Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για δες εδώ...

http://avclub.gr/forum/showthread.php/85693-Αγορα-νεου-Media-Player-%28Ολοι-Ποσταρετε-εδω%21%29/page580

 

Και στις τελευταίες σελίδες έχει και άλλα καλά box-ακια σε προσφορές.

 

Registered->Belgium θα επιλέξεις

οκ το είδα αλλά διαβάζω σε άλλα forum οτι το Registered->Belgium υπάρχει περίπτωση να περάσει τελωνείο, εκεί κολλάω εγώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ το είδα αλλά διαβάζω σε άλλα forum οτι το Registered->Belgium υπάρχει περίπτωση να περάσει τελωνείο, εκεί κολλάω εγώ..

Και καλά κάνεις. Οι "πωλητές gearbest" κάνουν και λένε οτι μπορουν για να κάνουν πωλήσεις. Εγω έχω μάθει να αποφευγω τα ρίσκα (και τις καθυστερήσεις απο τελωνεία). Βρες αυτό που θες και μετα δες αν υπάρχει σε ευρωπαική αποθήκη (υπάρχουν διάφορα μαγαζια) ή στο banggood. Αν υπάρχει στο banggood τοτε διαλεξε μεθοδο αποστολής priority air mail.Η μεχρι τωρα ιστορία εχει δείξει οτι ερχεται σφαίρα (15-20 ημερες σπιτι σου) και χωρίς τελωνείο.

 

Πρόσεξε οτι αναφέρω για banggood χωρίς να βάλω link με referal.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καλά κάνεις. Οι "πωλητές gearbest" κάνουν και λένε οτι μπορουν για να κάνουν πωλήσεις. Εγω έχω μάθει να αποφευγω τα ρίσκα (και τις καθυστερήσεις απο τελωνεία). Βρες αυτό που θες και μετα δες αν υπάρχει σε ευρωπαική αποθήκη (υπάρχουν διάφορα μαγαζια) ή στο banggood. Αν υπάρχει στο banggood τοτε διαλεξε μεθοδο αποστολής priority air mail.Η μεχρι τωρα ιστορία εχει δείξει οτι ερχεται σφαίρα (15-20 ημερες σπιτι σου) και χωρίς τελωνείο.

Πρόσεξε οτι αναφέρω για banggood χωρίς να βάλω link με referal.

Καλημέρα... εμ και εγώ δεν θέλω να το ρισκάρω. 50ευρώ κάνει το tv box αν την πατήσω θα μου βγει 70 και..

Απο banggood έχω αγοράσει πολλές φορές και έχουν έρθει γρήγορα, αλλά δεν έχει το tv box που θέλω. Θα περιμένω μήπως το φέρει το gearbest σε ευρωπαική αποθήκη..βασικά προχθές το είχε αλλά ως που να πάρω την απόφαση να το παραγγείλω είχε εξαντληθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο ευκολο ειναι να ψαξετε για αναφορές με πληρωμή τελωνείου απο προσφατη αποστολη gearbest με belgium post. Δεν θα βρείτε.

Σε αναφορές μελών, σε διαφορες περιτπωσεις υπάρχει αναφορα πανω στο δέμα οτι τελη/δασμοί πληρώθηκαν στο Βελγιο (προφανως οχι απο τον αγοραστή). 

Οντως ειναι καλη η ενημέρωση, αλλα θέλει και ψυχραιμία με την "τρομοκρατία". (δεν το αναφερω σαν μομφη για τον isay παραπανω)

 

Νομιζω τωρα ανακοινωσε τριγωνική και η geekbuying.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν 2 ερωτήματα.

 

Πρώτο

 

Xiaomi tv box αγορά από banggood με τα γνωστά για αποφυγή τελωνειου,παιζει κανένα κουπονακι γ έκπτωση;

 

 

Δεύτερο

 

Μέχρι 60€ ποιο θεωρείτε πιο πλήρες σε specs tv box;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν 2 ερωτήματα.

