Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μηχανακι από VORTEX

 

Tanix TX92 TV Box 3GB RAM + 32GB ROM

$55.99 Coupon: GBTX92O

 

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_708566.html?wid=21

VillasG δεν ξέρω πόσο αγαπάς ή τι σχέση εχεις το gearbest αλλά παρόλο που σχολίασα κάποια πράγματα σε προηγουμενη αναρτηση σου

http://www.insomnia.gr/topic/480400-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AE-android-tv-box/page-166?do=findComment&comment=56036046

τα αγνόησες και ποστάρεις πάλι link που θα κάψεις κόσμο. Αν το κάνεις από άγνοια, διάβασε και βοήθα τους συνφορουμίτες. Αν ΔΕΝ το κάνεις απο άγνοια, τουλάχιστον γράφε και όλα τα παρελκόμενα.

 

Για τους υπολοιπους

Το gearbest ΔΕΝ εχει σίγουρη επιλογή για αποφυγή τελωνείου. Αν κάποιος επιλέξει unregistered παίζει ένα 80-20 να σταματήσει (το 80) τελωνείο, ενω αν επιλέγει registered θα σταματήσει σίγουρα τελωνείο, οποτε ΠΡΟΣΟΧΗ στις αγορές σας. Απο την άλλη unregistered δεν εχεις καμια εικόνα που βρίσκεται το γαμοδέμα, μέχρι να σου ερθει ειδοποιηση να πας να πληρώσεις.

 

ΧΩΡΙΣ να ξέρω το συγκεκριμένο προϊόν κάνω μια σύγκριση με το αντίστοιχο στο bangood για να φανεί η διαφορα.

 

ΑΓΟΡΑ απο Gearbest:

Φανερό Κόστος : $55,99+ $0 μεταφορικά registered δηλαδή περιπου 47,40 Ευρω

Κρυφό κόστος : ΦΠΑ 24% 11,40 ευρω ΣΥΝ 15 ευρω έξοδα τελωνείου, σύνολο ΚΡΥΦΟΥ 26,40 ευρω, δηλαδή περίπου 30,60 δολλαρια

ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ αγοράς απο Gearbest 86,59 δολλάρια

To κερασάκι : Λόγω καθυστερήσεων ΕΛΤΑ και τελωνείου, το πακέτο θα φτάσει τουλάχιστον σε 40 ημέρες απο την ημερομηνία αποστολής ΣΥΝ οτι ο "τελώνης" μπορει να το τιμολογήσει με τιμή που θα δει στο site, άρα παραπάνω ΦΠΑ

 

Το ίδιο προϊόν απο το bangood 

https://www.banggood.com/Tanix-TX92-Amlogic-S912-3GB-DDR4-32GB-ROM-5_0G-WIFI-1000M-LAN-Bluetooth-4_1-TV-Box-p-1201785.html

Φανερό κόστος : $76,99 ΣΥΝ $1,70 δολλαρια για priority line (που ΔΕ θα σταματήσει τελωνείο), σύνολο 78,69 δολλάρια

Κρυφό κόστος : 0, μηδεν, zero, τιποτα

ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ αγοράς απο Bangood 78,69 δολλάρια

Οπως ειναι φανερό το gearbest εβγαλε το κουπόνι μονο και μονο για να χτυπήσει το bangood ΑΛΛΑ η τεράστια δτιαφορά ειναι οτι με το priority line του bangood το πακετάκι σε 15-20 ημέρες θα ειναι στην πόρτα μου, χωρίς μακροχρόνια στάση στο τελωνείο. 

Το κερασάκι : Επειδή καλό ειναι να κάνουμε σωστές συγκρίσεις, πρέπει να βάλουμε αντίστοιχο κουπονάκι απο bangood, που ειναι το 

 

17single9% 

ισχύει μεχρι 13/11 και δίνει επιπλέον έκπτωση 9% (μολις το δοκίμασα και δουλευει). 

