Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το το h96 εχει βγαλει προβληματα .

1. Εχει σκαρτο τροφοδοτικο .

2. Κολλαει στο boot animation και δεν προχωραει ( συνηθως κατα την αναβαθμιση σε anddroid 7.1 με το λινκ που δινουν στην σελιδα του προιοντος )  .

 

Διαβαστε και τις αξιολογησεις στην σελιδα του προιοντος απο τους αγοραστες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποια θα είναι η διαφορά;Εφόσον θα είναι σε κινέζικο κουτί που όλοι λίγο πολύ έχουμε ακούσει για αυτά τα tv box διάφορα προβλήματα όπως bugs,παγώματα εικόνας κτλ με συμπέρασμα ότι κανένα tv box δεν είναι τέλειο!!!Πρέπει να σου πέσει κάποιο λαχείο από αυτά τα κινέζικα!Το ψάχνω καιρό τώρα κι έχω απογοητευτεί... :-(

Μα σου είπα θα τρέχει libreelec oxi το λειτουργικό του Κινέζου στην ουσία θα κάνει ακριβώς αυτό που θες κοντι και μόνο κοντι

Προφανώς δεν έχεις ιδέα τι είναι το libreelec φίλε θα πάθεις πλάκα με την απλότητα του ακόμα και σε ένα πολύ κακό κουτί δουλεύει τέλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα σου είπα θα τρέχει libreelec oxi το λειτουργικό του Κινέζου στην ουσία θα κάνει ακριβώς αυτό που θες κοντι και μόνο κοντι

Προφανώς δεν έχεις ιδέα τι είναι το libreelec φίλε θα πάθεις πλάκα με την απλότητα του ακόμα και σε ένα πολύ κακό κουτί δουλεύει τέλεια

Όπα;Με ενδιαφέρει κι εμένα φίλε μου.Μπορείς να μου δώσεις λίγες πληροφορίες πμ;Please!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ villasg! Δηλαδή σε όποιο κουτί κι αν το βάλω αυτό το λειτουργικό θα παίζει απροβλημάτιστα το kodi?Δηλαδή τα άλλα tv box μόνο και μόνο επειδή έχουν android έχουν και τα γνωστά προβλήματα κι όχι ότι μπορεί να φταίνε γενικά τα κινέζικα tv box?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογα με τον επεξεργαστη βαζεις και την εκδοση που υπαρχει .

Υπαρχουν κουτια με προβληματικο software αλλα και μερικα με προβληματικο hardware , στα πρωτα λε το lib λυνεις το προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις να μου προτείνεις κάποια κουτιά εσύ που γνωρίζεις καλύτερα φίλε μου;

Τιμή γύρω στα 40-60 ευρώ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ villasg! Δηλαδή σε όποιο κουτί κι αν το βάλω αυτό το λειτουργικό θα παίζει απροβλημάτιστα το kodi?Δηλαδή τα άλλα tv box μόνο και μόνο επειδή έχουν android έχουν και τα γνωστά προβλήματα κι όχι ότι μπορεί να φταίνε γενικά τα κινέζικα tv box?

Ναι φίλε ακόμα και κουτί με ένα γιγα ραμ θα είναι μια χαρά πάρε ένα φθηνό και καθάρισες

Διάβασε εδώ https://forum.libreelec.tv/thread/5556-howto-faq-install-community-builds-on-s905-s905x-s912-device/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι τα είδα αυτά αλλά λόγω ότι δεν ξέρω καλά αγγλικά και δεν έχω ξανακάνει αγορά από εξωτερικό,θα ήθελα κάποιο από εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις να μου προτείνεις κάποια κουτιά εσύ που γνωρίζεις καλύτερα φίλε μου;

Τιμή γύρω στα 40-60 ευρώ.

