Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι τιμές στο σκρουτζ ξεκινάνε από 11,43. Βάζουμε στην αναζήτηση Rii i8. Βάζουμε και κανά τάληρο για μεταφορικά, αντικαταβολή. Δεν βάζουμε τίποτα αν πάρουμε και κάτι άλλο επειδή θάχουμε δωρεάν παράδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@mples

Ισάξια, ναι υπάρχουν πάρα πολλά. Εσύ που το έχεις είσαι ικανοποιημένος από την απόδοση και την κατασκευή του; Αν ναι τότε να το προτείνεις, αν όχι τότε να το κατακρίνεις για να ξέρουν και οι υπόλοιποι. Το υπόλοιπα "ισάξια", όποιος έχει κάποιο από αυτά και το προτείνει να το σκεφτούμε.

Έτσι πάει το θέμα. Οι περισσότεροι δεν θέλουν να κάνουν τον μπροστάρη στον χορό και να δοκιμάζουν κάτι πρώτοι.

 

Όσο για το ψάξιμο, ναι, μερικές φορές είναι κουραστικό για εμάς που παρακολουθούμε το thread αλλά αν δεις οι περισσότεροι που ρωτάνε είναι νέοι χρήστες και δεν είναι εύκολο διαβάσεις 500 θέματα πίσω για να βρεις κάτι.

Πάντως όταν παίρνουμε αυτοκίνητο το ψάχνουμε λιγότερο, είναι αλήθεια. Πριν το πάρουμε όμως θα μπούμε μέσα, θα το οδηγήσουμε και θα κλωτσήσουμε το λάστιχο, ενώ τα tv box δεν τα έχουμε μπροστά μας να τα "κλωτσήσουμε" :)

 

@kostas1966

Δε θα τα έλεγα και μια ντουζίνα τα ευρώπουλα! Δύο με τα μεταφορικά, ναι.

φιλε το εχω γραψει πολλες φορες απλα βαριουνται να ψαξουν 

ναι ειναι πολυ καλο το gt1 οπως ειναι και το mecool m8s 3 giga ram οπως ειναι και το τανιχ οπως ειναι και αρκετα ακομα 

μακρια απο h96 εχουν θεμα  και xiaomi γιατι ειναι ακριβα και ξεπερασμενα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τα mecool αλλα εχουν χαζο launcher , μ@λ@κια με το tvcenter , δεν μπορεις να  πραμετροποιησεις τις εφαρμογες κλπ γιαυτο εστειλα το BB2pro ...

Το εχω ξαναπει εαν θελετε κατι αρκετα καλο με υποστιρηξη στα καλα φορμα ( για οσους θεουν br / 4k κλπ )παρτε το Zidoo x8 και δεν θα το μετανιωσετε ( +20€ εχει απο τα απλα S912) αλλα το Software κανει την διαφορα .

 

Εγω απο οσα εχω δοκιμασει ( δικα μου και φιλων ) μου αρεσαν τα :  NEXBOX A95X ( παλιο καλο και τιμιο ) , Beelink gt1 ultimate , Zidoo X6pro , Zidoo X8

Δεν μου αρεσαν καθολου : Z28 RK3328 ( δυσχρηστο αργο κλπ ) , MECOOL BB2 PRO ( χαζο launcher δεν αλλαζει / παραμετροποιειται),  Alfawise H96 Pro+ (ανεβαζε τεραστιες θερμοκραιες )

 

Τωρα δοκιμαζω ενα Z69 Plus (S912 3/32) καλα τα παει με χαλαει λιγο ο launcher/αρχικη οθονη αλλα τραβαει γερα .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι αυτό το κορυφαίο τότε το kiii με τον s912 και 3gb ram τι είναι; :)

https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_608446.html

Πανάκριβο.

 

 

 

(Αλλά πολυ καλό :) )

 

 

Και

 

Τελικά ξαναρωτάω

 

Xiaomi ή το beelink gt1 ultimate?

 

Που για ένα περίεργο λόγο τώρα π θελω ακόμα και σήμερα να αγοράσω ένα από τα 2 δεν βρίσκω κανένα είτε από ευρωπαϊκη αποθήκη είτε από κινα με priority να αγοράσω.

 

(Βέβαια αν εχει κανένας να προσθέσει κανένα άλλο καλό μέχρι 60-65 ας μου πει) η δουλειά του θα είναι netflix,kodi,κτλπ πολύ ταινία δηλαδή (ξέρω το beelink δεν έχει netflix αλλά έχει ethernet που θέλω.) Απλά κάνω κάποιες παραχωρήσεις ανάμεσα σε αυτά τα 2. Αν έχει να πει κανένα κάποιο που τα συνδιάζει ολα μέχρι 60-65€ ας μου πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τα mecool αλλα εχουν χαζο launcher , μ@λ@κια με το tvcenter , δεν μπορεις να  πραμετροποιησεις τις εφαρμογες κλπ γιαυτο εστειλα το BB2pro ...

Το εχω ξαναπει εαν θελετε κατι αρκετα καλο με υποστιρηξη στα καλα φορμα ( για οσους θεουν br / 4k κλπ )παρτε το Zidoo x8 και δεν θα το μετανιωσετε ( +20€ εχει απο τα απλα S912) αλλα το Software κανει την διαφορα .

