Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν διαβασεις λιγο ποιο πανω θα βρεις μασημενη τροφη θελετε

 

 

https://www.banggood.com/M8S-PRO-Amlogic-S912-3GB-DDR4-RAM-16GB-ROM-TV-Box-p-1134601.html?cur_warehouse=CN

Ρε φίλε έλεος! Σπαμαρεις οποίο φόρουμ βρεις και λες και μ@λ@κιες! Βρες τπτ άλλο να πεις! Αυτό που δίνεις στον ανθρώπων είναι εδώ και μέρες out of stock και δεν κάνει και τη δουλειά που ρώτησε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ηρθαν αλλα 3 πακέτα με Belgium Post χωρίς τελωνείο.

Το νεο ειναι οτι σαν αποστολέας εμφανιζονται Βελγικα στοιχεία και δεν υπάρχει κανενα σημαδι η logo της gearbest.

 

Ετσι γινεται πλέον σε ολες τις αποστολές.

post-51784-0-13081900-1512488580_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή με το Xiaomi Mi Box 3 παίδες. Παρ' ότι θεωρητικά υποστηρίζει Netflix, στην πράξη μπορεί να παρουσιάσει πρόβλημα με το HDCP και να βγει εντελώς άχρηστο για τη συγκεκριμένη δουλειά. Το έμαθα χθες με το δύσκολο τρόπο, αφού ό,τι και να έχω δοκιμάσει μου βγάζει unprotected HDCP και το Netflix σταματάει να παίζει μετά από 5". Απ' ότι κατάλαβα με άφθονο διάβασμα σε πάμπολλα φόρουμ πάρα πολύς κόσμος έχει αυτό το θέμα και σε αρκετούς δεν υπάρχει καν κάποιου είδους workaround αν έχουν θέμα ελαττωματικού hardware.

 

Btw το Mi Box μου έχει βγάλει κι άλλα πολλά προβλήματα, πχ. chromecasting που σταματάει ξαφνικά να παίζει και διορθώνεται μόνο με restart, συνεχή σπασίματα και αποσυγχρονισμοί εικόνας/ήχου στο NBA app, stuttering στα 1080p/60 video του Youtube κι άλλα ωραία. Σε φίλους μου έχει βγάλει κουσούρια να συνδέεται στο wifi και να πετάει έξω όλες τις υπόλοιπες συσκευές ή το κλασικό θέμα με την έλλειψη Force RGB και άρα την ασυμβατότητα με πολλές τηλεοράσεις Philips κ.α. Όλες αυτές είναι περιπτώσεις που έχουν αναφερθεί κι από άλλους, γιατί έχει και ορισμένες που τις κάνει μόνο σε μένα, πχ. το Quasar playback σέρνεται μέχρι να κατέβει ολόκληρο το αρχείο. Συνολικά δεν είναι άσχημη συσκευή, αλλά σίγουρα περίμενα πολλά περισσότερα από αυτή.

 

Πλέον έχω αρχίσει να ψάχνω για νέο αξιοπρεπές Android TV box, όχι κινεζιά του ελέους, όχι κλασικό ΟΕΜ των 50 ευρώ και σίγουρα δοκιμασμένο για περιπτώσεις σαν τις παραπάνω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή με το Xiaomi Mi Box 3 παίδες. Παρ' ότι θεωρητικά υποστηρίζει Netflix, στην πράξη μπορεί να παρουσιάσει πρόβλημα με το HDCP και να βγει εντελώς άχρηστο για τον συγκεκριμένο τομέα. Το έμαθα χθες με το δύσκολο τρόπο, αφού ό,τι και να έχω δοκιμάσει μου βγάζει unprotected HDCP και το Netflix σταματάει να παίζει μετά από 5". Απ' ότι κατάλαβα με άφθονο διάβασμα σε πάμπολλα φόρουμ πάρα πολύς κόσμος έχει αυτό το θέμα και σε αρκετούς δεν υπάρχει καν κάποιου είδους workaround αν έχουν θέμα ελαττωματικού hardware.

 

Πλέον έχω αρχίσει να ψάχνω για νέο αξιοπρεπές Android TV box, όχι κινεζιά του ελέους, όχι κλασικό ΟΕΜ των 50 ευρώ και σίγουρα δοκιμασμένο για περιπτώσεις σαν την παραπάνω (αν και το Mi Box μου έχει βγάλει κι άλλα πολλά προβλήματα, πχ. chromecasting που σταματάει ξαφνικά να παίζει και διορθώνεται μόνο με restart, συνεχή σπασίματα και αποσυγχρονισμοί εικόνας/ήχου στο NBA app κι άλλα ωραία).

