Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπότε αφήνω την παραγγελία στην άκρη για δευτέρα.

 

Αύριο θα πέσει διάβασμα και πολλά συγκριτικά αναμεσα σε xiaomi και το άλλο.

 

Thanks για όλα.

 

Καλό υπολοιπο σαββατοκύριακο :)

αντε καλο σαββατοκύριακο αν βρω κατι θα σου πω :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

gearbest φυσικα επισης ειμαι αναμεσα και σε αυτο https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_591550.html το βρηκα 51 euro με κουπονι ριχνω διαβασμα να δω ποιο θα παρω

Και εγώ έχω καταλήξη στο Gt1 ultimate αλλά απο gearbest δεν θα πληρώσεις τελωνείο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα πρωτα απο ολα κοιταμε ευρωπαικες αποθηκες και μετα κοιτα bangood με priority line ( δεν εχει πλεον διαθεσιμο )  .

δοκιμασμενα πραγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα πρωτα απο ολα κοιταμε ευρωπαικες αποθηκες και μετα κοιτα bangood με priority line .

δοκιμασμενα πραγματα

Το θέμα ειναι οτι δεν το έχεις σε ευρωπαική αποθήκη και το banggood δεν το έχει καθόλου..

Αναγκαστικά θα περιμένω να το φέρει το gearbest σε ευρωπαική αποθήκη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα να δεις βρες εναν ακομα ( ή πιο πολλους ) που να θελει box και παραγγειλετε μαζι με Priority Line ( +18€ για 2 tvbox συνολο 140€) και καθαρισατε

 

Δοκιμασε να βαλεις 2 στο καλαθι κ δες τι επιλογες θα σου βγαλει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σωστα πρωτα απο ολα κοιταμε ευρωπαικες αποθηκες και μετα κοιτα bangood με priority line ( δεν εχει πλεον διαθεσιμο ) .

δοκιμασμενα πραγματα

Έχει eur 13 αλλά λεει δεν μπορεί να το στείλει ελλάδα. Δεν υπάρχει σε στοκ ή για άλλον λόγο?

Πως μπορώ να δω όλα τα προιόντα σε ευρωπαική αποθήκη στο gearbset?

Κοιτα να δεις βρες εναν ακομα ( ή πιο πολλους ) που να θελει box και παραγγειλετε μαζι με Priority Line ( +18€ για 2 tvbox συνολο 140€) και καθαρισατε

 

Δοκιμασε να βαλεις 2 στο καλαθι κ δες τι επιλογες θα σου βγαλει

Ναι πράγματι αν βάλω δύο μου βγάζει να πληρώσω +18 ευρώ. Και βγαίνει 140 ευρώ..θα ρώτήσω κανέναν φίλο μήπως θέλει..

Επεξ/σία από pavloa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ξερω οτι η gearbest αποζημιώνει σε περιπτωση τελωνειου απο Registered Belgium σε παραγγελία κατω των 100$ και 2 κιλών ή οπου δεν υπάρχει επιλογη EU Express. Η περιπτωση που αναφερεται παντως ειναι και λίγο μυστήρια μιας και ο αποστολέας ειναι "Βελγος". Κατι δεν παει καλά. Εγω εχω ηδη παραλαβει 5 δεματα χωρις τελωνειο απο Belgium.Τελος πάντων.

 

 

Τι βέλγος λες; Ο sdikr λεει οτι πακέτο απο απο gearbest με belgium post σταμάτησε τελωνειο και βγήκε ταρίφα. Είναι moderator στο adslgr οποτε δεν ειναι κάποιος άσχετος που μπήκε και έγραψε κάποια αερολογία. Ναι, φαίνεται οτι το belgium post εχει μειωενες πιθανότητες τελωνείου (σε σχέση με το nl post) αλλά μην εισαι απολυτος οτι ολα περνανε αέρα. Θα πάρεις κόσμο στο λαιμό σου. Το μονο που μεχρι αυτη τη στιγμή περνανε αέρα ειναι το priority mail του banggood.