αν βιαζεσαι έχει και εδώ καινούρια με κάνα 10ρικο καπέλο

http://www.xe.gr/hlektronika/aksesouar-tileoraseon-diafora,788.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεγα για κάποιο καινούριο αλλά και μεταχειρισμένο θα κοιτάξω αν κάποιο αξίζει αλλά προτιμώ να βρω από εδώ μέσα για να το βρω από κάποιο μέλος αξιόπιστο,να δω τις αξιολογήσεις του γιατί είμαι εκτός Αττικής και η συναλλαγή θα γίνει χωρίς έλεγχο και καταλαβαίνεις την ανησυχία μου. :-(

 

Υ.Γ. Δηλαδή κάνει το οποιοδήποτε κουτί;Να μη κοιτάξω καθόλου τα χαρακτηριστικά;Η να κοιτάξω κάποιο με 2gb+ 4πύρηνο - 8πύρηνο κτλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ villasg! Δηλαδή σε όποιο κουτί κι αν το βάλω αυτό το λειτουργικό θα παίζει απροβλημάτιστα το kodi?Δηλαδή τα άλλα tv box μόνο και μόνο επειδή έχουν android έχουν και τα γνωστά προβλήματα κι όχι ότι μπορεί να φταίνε γενικά τα κινέζικα tv box?

To LELEC δεν ειναι πανάκεια ουτε λύση για οποιοδήποτε πρόβλημα. Είναι μια "εκδοση linux" που φορτώνει απευθείας το kodi (και ελάχιστα άλλα οπως browser και αυτό έμμεσα). H διαφορά ειναι οτι ΔΕΝ ειναι διαθεσιμη για τα πάντα και για όλα τα boxes. Πρεπει να δεις στο forum/site τους αν υπάρχει έκδοση για το box που διαθετεις. Η βασική διαφορα ειναι οτι το kodi δεν τρέχει πάνω στο android που υπάρχουν όλα τα άλλα του android και επιβαρύνουν ή κολλάνε το συστημα. Είναι πολύ καλή εναλλακτική λύση αλλά εχεις και αυτή τους περιορισμους και τις παραξενιές της. Τέλος δε λύνει προβλήματα hardware, δηλαδη αν κάποιο box εχει προβληματικό wifi λόγω hardware, το ιδιο προβλημα θα εχεις και μετα. Την έβαλα σε ένα παλιό tvbox με 1/8 και πήρε ανασα, αλλά δεν το έκανε σαν καινουργιο!

Ναι φίλε ακόμα και κουτί με ένα γιγα ραμ θα είναι μια χαρά πάρε ένα φθηνό και καθάρισες

Διάβασε εδώ https://forum.libreelec.tv/thread/5556-howto-faq-install-community-builds-on-s905-s905x-s912-device/

Παιδιά οχι σε boxes με 1G ram και μνήμη 8GB και κάτω. Για δευτεροτριτο άντε να το δεχτώ αλλά για βασικό οχι. Ακομα και LE να μπει μολις σηκώσει kodi με καμια βαριά ταινια θα ζορίζεται, οπως ζορίζεται και στην αναζητηση, κλπ. Για δευτεροτριτο ναι, αλλά ως εκει. Τέλος σε 1 χρόνο θα ειναι πρακτικά άχρηστο γιατί και το le-kodi αναβαθμίζονται και οι νεες εκδόσεις ειναι ακομα πιο απαιτητικές σε μνήμη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεγα για κάποιο καινούριο αλλά και μεταχειρισμένο θα κοιτάξω αν κάποιο αξίζει αλλά προτιμώ να βρω από εδώ μέσα για να το βρω από κάποιο μέλος αξιόπιστο,να δω τις αξιολογήσεις του γιατί είμαι εκτός Αττικής και η συναλλαγή θα γίνει χωρίς έλεγχο και καταλαβαίνεις την ανησυχία μου. :-(

 

Υ.Γ. Δηλαδή κάνει το οποιοδήποτε κουτί;Να μη κοιτάξω καθόλου τα χαρακτηριστικά;Η να κοιτάξω κάποιο με 2gb+ 4πύρηνο - 8πύρηνο κτλ;

Φίλε αυτά που σου έβαλα είναι καινούρια και μάλιστα έχει και αυτό με 3 γιγα ραμ καινουριο 70 ευρώ θεωρώ ότι είναι καλή περίπτωση μιας και είναι αξιόλογο κουτί

http://www.xe.gr/hlektronika/aksesouar-tileoraseon-diafora%7Cad-417663435.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...