 

Πρώτο

 

Xiaomi tv box αγορά από banggood με τα γνωστά για αποφυγή τελωνειου,παιζει κανένα κουπονακι γ έκπτωση;

 

 

Δεύτερο

 

Μέχρι 60€ ποιο θεωρείτε πιο πλήρες σε specs tv box;;

 

 

Αν θες KODI streams, εξαιρετικο user interface (Official Android TV), voice search (δουλευει αψογα στα Αγγλικά) και licencing (Amazon video, Netflix) τοτε πας καρφί στο Xiaomi Mi Box 4K.

Εναλακτική σε οικονομικό box ειναι τα Beelink GT1 Ultimate και το Alfawise H96 Pro+. Πιο πολλή RAM/ROM, καλύτερες επιδοσεις σε gaming, ethernet, αλλα ξεχνας HD Netflix και εχεις πιο σπαρτιάτικο UI.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο ευκολο ειναι να ψαξετε για αναφορές με πληρωμή τελωνείου απο προσφατη αποστολη gearbest με belgium post. Δεν θα βρείτε.

Σε αναφορές μελών, σε διαφορες περιτπωσεις υπάρχει αναφορα πανω στο δέμα οτι τελη/δασμοί πληρώθηκαν στο Βελγιο (προφανως οχι απο τον αγοραστή). 

Οντως ειναι καλη η ενημέρωση, αλλα θέλει και ψυχραιμία με την "τρομοκρατία". (δεν το αναφερω σαν μομφη για τον isay παραπανω)

 

Και εγω παρακολουθώ το θέμα belgium post και βλεπω οτι πάει πολύ καλύτερα απο το post nl αλλά μην εισαι σιγουρος οτι δεν μπαινει τελωνειο με τιποτα. Με συντομο google search πετυχα γρήγορα το παρακατω (δες μηνύματα #7258 και #7260  ). Αν ψάξω, σιγουρα θα βρω και αλλα. Εν πάσι περιπωση ειναι μια καλή εναλλακτική αλλά αν κάποιος δεν θέλει σιγουρα καθυστερήσεις και τελωνειο, το belgium post δεν του κάνει

https://www.adslgr.com/forum/threads/64014-Online-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%B5%CE%BA%CF%84%CE%B5%CE%BB%CF%89%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82-(%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%AD%CE%BB%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CE%BC%CE%B5-courier-%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%8C%CF%82-%CE%95-%CE%95-)?p=6276647

 

 

 

 

Νομιζω τωρα ανακοινωσε τριγωνική και η geekbuying.

Τριγωνική τύπου priority mail; Αν ναι ειναι καλή φάση. Ο ανταγωνισμος βοηθά πολυ (εμας)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω παρακολουθώ το θέμα belgium post και βλεπω οτι πάει πολύ καλύτερα απο το post nl αλλά μην εισαι σιγουρος οτι δεν μπαινει τελωνειο με τιποτα. Με συντομο google search πετυχα γρήγορα το παρακατω (δες μηνύματα #7258 και #7260  ). Αν ψάξω, σιγουρα θα βρω και αλλα. Εν πάσι περιπωση ειναι μια καλή εναλλακτική αλλά αν κάποιος δεν θέλει σιγουρα καθυστερήσεις και τελωνειο, το belgium post δεν του κάνει

https://www.adslgr.com/forum/threads/64014-Online-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%B5%CE%BA%CF%84%CE%B5%CE%BB%CF%89%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82-(%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%AD%CE%BB%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CE%BC%CE%B5-courier-%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%8C%CF%82-%CE%95-%CE%95-)?p=6276647

 

 

Τριγωνική τύπου priority mail; Αν ναι ειναι καλή φάση. Ο ανταγωνισμος βοηθά πολυ (εμας)

 

Ξερω οτι η gearbest αποζημιώνει σε περιπτωση τελωνειου απο Registered Belgium σε παραγγελία κατω των 100$ και 2 κιλών ή οπου δεν υπάρχει επιλογη EU Express. Η περιπτωση που αναφερεται παντως ειναι και λίγο μυστήρια μιας και ο αποστολέας ειναι "Βελγος". Κατι δεν παει καλά. Εγω εχω ηδη παραλαβει 5 δεματα χωρις τελωνειο απο Belgium.Τελος πάντων.