 

Αυτό με την αποζημείωση απο gearbest (<100ευρω <2κιλα) απο gearbest δεν το ήξερα (εχω σταματήσει καιρό να ψωνίζω ακριβά παγματα απο εκεί) αλλά επειδή δεν αναφέρεται στην επισημη γραμμή του gearbest,, αν θελει κάποιος να παραγγείλει με belgium post καλύτερα να στείλει ενα μηνυμα/ticket ΠΡΙΝ αγοράσει και να πει "Για το τάδε προιόν 12345 αν επιλεξω belgium post θα μου πληρώσετε τα χρήματα του τελωνείου; ". Οχι πως ο κινέζος δε θα προσπαθήσει να κάνει τον κινεζο, αλλά τουλαχιστον εχει ενα γερό πάτημα. Μιλάμε πάντα για ποσά πάνω απο 30 ευρω.

 

 

 

H νεα επιλογή αποστολής της Geekbuying ειναι η παρακάτω:

 

HKEU Priority Line (15-25 business day)
Tax free 
Available countries: 26
Britain, Germany, France, Netherlands, Belgium, Italy, Spain, Austria, Portugal,
Sweden, Hungary, Greece, Latvia, Poland, Romania, Czech Republic, Slovakia, Slovenia, Finland, Lithuania, Luxembourg, Bulgaria, Denmark, Estonia, Croatia, Ireland
Not available for pure battery products or Balance Scooters, maximum product limitation is 30KG; HK stock

 

 

Πολύ ωραία. Thanks για το info. Μένει να δούμε πως θα τρέξει και αν όντως παίζει καλα ... μια χαρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα !!  Είναι καινούργιος στο χώρο του TV Box και ψάχνομαι. Θα ήθελα αν κάποιος έχει όρεξη, μια μικρή βοήθεια στο τι δίνουμε βάση όταν επιλέγουμε ένα boxάκι. Εγώ πάντω το θέλω για το σπίτι να βλέπω καμιά ταινία με ελλ. υπότιτλους, με καλώδιο lan στην 42αρα τηλέόραση μου και ως media player για καμια ταινία.  Για δοκιμή πήρα το X96 mini 4K. Κάποιος καλός ip tv server ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια τι κολλημα εχετε φαει με το gt1 ενταξει ειναι καλο  [το εχω και εγω] αλλα τωρα εχει πολλα ισαξια για  μην πω και καλύτερα 

παρτε ενα κουτακι που το ψαχνεται λες και θα αγορασετε αυτοκινητο   :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τα λες αλλά έλα που οι κινεζιές

α)χαλάνε εύκολα

β)κολλάνε

γ)άλλο περιμένεις κι άλλο σου βγαίνει

δ)εγγύηση δεν παίζει άρα μόνη ασφάλεια οι χρήστες

 

Btw δεν είδα νήμα για airmouse.

Όσοι έχετε κι είστε ευχαριστημένοι μ αυτό που έχετε πείτε το και σε μας.

Έχω σταμπάρει το Rii i8 που φαίνεται καλό και, το κυριότερο, υπάρχει στα σκρουτζομάγαζα στο τσακ-μπατ χωρίς τα χρονοβόρα νταραβέρια με κίνα. Μια ντουζίνα ευρώπουλα στο τριγύρω.

Εσείς τι έχετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@mples

Ισάξια, ναι υπάρχουν πάρα πολλά. Εσύ που το έχεις είσαι ικανοποιημένος από την απόδοση και την κατασκευή του; Αν ναι τότε να το προτείνεις, αν όχι τότε να το κατακρίνεις για να ξέρουν και οι υπόλοιποι. Το υπόλοιπα "ισάξια", όποιος έχει κάποιο από αυτά και το προτείνει να το σκεφτούμε.

Έτσι πάει το θέμα. Οι περισσότεροι δεν θέλουν να κάνουν τον μπροστάρη στον χορό και να δοκιμάζουν κάτι πρώτοι.

 

Όσο για το ψάξιμο, ναι, μερικές φορές είναι κουραστικό για εμάς που παρακολουθούμε το thread αλλά αν δεις οι περισσότεροι που ρωτάνε είναι νέοι χρήστες και δεν είναι εύκολο διαβάσεις 500 θέματα πίσω για να βρεις κάτι.

Πάντως όταν παίρνουμε αυτοκίνητο το ψάχνουμε λιγότερο, είναι αλήθεια. Πριν το πάρουμε όμως θα μπούμε μέσα, θα το οδηγήσουμε και θα κλωτσήσουμε το λάστιχο, ενώ τα tv box δεν τα έχουμε μπροστά μας να τα "κλωτσήσουμε" :)

 

@kostas1966

Δε θα τα έλεγα και μια ντουζίνα τα ευρώπουλα! Δύο με τα μεταφορικά, ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...