Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ολα αυτά που ανέφερες κάνουν "δουλειά" το πρώτο και το 3ο ιδιαίτερα είναι δυνατά και "γνωστά" σαν ονόματα βέβαια θέλουν όλα ψάξιμο και ρυθμίσεις (και εγω στήν αρχή είμαι και τώρα τα μαθαίνω και τα ψάχνω) ιδιαίτερα πχ το Beelink στο software γιατί ενω είναι απο τα καλύτερα έχω ακούσει πολλά αρνητικά για το software του που θέλει ρυθμίσεις και ψάξιμο

Τα επώνυμα που λές και ιδιαίτερα της Nvidia είναι κτήνος,εγω αν είχα τα χρήματα μπορεί αυτό να έπαιρνα όμωςκοστίζει και πολύ περισσότερα χρήματα απο οποιοδήποτε άλλο ενω και με τα άλλα κάνεις δουλειά,τα 2 "επώνυμα" έχουν το θετικό οτι (εφόσον έχεις 4Κ τηλεόραση) μπορείς να βλέπεις το 4Κ περιεχόμενο Σε streaming απο Ytube Netflix κλπ κάτι που πολύ λίγα boxakia το έχουν γιατί δεν έχουν "επίσημη" συνεργασία και θα χρειαστεί "διαφορετικούς" τρόπους και εφαρμογές για να δεις 4Κ απο εκείνες τις συγκεκριμένες πηγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα αυτά που ανέφερες κάνουν "δουλειά" το πρώτο και το 3ο ιδιαίτερα είναι δυνατά και "γνωστά" σαν ονόματα βέβαια θέλουν όλα ψάξιμο και ρυθμίσεις (και εγω στήν αρχή είμαι και τώρα τα μαθαίνω και τα ψάχνω) ιδιαίτερα πχ το Beelink στο software γιατί ενω είναι απο τα καλύτερα έχω ακούσει πολλά αρνητικά για το software του που θέλει ρυθμίσεις και ψάξιμο

Τα επώνυμα που λές και ιδιαίτερα της Nvidia είναι κτήνος,εγω αν είχα τα χρήματα μπορεί αυτό να έπαιρνα όμωςκοστίζει και πολύ περισσότερα χρήματα απο οποιοδήποτε άλλο ενω και με τα άλλα κάνεις δουλειά,τα 2 "επώνυμα" έχουν το θετικό οτι (εφόσον έχεις 4Κ τηλεόραση) μπορείς να βλέπεις το 4Κ περιεχόμενο Σε streaming απο Ytube Netflix κλπ κάτι που πολύ λίγα boxakia το έχουν γιατί δεν έχουν "επίσημη" συνεργασία και θα χρειαστεί "διαφορετικούς" τρόπους και εφαρμογές για να δεις 4Κ απο εκείνες τις συγκεκριμένες πηγές.

Με τα δύο επώνυμα θα μπορώ να περάσω το Kodi?Το υποστηρίζουν;Για το Amazon fire tv (η σε stick που υπάρχει αλλά δεν ξέρω αν αξίζει περισσότερο απ'το κανονικό box) τι γνώμη έχεις;Εκτός από τα δύο αυτά επώνυμα που έχω βάλει στις προτιμήσεις μου,ξέρεις αν υπάρχουν άλλα επώνυμα/γνωστά και ποια;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το fire TV το πρώτο.  Θέλει root και μετά του περνάς κάποιο launcher και το KODI.  Το rooting δεν είναι εύκολο και σε μερικές εκδόσεις αυθεντικού λογισμικού δεν γίνεται καθόλου.  Έχει μία διαδικασία και πρέπει να πάρεις μερικές προφυλάξεις για να μην κάνει autoupdate και τα χάσεις όλα.  Η κάθε αναβάθμιση γίνεται με πολύ πλάγιους τρόπους γιατί είναι δύσκολο το recovery αν το τουβλιάσεις.

