Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δοκιμασε το sideload launcher απο το play store, πολυ βολικο απο οτι λενε.

το περιμενω κι εγω σημερα, η τιμη που το πηρες ειναι σκοτωμα, απο που το πηρες τοσο?

το φτηνοτερο που ειχα βρει (μαζι με Priority shipping) ηταν 64 €.

 

Το είχα βρεί σε flash sale (Έλεγε e-mail price only) απο gearbest, Κίνα. Με απλό ταχυδρομείο. (Δωρεάν shipping)

Έχω ενεργό το email να με σπαμαρει με διαφημίσεις της gearbest, και μερικές φορές σου στέλνουν προσφορές που ειναι μονο για το εμαιλ σου αν πατησεις το λινκ. 

Το σκεφτόμουν και γω φαίνεται μια χαρά το Xiaomi αλλά απαράδεκτο να μην έχουν θύρα Ethernet και μόνο 1 USB (άντε αυτό παλεύεται με multi αντάπτορα) 

 

Εμένα δεν με ενδιέφερε το ethernet, μιας κ είναι μακριά κ το 5ghz WiFi πάει σφαίρα. 

Με USB hub που έχει κ θύρα ethernet παίζει μια χαρά πάντως κ με καλώδιο αποτι ειδα στο youtube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το είχα βρεί σε flash sale (Έλεγε e-mail price only) απο gearbest, Κίνα. Με απλό ταχυδρομείο. (Δωρεάν shipping)

Έχω ενεργό το email να με σπαμαρει με διαφημίσεις της gearbest, και μερικές φορές σου στέλνουν προσφορές που ειναι μονο για το εμαιλ σου αν πατησεις το λινκ. 

παλι καλα που σου περασε χωρις τελωνειο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε το xiaomi tv box και το δοκίμασα το ΣΚ. 

Έχω πολύ καλές εντυπώσεις! 

Το πήρα περίπου 55ε, έχει 2 gb ram, 8 gb rom, android 6

 

+ πανεύκολο σετάρισμα

+ πολύ μικρότερο αποτι το περίμενα

+ bootαρει στιγμιαία

+ Δεν υπερθερμαίνεται (προς το παρόν)

+ Υποστηρίζει dual band wifi 2.4 + 5 ghz 

+ Εβαλα το dongle για το ασυρματο logitech keyboard+trackpad και έπαιξε κατευθείαν

+ Ευρωπαικό βύσμα στον φορτιστή

+ Chromecast 

+ HDMI καλώδιο μέσα στην συσκευασία

+ Voice search δουλεύει αρκετά καλά (Αγγλικά)

 

- έχει μονο μια θυρα usb

- δεν έχει ethernet

- Το καλώδιο τροφοδοσίας είναι κάπως μικρό

- Δεν είχε μπαταρίες μέσα για το remote (2xAAA)

 

Λίγο περίεργη η φαση για sideload apps. Επρεπε να βάλω es file explorer για να μπορω να κανω install apks. 

Ο chrome, ενω ειναι μεσα, δεν εμφανίζεται στο start menu. Ισως κάποια ρύθμιση?! Πρεπει να το ψάξω. 

Τα recent apps δεν εχω βρει ακόμα πως να τα κανω trigger απ το remote, απ το πληκτρολογιο γινεται με alt+tab.

 

Γενικά έβαλα iptv και παίζει καταπληκτικά, σαν τηλεόραση κανονική, και terrarium tv που παίζει κ αυτό καμπάνα. Πολυ καλό μηχάνημα για την τιμή του, εαν δεν σε ενδιαφερουν ethernet k usb ports. 

   Φιλε πηρες πανακριβα ενα κουτι με 8 γιγα ρομ 1 usb χωρις εθερνετ 2 γιγα ραμ και s905  και εισαι χαρουμενος?? μπραβο σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Φιλε πηρες πανακριβα ενα κουτι με 8 γιγα ρομ 1 usb χωρις εθερνετ 2 γιγα ραμ και s905  και εισαι χαρουμενος?? μπραβο σου

εχεις υπ'οψιν καποιο φτηνοτερο android tv box?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιδια γιαα να πω και τη δικια μου ταπεινη γνωμη θα κανω μια αγορα απο ελλαδα θα φαω ενα καπελακι κανα 20αρικο αλλα μου ειπαν οπου ρωτησα οτι παρεχετε εγγυηση αλλος ενα χρονο και αλλος δυο.

Θα το κανω ετσι κι αν δω οτι το ολο θεμα αξιζει τη φασαρια και αφου θα εχω να κανω παιχνιδι θα εχω και το ματι προς απω ανατολη για κατι καλητερο.

Δυστηχως μεχρι να μαζεψω το χρημα το μηχανισμα βγηκε εκτος αποθεματος οποτε αναμενουμε.

Ερωτηση. στη gearbest βλεπω πολλες επιλογες οσο αναφορα τα eu warehouse ολα μας κανουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παιδια γιαα να πω και τη δικια μου ταπεινη γνωμη θα κανω μια αγορα απο ελλαδα θα φαω ενα καπελακι κανα 20αρικο αλλα μου ειπαν οπου ρωτησα οτι παρεχετε εγγυηση αλλος ενα χρονο και αλλος δυο.

Θα το κανω ετσι κι αν δω οτι το ολο θεμα αξιζει τη φασαρια και αφου θα εχω να κανω παιχνιδι θα εχω και το ματι προς απω ανατολη για κατι καλητερο.

Δυστηχως μεχρι να μαζεψω το χρημα το μηχανισμα βγηκε εκτος αποθεματος οποτε αναμενουμε.

Ερωτηση. στη gearbest βλεπω πολλες επιλογες οσο αναφορα τα eu warehouse ολα μας κανουν?

Απο ελλαδα δεν θα φας μονο ενα 20ρικο θα φας ενα 100%  παραπανω εκτος κι αν μιλας για αγγελιες η αν μιλας για κουτι που κανει 20 ευρω στην κινα και εδω θα το παρεις 40-50

Υγ προσεξε μακρια απο 1γιγα ραμ θα το πεταξεις

Επεξ/σία από mples
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δείτε το παρακάτω. Ή κάποιο λάθος έχει γίνει ή δεν ξέρω κι εγώ τι.

q-box android tv box με 7,59€ (4.70+2.89 μεταφορικά)???!!!

 

http://www.ebay.com/itm/New-2017-Q-Box-Android-6-0-4K-TV-Box-2GB-8GB-Amlogic-S905X-Quad-Core-64Bit-Wifi-/122701947886?hash=item1c919b23ee:g:8I8AAOSwuxFY2jyB

 

EDIT: Εγώ πάντως έβαλα μια παραγγελία.

μηπως παρελαβε κανεις...απο αυτα...??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...