Άρα ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ αγοράς απο Bangood μαζί με κουπόνι 71,76 δολλάρια

 

Δηλαδή ΑΝ ήθελα το συγκεκριμένο tv box τι με συμφέρει;

Τα 86 δολλάρια του gearbest και 40+ ημέρες αναμονή

ή

τα 72 δολλάρια του bangood και σε 15-20 ημέρες σπίτι μου;

 

Εγώ σαφέστατα θα διαλεγα το 2ο.

 

Οποτε φίλε villasg την επομενη φορά που θα ποστάρεις κάποιο link απο το gearbest, AN ενδιαφερεσαι για τους συνφορουμίτες ρίξε μια ματιά και στο αντίστοιχο του bangood ...

 

 

Λοιπον

 

Ψαχνω για tv box 3gb ram (στην χειροτερη 2gb)

 

Αγορα απο εξω σε ενα απο αυτα τα 3 (banggood,gearbest,alixpress)

 

 

 

Τιμη απο 25 εως 45 ευρω

 

Πιο θεωρειται το καλυτερο vfm σε αυτα τα κριτηρια;

 

Kodi και μονο kodi θα παιζει ταινιες και τα γνωστα :)

 

Απο Gearbest

27,66+2.07 (μεταφορικά) + 15 (εξοδα τελωνείου) + 7,13 (φπα στο τελωνείο) = 50,86 ευρω και 40 ημέρες αναμονή

 

Το ΙΔΙΟ απο bangood

https://www.banggood.com/X96-MINI-Amlogic-S905W-2GB-RAM-16GB-ROM-TV-Box-p-1189237.html

32,88+1,53(μεταφορικά priority line - bye bye τελωνείο) = 34,41 ευρω 

 

Απο alliexpress βαριεμαι να ψάχνω πωλητη με τριγωνική αποστολή, δες μονος σου αν υπάρχει

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε εγω απο εκει ααγοραζω μεχρι τωρα χωρις τελωνεια και λοιπα κακα παγματα και ειμαι ευχαριστημενος .

Μεγαλα παιδια ειμαστε ο καθενας ας κανει τις επιλογες του .

 

*τα tvboxes δεν  ειναι "σιγουρακια" για τελωνειο .

Ο X-scanner πιανει - "βλεπει" ως επι το πλειστον μπαταριες και αυτες κυνηγαει .

Τα boxακια εχουν και μικρο μεγεθος και δεν  προκαλουν .... μονο δειγματοληπτικά οπως γινοταν και πριν .

 

**Επισης κανε ενα γκαλοπ ποσοι απο εδω μεσα που παραγγελνουν βαζουν αποστολη με extra χρηματα για αποφυγη τελωνειου ....

Joker το κανουν αδελφε ......

 

 

wIJob7N.png

Wml3xgM.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και χρόνια πολλά.θα πεταχτώ να μην πω σαν τι, αλλά εδώ προσπαθούμε να βοηθήσουμε άτομα ου δεν γνωρίζουν, όχι μόνο με τα κουτιά αλλά πλέον και με τη αποφυγή τελωνείου.Δεν είναι μόνο το να δίνουμε ένα λινκ και να το αφήνουμε στην τύχη αν κάτσει τελωνείο ή να λένε μια η άλλη ρίσκαρε το, όπως γράφει ένας σε διπλανό φόρουμ.πλέον υπολογίζουμε και το τελωνείο, αλλιώς ας το πάρει από Ελλάδα με καπέλο.μη γράφετε ότι να ναι, μεγάλα παιδιά είμαστε και βγάζετε την ουρά σας έξω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε εγω απο εκει ααγοραζω μεχρι τωρα χωρις τελωνεια και λοιπα κακα παγματα και ειμαι ευχαριστημενος .

Μεγαλα παιδια ειμαστε ο καθενας ας κανει τις επιλογες του .