αυτό δεν το ήξερα ευχαριστώ που μας το πες
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή με το Xiaomi Mi Box 3 παίδες. Παρ' ότι θεωρητικά υποστηρίζει Netflix, στην πράξη μπορεί να παρουσιάσει πρόβλημα με το HDCP και να βγει εντελώς άχρηστο για τη συγκεκριμένη δουλειά. Το έμαθα χθες με το δύσκολο τρόπο, αφού ό,τι και να έχω δοκιμάσει μου βγάζει unprotected HDCP και το Netflix σταματάει να παίζει μετά από 5". Απ' ότι κατάλαβα με άφθονο διάβασμα σε πάμπολλα φόρουμ πάρα πολύς κόσμος έχει αυτό το θέμα και σε αρκετούς δεν υπάρχει καν κάποιου είδους workaround αν έχουν θέμα ελαττωματικού hardware.

 

Btw το Mi Box μου έχει βγάλει κι άλλα πολλά προβλήματα, πχ. chromecasting που σταματάει ξαφνικά να παίζει και διορθώνεται μόνο με restart, συνεχή σπασίματα και αποσυγχρονισμοί εικόνας/ήχου στο NBA app, stuttering στα 1080p/60 video του Youtube κι άλλα ωραία. Σε φίλους μου έχει βγάλει κουσούρια να συνδέεται στο wifi και να πετάει έξω όλες τις υπόλοιπες συσκευές ή το κλασικό θέμα με την έλλειψη Force RGB και άρα την ασυμβατότητα με πολλές τηλεοράσεις Philips κ.α. Όλες αυτές είναι περιπτώσεις που έχουν αναφερθεί κι από άλλους, γιατί έχει και ορισμένες που τις κάνει μόνο σε μένα, πχ. το Quasar playback σέρνεται μέχρι να κατέβει ολόκληρο το αρχείο. Συνολικά δεν είναι άσχημη συσκευή, αλλά σίγουρα περίμενα πολλά περισσότερα από αυτή.

 

Πλέον έχω αρχίσει να ψάχνω για νέο αξιοπρεπές Android TV box, όχι κινεζιά του ελέους, όχι κλασικό ΟΕΜ των 50 ευρώ και σίγουρα δοκιμασμένο για περιπτώσεις σαν τις παραπάνω.

 

Στο mi box 3 η στο πιο νεο 4Κ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μεγάλε πας καλά ποιο είναι άουτ οφ στοκ ας ψάξτε και λίγο έλεος με την βλακεία του ελληναρα!!!!!

Άντε κάνε μας την χάρη που μιλάς και από πάνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το Beelink GT1.

Απο ότι είδα έχει μια έξοδο ήχου spdif και θέλω να πάρω αυτό https://www.ebay.com/itm/Digital-SPDIF-Optical-Toslink-Coax-to-Analog-RCA-Audio-Converter-1-M-Cable/191884545843?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

για να το συνδέσω με τα ηχεία. Αυτό έχει είσοδο toslink.

Τι διαφορά έχει το toslink με το spdif ?

Και έχετε να προτείνετε κάποιο καλώδιο hdmi 4.0? Ελλάδα ή εξωτερικό

Επεξ/σία από pavloa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Geekbying έχει σε προσφορά το X96 mini 2GB/16GB στα 25€ αξίζει; ισχύει το δικό τους Priority για αποφυγή τελωνείου που έχουν στον τρόπο αποστολής;

Δες λίγες σελίδες πίσω.

Έχω αναφέρει ποια είναι η νέα priority αποστολή της geekbuying

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο mi box 3 η στο πιο νεο 4Κ?

 

Δεν είμαι σίγουρος ποια είναι η διαφορά; Το Mi Box 3 βγάζει 4k, αυτό εδώ λέω. Δεν ξέρω αν έχει βγει και νεότερη έκδοση (ή αν υπάρχει Mi Box 3 χωρίς 4k) αλλά δεν έχω δει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το Xiaomi Mi Box έχω εδώ κανα δυο μηνες, όπως έγραψα κ παλιότερα κ δεν είχα μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα.

Ουτε κολλήματα, chromecast παίζει άψογα (5ghz wifi), terrariumtv τα παίζει όλα χωρίς σπασίματα (μέχρι 1080p έχω δοκιμάσει), iptv συνδρομή παίζει ταχύτατα σαν τηλεόραση, σε LG τηλεόραση όλα κομπλέ.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος για την τιμή του.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...