Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα σε όλους εχω το wd live και όταν παίζω ταινιες και βάλω και εξώφυλλα τα δείχνει στα τετραγωνάκια στους φακέλους (όσοι το έχουν καταλαβαίνουν) θέλω να πάρω ένα ακόμα για το σαλόνι αλλά θέλω όταν επιλέγω folder - movies πχ να μου δείχνει αν όχι full screen τα εξώφυλλα τα τα δείχνει αρκετά μεγάλα χωρίς να στραβωνεσαι τι προτείνεται σαν media player κυρίως για ταινιες ; Εχω ακούσει για το popcorn ότι είναι καλό για κανένα android ; Τα turbo x του πλαισίου λένε η μούφες ευχαριστω σορρυ αν κούρασα περιμένω προτάσεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω για κάτι όπως λέω παραπάνω κάτι μου είπαν για kodi xbmc νομίζω σε player αλλά ποιο να πάρω και τι αξίζει;

Για αυτό εδω; http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/THE-LITTLE-BLACK-BOX-V2-XBMC-media-player--RF-Dual-Keyboard-Remote,99452,486053,1743451.html?langId=-18

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέβηκαν τα Review για το Ugoos UT3S

To gearbest δίνει καμιά εγγύηση για τα android box του?

 

Βλέπω πως τα minix έχουν πολύ απλό τηλεχειριστήριο. Σε αυτήν την περίπτωση όταν θες να δεις tv θα πρέπει να πιάσεις το τηλεχειριστήριο της tv?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

To gearbest δίνει καμιά εγγύηση για τα android box του?

 

Βλέπω πως τα minix έχουν πολύ απλό τηλεχειριστήριο. Σε αυτήν την περίπτωση όταν θες να δεις tv θα πρέπει να πιάσεις το τηλεχειριστήριο της tv?

 

Ναι, διαφορετικά θα πρέπει να πάρεις κάποιο άλλο remote που να έχει και λειτουργίες air mouse αλλά και προγραμματιζόμενα πλήκτρα για άλλες συσκευές κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, διαφορετικά θα πρέπει να πάρεις κάποιο άλλο remote που να έχει και λειτουργίες air mouse αλλά και προγραμματιζόμενα πλήκτρα για άλλες συσκευές κλπ.

 

πριν 6 μηνες περίπου αγορασα ένα minix x8-h plus. Πέρασα από διάφορες φάσεις με τα remotes. Στην αρχή χρησιμοποιούσα το air-mouse δεν με βόλευε. Μετά ένα logitech harmony. Στη συνέχεια εγκατέστησα το Yatse στο κινητό, δεν με βόλεψε. Τελικά η βέλτιστη λύση για μένα ήταν το πρωτόκολο CEC. Τώρα πια (νομίζω) όλες οι σύγχρονες TV/Media Players/DVD players/ BD players το υποστηρίζουν. Με το remote της TV ελέγχεις τα πάντα. Ουτως ή άλλως το XBMC χρειάζεται 4 βελάκια και 1 ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To gearbest δίνει καμιά εγγύηση για τα android box του?

 

Βλέπω πως τα minix έχουν πολύ απλό τηλεχειριστήριο. Σε αυτήν την περίπτωση όταν θες να δεις tv θα πρέπει να πιάσεις το τηλεχειριστήριο της tv?

Το gearbest δίνει εγγύηση 1 χρόνο.

Για remote εγω χρησιμοποιω τα mele f10 deluxe και minix a2 lite και για το minix Neo z64 που έχει Windows κανονικό combo mouse keyboard, Το Microsoft wireless desktop 800

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας

 

θέλω ένα tv box για να την συνδέσω σε tv και να κάνω streaming μέσω plex από plex server κατά κύριο λόγο.

επίσης θα με βόλευε να έχει και κάμερα για να παρακολουθώ το δωμάτιο.

μήπως θα είναι καλύτερο και οικονομικότερο να πάρω ένα raspberry?

υπολογίζω budget κοντά στα 70

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

http://m.gearbest.com/tv-box/pp_68064.html

 

Κάτι τέτοιο θα το προτιμούσα.

Εμένα που με ενδιαφέρουν μοναχά youtube , skype και περιήγηση στο διαδίκτυο θα μου πρότεινες την ίδια συσκευή; Μπορώ να την συνδέσω με παλιά τηλεόραση μέσω scart  ή με οθόνη υπολογιστή; Ο παππούς που είχα από το 2004 ψόφησε. Κάηκε η μητρική του. Και κάποιος άλλος αν έχει να μου προτείνει κάτι θα το εκτιμούσα πολύ. Δεν τα πάω και τόσο καλά με την τεχνολογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...