 

*τα tvboxes δεν  ειναι "σιγουρακια" για τελωνειο .

Ο X-scanner πιανει - "βλεπει" ως επι το πλειστον μπαταριες και αυτες κυνηγαει .

Τα boxακια εχουν και μικρο μεγεθος και δεν  προκαλουν .... μονο δειγματοληπτικά οπως γινοταν και πριν .

 

**Επισης κανε ενα γκαλοπ ποσοι απο εδω μεσα που παραγγελνουν βαζουν αποστολη με extra χρηματα για αποφυγη τελωνειου ....

Joker το κανουν αδελφε ......

 

 

 

 

wIJob7N.png

Wml3xgM.png

 

 

 

Οι εικόνες που εβαλες τι ειναι; Δικές σου παραγγελίες ή παραγγελίες άλλων ; Δεν καταλαβα

 

Αυτό που λες για οτι δε σταματάνε τα boxes είναι αναληθές. Ισως δεν τα σταματάνε τόσο όσο κινητα, αλλά στις αντιστοιχες συζητήσεις του insomnia για αγορές απο εξωτερικό, φαίνεται οτι απο τον Αυγουστο που άλλαξε η διαδικασία πέφτει σφαγείο σχεδόν σε οτιδήποτε. Οι δασμοι και οι καθυστερήσεις ειναι τραγικά φαινόμενα. Αν κάτι περνάει χωρίς να σταματήσει πλέον είναι η εξαίρεση και οχι ο κανόνας. Η gearbest πρεπει να αλλάξει συμφωνίες με τους μεταφορείς της, γιατί μονο συμφέρουσες για εμάς δεν είναι. Τα ίδια διαβάζω και σε άλλα γειτονικά fora. 

 

Αν τώρα εσένα δεν σε ενδιαφέρει αν αυτό που προτείνεις σταματήσει τελωνείο, τότε σημαίνει οτι ή εισαι (εσύ) υπερβολικά τυχερός

ή οτι δεν σε ενδιαφέρει αν οι συνφορουμίτες φάνε χτύπο απο το τελωνείο

ή εχεις τόση αγάπη με το gearbest που αρνείσαι να μοιραστείς την πραγματικότητα (η την αποκρύπτεις εσκεμμένα)

 

Αυτό με το joker δεν το δέχομαι αν παίζονται λεφτα ΕΙΔΙΚΑ οταν υπάρχουν εναλλακτικές επιλογές που εξασφαλίζουν σίγουρη λύση. Με το νεο τελωνείο το joker του gearbest δεν ειναι "αν σου κάτσει τελωνείο", αλλά "αν ΔΕΝ σου κάτσει τελωνείο". Αν η πραγματικότητα ΕΔΕΙΧΝΕ οτι οι στατιστικές ειναι υπέρ μας, να εισαι σιγουρος οτι δε θα υπήρχαν τόσες σχετικές συζητήσεις και θα συζητούσαμε ακομα τα κλασσικά παλιά "Το εστειλαν με DHL, θα περάσει τελωνείο; "

 

Να τονίσω για αποφυγή παρεξήγησης, οτι το ιδιο ισχύει για οτιδήποτε και απο οπουδήποτε (aliexpress, ebay, bangood, toptom, κλπ) που γίνεται παραγγελία χωρίς προστασία απο τελωνείο.

 

Εχω ακουμπήσει μπολικα λεφτα στο gearbest, αλλά μετά τον Ιουλιο το θεωρώ χαζό να παιζω joker με τα λεφτά μου. Αν ΔΕΝ υπήρχαν αλλες σοβαρές λύσεις, τοτε ΙΣΩΣ να επελεγα να παιξω joker αλλά απο τη στιγμή που υπάρχουν, θα τις επιλέξω και θα αρνηθώ να δώσω τα λεφτά μου σε κάποιον που δεν θέλει/μπορεί να βρει λύσεις. 

