταριες στο γραφειο σας απο ποτε.

Προτεινω το razer deathadder, και ας εχει καλωδιο. Δεν πειραζει και θα σου κρατησει και θα σε γλυτωσει αρκετα χρηματα απο μπαταριες

 

και εγω συρματο χρησιμοποιω στο laptop μου και προς το παρον δεν μου εχει εμφανισει τετοιο προβλημα να (χανει την αποκριση του δηλαδη)..... θα συμφωνησω απολυτα ομως στο θεμα με τις μπαταριες.... αλλα η επαναφορτιζομενες ειναι η πιο σωστη λυση.... εχεις 2 ζευγαρια και κανεις δουλεια σου.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...