 

Εγω απο οσα εχω δοκιμασει ( δικα μου και φιλων ) μου αρεσαν τα :  NEXBOX A95X ( παλιο καλο και τιμιο ) , Beelink gt1 ultimate , Zidoo X6pro , Zidoo X8

Δεν μου αρεσαν καθολου : Z28 RK3328 ( δυσχρηστο αργο κλπ ) , MECOOL BB2 PRO ( χαζο launcher δεν αλλαζει / παραμετροποιειται),  Alfawise H96 Pro+ (ανεβαζε τεραστιες θερμοκραιες )

 

Τωρα δοκιμαζω ενα Z69 Plus (S912 3/32) καλα τα παει με χαλαει λιγο ο launcher/αρχικη οθονη αλλα τραβαει γερα .

τι σχεσει ρε φιλε εχει το bb2 με το mecool m8s pro 3giga ? ποσα θες να μας τρελανεις ?

αντε βαλε κανα λινγκ του γκιαρ μπεστ και ασε μας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανάκριβο.

 

 

 

(Αλλά πολυ καλό :) )

 

 

Και

 

Τελικά ξαναρωτάω

 

Xiaomi ή το beelink gt1 ultimate?

 

Που για ένα περίεργο λόγο τώρα π θελω ακόμα και σήμερα να αγοράσω ένα από τα 2 δεν βρίσκω κανένα είτε από ευρωπαϊκη αποθήκη είτε από κινα με priority να αγοράσω.

 

(Βέβαια αν εχει κανένας να προσθέσει κανένα άλλο καλό μέχρι 60-65 ας μου πει) η δουλειά του θα είναι netflix,kodi,κτλπ πολύ ταινία δηλαδή (ξέρω το beelink δεν έχει netflix αλλά έχει ethernet που θέλω.) Απλά κάνω κάποιες παραχωρήσεις ανάμεσα σε αυτά τα 2. Αν έχει να πει κανένα κάποιο που τα συνδιάζει ολα μέχρι 60-65€ ας μου πει.

Αν κολλάς μόνο στο ότι το xiaomi δεν έχει Ethernet με κάνα 10€ παραπάνω κάνεις τη δουλειά σου! Όχι τπτ άλλο, αλλά και για να έχεις Netflix! https://xiaomi-mi.com/accessories-for-tv/xiaomi-ethernet-network-adapter-usb-rj45/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κολλάς μόνο στο ότι το xiaomi δεν έχει Ethernet με κάνα 10€ παραπάνω κάνεις τη δουλειά σου! Όχι τπτ άλλο, αλλά και για να έχεις Netflix! https://xiaomi-mi.com/accessories-for-tv/xiaomi-ethernet-network-adapter-usb-rj45/

 

θα παιζει κομπλε με το tv box αυτος ο ανταπτορας?

 

επισεις κολλαω στο ότι τα αλλα είναι 3gb ram και αυτό 2

 

κατά τ αλλα δεν εχω κανενα άλλο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σο προτείνουν άρα θα παίζει.εάν σε βάλουν 3 γίγα κουτί με 2 γίγα δίπλα δίπλα, δε θα καταλάβεις τίποτα.αποφάσισε πρώτα όμως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw δεν είδα νήμα για airmouse.

Όσοι έχετε κι είστε ευχαριστημένοι μ αυτό που έχετε πείτε το και σε μας.

Έχω σταμπάρει το Rii i8 που φαίνεται καλό και, το κυριότερο, υπάρχει στα σκρουτζομάγαζα στο τσακ-μπατ χωρίς τα χρονοβόρα νταραβέρια με κίνα. Μια ντουζίνα ευρώπουλα στο τριγύρω.

Εσείς τι έχετε;

 

http://www.insomnia.gr/topic/613699-επιλογή-air-mouse/page-1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι χειροτερο υπαρχει  απλα μακρια το εχουμε γραψει για αυτο ειναι προβληματικο και οχι μονο στο τροφοδοτικο οπως γραφουν καποιοι 

οτι χειροτερο υπαρχει  απλα μακρια το εχουμε γραψει για αυτο ειναι προβληματικο και οχι μονο στο τροφοδοτικο οπως γραφουν καποιοι 

 

οποιος παιρνει  καλο ειναι να παιρνει 3 γιγα ραμ και 912  για το χιαομι απλα δεν αξιζει τα λεφτα του με τιποτα 

 το h96 einai οτι χειροτερο υπαρχει  απλα μακρια το εχουμε γραψει για αυτο ειναι προβληματικο και οχι μονο στο τροφοδοτικο οπως γραφουν καποιοι 

 

οποιος παιρνει  καλο ειναι να παιρνει 3 γιγα ραμ και 912  για το χιαομι απλα δεν αξιζει τα λεφτα του με τιποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον καλησπερα και απο εμενα μετα το ακυρο που εφαγα και εριξα στο gearbest στο οποιο ειχα σε μια παραγγελια και ενα tv box της πλακας αποφασισα να παρω καποιο αλλο καλυτερο.Το μονο που θελω απο "ιδιαίτερα" χαρακτηριστικα ειναι να παιζει netflix σε full hd.Λιγο που το εψαξα βρηκα οτι μονο το xiaomi εχει αυτη την δυνατοτητα(αν λεω π@@@ρι@ διορθώστε με).Οπότε ακούω προτάσεις budget max 70ευρω και φυσικα αποκλείεται το gearbest

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...