 

Το gearbest (και κάθε gearbest) πρέπει να με βοηθήσει, οχι εγω να παιζω τζόκερ με τα λεφτά μου.

 

Να σου πω ενα αλλο παράδειγμα; Εχω επισης ακουμπήσει πολλά λεφτά στο creationwatches.com αγοράζοντας ρολόγια για μενα και τον κύκλο μου. Απο τον Αυγουστο, το έκοψα μαχαίρι. Σοβαρό, έμπιστο μαγαζί, αλλά πλέον ΔΕΝ γιατί το τελωνείο σφάζει (και στα ρολόγια που δεν ειναι κινητα)

Καλημέρα και χρόνια πολλά.θα πεταχτώ να μην πω σαν τι, αλλά εδώ προσπαθούμε να βοηθήσουμε άτομα ου δεν γνωρίζουν, όχι μόνο με τα κουτιά αλλά πλέον και με τη αποφυγή τελωνείου.Δεν είναι μόνο το να δίνουμε ένα λινκ και να το αφήνουμε στην τύχη αν κάτσει τελωνείο ή να λένε μια η άλλη ρίσκαρε το, όπως γράφει ένας σε διπλανό φόρουμ.πλέον υπολογίζουμε και το τελωνείο, αλλιώς ας το πάρει από Ελλάδα με καπέλο.μη γράφετε ότι να ναι, μεγάλα παιδιά είμαστε και βγάζετε την ουρά σας έξω.

Εγω θα πάω έα βήμα παραπέρα τη σκέψη σου (με παραλληλισμό).

Ο παλιός πωλήτης του πλαισίου θα φτάσει στο σημείο να σου πει, ρίσκαρε το για προϊόντα tuvlox παρόλο που ξέρει οτι σαν προιόντα/υπηρεσία ειναι μάπα και θα σου κοστίσει περισσότερο σε κόπο/χρόνο/χρήματα σε σχέση με άλλα ανταγωνιστικά προϊόντα. Στο λεει όμως; Οχι γιατί θέλει να κρατήσει τη δουλειά του. Ο νέος πωλητής, θα στο πει όμως, γιατί εχει άγνοια.

 

Αρα εγώ σαν πιθανός αγοραστής θα πρεπει να ζυγίσω τα λεγόμενα του πωλητη, να διαβάσω/ρωτήσω και να αποφασίσω τι ειναι πιο συμφέρον για την τσέπη μου. Αν ΔΕΝ υπήρχαν άλλα προϊόντα (παρα μονο tuvlox) τοτε να παίξω joker με την αγορα (κι αν κάτσει) αλλα εφόσον υπάρχουν άλλες λύσεις ... ευχαριστώ δε θα πάρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

******************************************  

Μόλις μου έσκασε email για προσφορά της gearbest για το alfawise s95 2/26 με cpu 905W gpu mali 450 και android 7. Hπροσφορά λήξει σε κάτι λιγοτερο απο 3 ημέρες.

 

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_972872.html?wid=21sdf

στα 31,99 δολλάρια και με το κουπόνι GBAS95 κατεβαίνει στα 29,99 (προ φόρων , βλ παρακάτω)

 

Παρόλο που δεν εχω σε εκτίμηση τον επεξεργαστή, για δευτερο tv box (π.χ. κρεβατοκάμαρα) ειναι μια χαρά, αλλά αυτό που μου αρεσε στο συγκεκριμένο ειναι το design και το ρολογάκι στην μπροστινή πλευρα. Επισης δεν εχει bluetooth

 

Ας δουμε λιγο και τα κρυφά κόστη. 