 

H νεα επιλογή αποστολής της Geekbuying ειναι η παρακάτω:

 

HKEU Priority Line (15-25 business day)
Tax free 
Available countries: 26
Britain, Germany, France, Netherlands, Belgium, Italy, Spain, Austria, Portugal,
Sweden, Hungary, Greece, Latvia, Poland, Romania, Czech Republic, Slovakia, Slovenia, Finland, Lithuania, Luxembourg, Bulgaria, Denmark, Estonia, Croatia, Ireland
Not available for pure battery products or Balance Scooters, maximum product limitation is 30KG; HK stock
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες KODI streams, εξαιρετικο user interface (Official Android TV), voice search (δουλευει αψογα στα Αγγλικά) και licencing (Amazon video, Netflix) τοτε πας καρφί στο Xiaomi Mi Box 4K.

Εναλακτική σε οικονομικό box ειναι τα Beelink GT1 Ultimate και το Alfawise H96 Pro+. Πιο πολλή RAM/ROM, καλύτερες επιδοσεις σε gaming, ethernet, αλλα ξεχνας HD Netflix και εχεις πιο σπαρτιάτικο UI.

Επειδή gaming κτλπ δεν με νοιάζουν κ θέλω netflix και ταινίες και τέτοια μάλλον πάω καρφί τελικά για xiaomi mi box 4k

 

Ωραίος ευχαριστω

 

 

Τώρα ελπίζω να βρω κανένα κουπονακι γ καλύτερη τιμή αλλιώς φεύγει παραγγελία έτσι σκέτα όσο έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή gaming κτλπ δεν με νοιάζουν κ θέλω netflix και ταινίες και τέτοια μάλλον πάω καρφί τελικά για xiaomi mi box 4k

 

Ωραίος ευχαριστω

 

 

Τώρα ελπίζω να βρω κανένα κουπονακι γ καλύτερη τιμή αλλιώς φεύγει παραγγελία έτσι σκέτα όσο έχει.

 

 

Πας καρφί τοτε για το xiaomi.

Δεν εχει πεσει ποτε κατω απο 51€ .Ουτε δα κακη ειναι και η τιμή που έχει τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας καρφί τοτε για το xiaomi.

Δεν εχει πεσει ποτε κατω απο 51€ .Ουτε δα κακη ειναι και η τιμή που έχει τώρα.

Ναι κοντά στο 50αρικο παίζει.

 

Θα το τσιμπήσω σήμερα από banggood με priority ώστε να το έχω σε καμία 15αρια μέρες.

 

 

Βέβαια είδα ότι βγήκε ένα update για το beeling gt1 ultimate που μου είπες και διορθώνει ότι bug είχε και πλέον θεωρείται πιο πλήρες και δυνατό από xiaomi (στα μεγάλα + έχει ethernet που μάλλον θα μ χρειαστεί)

 

 

Τότε τι λετε τελικά; Το xiaomi ή το beelink;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κοντά στο 50αρικο παίζει.

 

Θα το τσιμπήσω σήμερα από banggood με priority ώστε να το έχω σε καμία 15αρια μέρες.

 

 

Βέβαια είδα ότι βγήκε ένα update για το beeling gt1 ultimate που μου είπες και διορθώνει ότι bug είχε και πλέον θεωρείται πιο πλήρες και δυνατό από xiaomi (στα μεγάλα + έχει ethernet που μάλλον θα μ χρειαστεί)

 

 

Τότε τι λετε τελικά; Το xiaomi ή το beelink;

beelink δαγκωτό
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...