 

Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, εικόνας και χειριστηρίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπα...Λες;!!! :-D Αν και μου φαίνεται λιγάκι βουνό!!!!! :shock: Δεν ξέρω αν θα το καταφέρω η αν θα ήταν καλύτερα να το έβρισκα από κάπου έτοιμο;Επίσης μου είπαν να κοιτάξω και για raspberry pi3 που τα δίνουν έτοιμα με kodi και βγαίνει πολύ φτηνότερο από όλα τα άλλα,αλλά δεν γνωρίζω τίποτα από αυτά.Λίγο που το είχα ψάξει παλιότερα,μου έλεγαν να μη μπλέξω με αυτά,είναι πολύπλοκα κτλ.Αν όμως το χρησιμοποιώ μόνο και μόνο για το kodi?Και πάλι δεν αξίζει λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να βάλεις kodi στο raspberry είναι παιχνιδάκι το σετάρισμα του kodi μετά την εγκατάσταση θέλει λίγη δουλίτσα

Αν το πάρω όμως έτοιμο δεν θα είναι ακόμα καλύτερα;Γιατί δεν γνωρίζω καθόλου από  raspberry κι έχω ακούσει ότι έχει πολύ μπλέξιμο!

Φυσικά όμως πιστεύω ότι θα είναι γι'αυτούς που ασχολούνται και με άλλα όπως πχ με παιχνίδια,προγραμματισμό κτλ.Εγώ το θέλω μόνο ως media player kodi.Δηλαδή με το που το ανάβω,να βγαίνει κατευθείαν το  kodi,να βλέπω ταινία και να το κλείνω.Αυτό μόνο!Γίνεται;Η πάλι θα έχω κάποιο πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ψάχνω να αγοράσω tv box 50 με 60€ από banggood με priority line για αποφυγή τελωνειου. Τι προτείνετε;

 

Για: Youtube, Kodi, Broswing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το πάρω όμως έτοιμο δεν θα είναι ακόμα καλύτερα;Γιατί δεν γνωρίζω καθόλου από  raspberry κι έχω ακούσει ότι έχει πολύ μπλέξιμο!

Φυσικά όμως πιστεύω ότι θα είναι γι'αυτούς που ασχολούνται και με άλλα όπως πχ με παιχνίδια,προγραμματισμό κτλ.Εγώ το θέλω μόνο ως media player kodi.Δηλαδή με το που το ανάβω,να βγαίνει κατευθείαν το  kodi,να βλέπω ταινία και να το κλείνω.Αυτό μόνο!Γίνεται;Η πάλι θα έχω κάποιο πρόβλημα;

Τι ψαχνεις βρε φιλε βαζεις lidreelec σε ενα κουτι του 50ρικου και εισαι οχι απλα σουπερ αλλα εξτρα σουπερ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ψαχνεις βρε φιλε βαζεις lidreelec σε ενα κουτι του 50ρικου και εισαι οχι απλα σουπερ αλλα εξτρα σουπερ

Και ποια θα είναι η διαφορά;Εφόσον θα είναι σε κινέζικο κουτί που όλοι λίγο πολύ έχουμε ακούσει για αυτά τα tv box διάφορα προβλήματα όπως bugs,παγώματα εικόνας κτλ με συμπέρασμα ότι κανένα tv box δεν είναι τέλειο!!!Πρέπει να σου πέσει κάποιο λαχείο από αυτά τα κινέζικα!Το ψάχνω καιρό τώρα κι έχω απογοητευτεί... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ψάχνω να αγοράσω tv box 50 με 60€ από banggood με priority line για αποφυγή τελωνειου. Τι προτείνετε;

 

Για: Youtube, Kodi, Broswing

 

 

με priority line :

 

https://www.banggood.com/M8S-PRO-Amlogic-S912-3GB-DDR4-RAM-16GB-ROM-TV-Box-p-1134601.html?rmmds=search&ID=43101&cur_warehouse=CN

 

με κουπονι HOMENT = 53,35

 

https://www.banggood.com/Z69-Plus-S912-3GB-RAM-32GB-ROM-TV-BOX-p-1187722.html?rmmds=cart_middle_products&ID=43101&cur_warehouse=CN

 

με κουπονι HOMENT = 48.5€

 

https://www.banggood.com/H96-PRO-PLUS-Amlogic-S912-Octa-Core-3GB-RAM-32GB-ROM-TV-Box-p-1100082.html?rmmds=order_middle_products&ID=43101&cur_warehouse=CN

 

με κουπονι HOMENT = 49.90€

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αγορασει εδω και ενα χρονο ενα box με 2g ram και s905. Μεχρι στιγμης ειμαι απολυτα ευχαριστημενος με βαση αυτα που μπορει να προσφερει. Σημερα και ενω ειμαστε στο τελος του 2017, αν χρειαστουμε καινουριο android tv box, που παμε? s912? κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...