Registered μεταφορικά είναι στα 2,46 δολλάρια

Ελεγχος τελωνείου (σχεδόν σίγουρο με τα σημερινά δεδομένα) 15 ευρω, δηλαδη περιπου 17 δολλάρια

ΦΠΑ 7,80 δολλαρια (εκανα αναγωγή)

 

Σύνολο : κάτι περισσότερο απο 57 δολλάρια, δηλαδή περίπου 49 ευρω

 

Χρόνος παράδοσης : 30-40 ημέρες

 

Παραλληλα τρέχει μια συνδυαστική προσφορα, που μου τράβηξε το μάτι. Αν μαζί αγοραστει και το Xiaomi R01 Mi WiFi Amplifier Chinese Version, το χρεώνει 0,99 δολλάρια

Αν κάποιος εχει xiaomi router και βγάλει άκρη με την κινεζικη version, ειναι πολύ καλή τιμή-κράχτης.

Ενταξει για τα συνολικά κόστη μετά φόρων, δειτε παπαρανω και σκεφτείτε αν σας συμφέρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον amplifier, βάζεις την ελληνική έκδοση της εφαρμογής mi wifi που υπάρχει στο itechnews.gr και είσαι εντάξει. Αλλιώς προσφορές λόγω hallowedn έχουν όλα τα μαγαζιά αυτή την περίοδο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το bangood έστειλαν αυτό που "κυκλοφορεί γενικότερα και το βρήκα σε διαφορα site.
Ενδεικτικά το ki pro κατεβαίνει 69$ με priority και το kiii 107$

25%OFF Extra 25% off Clearance TV Boxes
Coupon Code: TBC1710
Ends in 1 month 100% success CommentScore: 82/100

Αυτοί βέβαια.... είπαν ότι λήγει σε 24ώρες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το bangood έστειλαν αυτό που "κυκλοφορεί γενικότερα και το βρήκα σε διαφορα site.

Ενδεικτικά το ki pro κατεβαίνει 69$ με priority και το kiii 107$

 

25%OFF Extra 25% off Clearance TV Boxes

Coupon Code: TBC1710

Ends in 1 month 100% success CommentScore: 82/100

 

Αυτοί βέβαια.... είπαν ότι λήγει σε 24ώρες

Προφανώς μιλάς για τα παρακάτω

https://www.banggood.com/Mecool-KI-PRO-Amlogic-S905X-2GB-DDR4-RAM-16GB-ROM-DVB-T2-DVB-S2-CCcam-Newcam-Biss-Key-TV-Box-p-1146516.html

https://www.banggood.com/Mecool-KIII-Pro-Amlogic-S912-3GB-RAM-16GB-ROM-DVB-T2-DVB-S2-CCcam-Newcam-Biss-Key-TV-Box-p-1131214.html

 

Είναι ιδανική περιπτωση για τηλεοράσεις που δεν πιάνουν ψηφιακά, οποτε συνδυάζεις αποκ/τη και android tv box

 

EDIT

Παρακάτω το link με όλα τα boxes που συμμετέχουν στο promotion. Υπενθυμίζω οτι για να αποφύγουμε τελωνείο επιλεγουμε σαν τρόπο αποστολής το priority line

https://www.banggood.com/collection-952.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα θέλουμε για ταινίες είναι οτι καλύτερο μιας και η digea αλλάζει και ίσως οι περισσότεροι το 2020 θα χρειαστεί να πάρουμε ξανά δέκτες.

Έχουν και τα αρνητικά που έχουν γραφτεί, αλλά εγώ πήρα άλλα 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και έχω χαθεί μπορείτε να μου προτείνετε ένα αξιόλογο tv box στα 50€. Η χρήση του θα είναι κανένα βίντεο στο YouTube και σερφάρισμα. Θα μπει σε UHD τηλεόραση αλλά δεν θα παίζει ταινίες. Κατά προτίμηση από bang good. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού θα μπεί σε UHD τηλεόραση γιατί να μην είναι κομμάτι καλύτερο,ώστε να μπορεί να παίζει σωστά 4Κ περιεχόμενο ?

