Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

Θέλω τη παρακάτω βοήθεια:

Θέλω να πάρω ένα Android tv box από το οποίο θέλω να βλέπω ταινίες και αθλητικά (kodi)

Χωρίς όμως να χρειάζεται να το συνδέω με το κινητό μου και να λειτουργεί αυτόνομα..

Μπορείτε να μου πείτε 1,2 επιλογές από skroutz και ebay??

Σας ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα σας,

Θέλω τη παρακάτω βοήθεια:

Θέλω να πάρω ένα Android tv box από το οποίο θέλω να βλέπω ταινίες και αθλητικά (kodi)

Χωρίς όμως να χρειάζεται να το συνδέω με το κινητό μου και να λειτουργεί αυτόνομα..

Μπορείτε να μου πείτε 1,2 επιλογές από skroutz και ebay??

Σας ευχαριστώ!!!

Τι εννοείς να το συνδεεις με το τηλέφωνο σου; Τι κάνεις με αυτό δηλαδή;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

Θέλω τη παρακάτω βοήθεια:

Θέλω να πάρω ένα Android tv box από το οποίο θέλω να βλέπω ταινίες και αθλητικά (kodi)

Χωρίς όμως να χρειάζεται να το συνδέω με το κινητό μου και να λειτουργεί αυτόνομα..

Μπορείτε να μου πείτε 1,2 επιλογές από skroutz και ebay??

Σας ευχαριστώ!!!

Όλα τα tvbox λειτουργούν αυτόνομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και έχω χαθεί μπορείτε να μου προτείνετε ένα αξιόλογο tv box στα 50€. Η χρήση του θα είναι κανένα βίντεο στο YouTube και σερφάρισμα. Θα μπει σε UHD τηλεόραση αλλά δεν θα παίζει ταινίες. Κατά προτίμηση από bang good. Ευχαριστώ

Με δική σου ευθύνη τελικής επιλογής

https://www.banggood.com/M8S-PRO-Amlogic-S912-2GB-DDR4-RAM-16GB-ROM-TV-Box-p-1134591.html

από το collection

https://www.banggood.com/collection-952.html

που με priority line (για αποφυγή τελωνείου) και κουπόνι TBC1710

πέφτει στα 53 δολλάρια (47 E)

αν αντέχεις οικονομικά βάλε Link.png Site: αυτό

Δε με πείθει οτι είναι για ευρεία χρήση. Θεωρώ οτι ειναι πολλά τα λεφτά που ζητά σε σχέση με ανταγωνιστικά προϊόντα. Ναι υπάρχουν περιπτώσεις που ειναι ιδανικό, αλλά δεν με πειθει. Καλύτερα να αγόραζα το παρακατω σε καμια καλη προσφορα και να κάνω miracast το android κινητό μου στην τηλεόραση.

 

EDIT (ξεχασα να βάλω το link)

Μιλώ για την έκδοση V1 γιατί η V2 ειναι πιο ακριβή

http://www.e-shop.gr/microsoft-wireless-display-adapter-p-PER.570941

Θα το βρείτε και σε άλλα sites και πρόσφατα ειχε γίνει σχετική συζήτηση

http://www.insomnia.gr/topic/639776-microsoft-wireless-display-adapter-1290-%E2%82%AC-eshop/

Επεξ/σία από isay
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατ εμε , το win ειναι δύσχρηστο , θελει πληκτρολογιο + ποντίκι + να ανοιξει κλείσει απο κουμπί κλπ κλπ .

Το Android ειναι εύκολο απλα με ενα χειριστήριο ή ενα πιο καλο πχ vivotron , i9 , irulu κλπ 

Επεξ/σία από villasg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ εμε , το win ειναι δύσχρηστο , θελει πληκτρολογιο + ποντίκι + να ανοιξει κλείσει απο κουμπί κλπ κλπ .

Το Android ειναι εύκολο απλα με ενα χειριστήριο ή ενα πιο καλο πχ vivotron , i9 , irulu κλπ 

Συμφωνώ με τον villasg. Το android tv box κερδίζει σε πολλά σημεία πρακτικής χρήσης (πέρα απο την τιμή). 

Οκ να το πω αλλιώς: δεν απαιτείται antivirus. :)

 

 

Αν αλλάξεις και τις λέξεις "δεν απαιτείται" με το "τζάμπα βάζεις γιατί δεν κάνει τίποτα το" το πέτυχες διάνα. :rolleyes:

 

Συμφωνώ αλλά για τον μέσο (και μη γνώστη χρήστη) ενα antivirus με ενσωματωμένο vpn τον βοηθά στην προστασία και απο ιστοσελίδες με κακοβουλο λογισμικό συν οτι σκανάρει εφαρμογές πριν εγκατασταθουν, για περιπτωσεις κακών apks.

 

Με δυο λογια, υπάρχει χώρος για antivirus στο android αλλά οχι για τη μάζα των χρηστών, που συνήθως τους ειχαι αχρηστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

παρήγγειλα το xiaomi tv box μετά απο λίγο ψάξιμο στα 55ε περίπου. 

Τα hardware χαρακτηριστικά δεν είναι το πάν, σημασία έχει πώς μεταφράζονται τα νούμερα στην πράξη.

 

Δεν έχει ethernet, αλλα δεν το χρειάζομαι μιας κ θα το συνδέσω με wifi 5ghz. 

Απότι διάβασα το Kodi το υποστηρίζει πολύ καλά για streaming. 

 

Περίεργος είμαι εαν θα παίξει το ασύρματο logitech keybord με ενσωματωμένο mousepad. (Δουλεύει με dongle, και θα καλύψει την μια κ μοναδική θύρα usb που εχει το xiaomi)

 

Δεν είναι και τόσο τέλειο πάντως στη λήψη σήματος, ειδικά αν το έχεις σε κάποιο σχετικά κλειστό ράφι στο έπιπλο... Και στο kodi μερικές φορές τρώει κάτι άσχετα σκαλώματα (κάτι που το shield tv δεν το κάνει ποτέ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ερώτηση gaming,τρέχουν τα κλασικά Mame ROM's, στα γνωστά android tv boxes ? και ποιό είναι το Καλύτερο/κατάλληλο πρόγραμμα για αυτά ?

To xiaomi είναι αρκετά καλό δεν ξέρω αν η σύνδεση θα είναι καλή και θα έχεις καλό σήμα χωρίς ethernet (βλακεία που δεν έβαλαν) υπάρχει USB hub όμως και κάπου είχα δει πως παίρνει και καλώδιο usb σε ethernet και δουλεύει καλά αν δεν σε βολέψει το ασύρματο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει mame emulators και δουλεύουν αρκετά καλά. Ο χειρισμός δεν ξέρω πως θα γίνει γιατί το app δουλεύει με touch screen controls που είναι πολύ άβολα.

https://www.emuparadise.me/M.A.M.E._-_Multiple_Arcade_Machine_Emulator_Emulators/Android/7

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω επαιζα mame roms με to  MAME4droid (0.37b5)  και σε συνεργασια με το Xiaomi Wireless Bluetooth Gamepad ( αλλα θελει και ποντικι για το μενου του MAME4droid .

Κατα τα αλλα ολα ηταν οκ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...