Θα αναφέρω κάτι που μου φάνηκε περίεργο,με την ευκαιρία του πόστ σου φίλε Cons1985 και δεν είναι για προσωπικό,απλά διαπιστώνω και βλέπω οτι αρκετές φορές Κάποιοι πέρνουν τηλεοράσεις και δίνουν αρκετά εώς πολλά χρήματα πχ 700-1000 η και παραπάνω και δεν θέλουν να δώσουν πάνω απο 40 πχ ευρώ για να τις χαρούν παίρνοντας ενα φτηνό Media player.

Ενοείται ο καθένας έχει το budget του και παίρνει οτι θέλει,απλά επειδή το έχω παρατηρήσει και άλλες φορές,μου φαίνεται πως πάει λίγο "χαμένο" να έχεις μια 4Κ καλή τηλεόραση και να μην δώσεις και κάτι παραπάνω για ενα boxaki που θα την εκμεταλευτεί καλύτερα  :-)

Στα 50ευρώ δεν γνωρίζω να σου προτείνω κάτι τουλάχιστον οχι "εν Ελλάδι"

Για εξωτερικό υπάρχουν αρκετά να διαλέξεις σε παραπλήσιες τιμές,όμως σε αυτά έχουν εμπειρία μεγαλύτεροι άλλα παιδιά απο δω να σου πούνε,υπάρχουν δυστυχώς και τα θέματα του τελωνείου κλπ που πρέπει να προσέξεις και αναφέρθηκαν πιο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού θα μπεί σε UHD τηλεόραση γιατί να μην είναι κομμάτι καλύτερο,ώστε να μπορεί να παίζει σωστά 4Κ περιεχόμενο ?

Θα αναφέρω κάτι που μου φάνηκε περίεργο,με την ευκαιρία του πόστ σου φίλε Cons1985 και δεν είναι για προσωπικό,απλά διαπιστώνω και βλέπω οτι αρκετές φορές Κάποιοι πέρνουν τηλεοράσεις και δίνουν αρκετά εώς πολλά χρήματα πχ 700-1000 η και παραπάνω και δεν θέλουν να δώσουν πάνω απο 40 πχ ευρώ για να τις χαρούν παίρνοντας ενα φτηνό Media player.

Ενοείται ο καθένας έχει το budget του και παίρνει οτι θέλει,απλά επειδή το έχω παρατηρήσει και άλλες φορές,μου φαίνεται πως πάει λίγο "χαμένο" να έχεις μια 4Κ καλή τηλεόραση και να μην δώσεις και κάτι παραπάνω για ενα boxaki που θα την εκμεταλευτεί καλύτερα  :-)

Στα 50ευρώ δεν γνωρίζω να σου προτείνω κάτι τουλάχιστον οχι "εν Ελλάδι"

Για εξωτερικό υπάρχουν αρκετά να διαλέξεις σε παραπλήσιες τιμές,όμως σε αυτά έχουν εμπειρία μεγαλύτεροι άλλα παιδιά απο δω να σου πούνε,υπάρχουν δυστυχώς και τα θέματα του τελωνείου κλπ που πρέπει να προσέξεις και αναφέρθηκαν πιο πάνω.

Αν και of topic θα σου πω. Η τηλεόραση χρησιμοποιείται από τους γονείς μου και σε καμία περίπτωση δεν αγοράστηκε στην τιμη που αναφέρεις μιας και δώρο απ διαγωνισμό. Δεν βλέπουν 4K ταινίες, δεν θέλουν καν να βάλουν ΟΤΕ tv.

Τα τελευταία χρόνια ανακάλυψαν την χαρά τπυ Διαδικτύου και η μανα μου το θέλει για να βλέπει περιεχόμενο web tv μιας και το software της τηλεόρασης κολλάει.

Δεν θέλουν κάτι τρελό, κάτι το οποίο απλά να δουλεύει σωστά χωρίς πρόβληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...