Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, επειδή τώρα τελευταία μου ανεβάζει 70 βαθμούς το tv box θα ήθελα να προβώ στην αγορά δύο ανεμιστήρων. Ποιον μου προτείνεται;

Αυτοί είναι καλοί ή να πάω σε πιο έτοιμη λύση;

https://www.aliexpress.com/item/2-Set-Gdstime-USB-Fan-120mm-Router-Cooling-Fan-5-V-Silent-Quiet-for-Roku-Receiver/32825391564.html

https://www.aliexpress.com/item/2PCS-LOT-GDT-DC-5V-USB-120mm-120-120x25mm-12025S-Cooler-Motor-Brushless-Cooling-Fan/32567053463.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το gt1 θέλει άνοιγμα από πάνω ή δίπλαμε γρυλιες να φεύγει ο αέρας.το κουτί ανοίγει για πλάκα, να φανταστείτε με έπεσε το απλό και άνοιξε μόνο του ενώ το μεγάλο δεν είχαν κουμπώσει το καπάκι από κάτω.Η πάστα στο απλό πάντως μετά από ένα χρόνο χρήσης ήταν ακόμη νωπή.όσον αφορά τα ανεμιστηράκια έχω το πρώτο και μόνο το ένα χώρα από κάτω.Στα συν του ότι είναι αθόρυβο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, χθες αντιμετώπισα ένα πρόβλημα με το KODI. Έχω βάλει την τελευταία έκδοση του GKOBU. Σε πολλές ταινίες και σειρές, ενώ βρίσκω αρχεία προς αναπαραγωγή, όταν επιλέγω κάποιο αφού φορτώσει, μου βγάζει ένα μήνυμα που με παροτρύνει να επισκεφτώ ένα site και να κάνω pair... Τι εννοεί ; Τι πρέπει να κάνω ; Εννοείτε ότι δεν με αφήνει να παίξω το αρχείο. 

29345422_10156239804548399_2144869995_n.jpg

Επεξ/σία από SakisLeft
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/3/2018 στις 4:38 ΜΜ, AristidisZ είπε

Ψάχνω ένα tv box το οποίο να μπορεί να παίξει ταινίες (κυρίως mkv & mp4) με ελληνικούς υπότιτλους. Το 4Κ προς το παρόν δε με ενδιαφέρει, και με full HD καλύπτομαι

Το πιο σημαντικό όμως είναι να έχει οπτική ίνα, ούτως ώστε να το συνδέσω στον ενισχυτή μου (είναι παλιός - δεν έχει hdmi εισόδους), και να μπορεί να παίξει FLAC αρχεία 

Kάτι τέτοιο θεωρείτε ότι θα με καλύψει ;  

Καμιά άλλη πρόταση ;

Ιδανικά δε θα θελα να ξεφύγω από το πενηντάρικο...


Για αυτό εδώ έχουμε καμιά γνώμη ; 

Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι στα audio formats ενώ βλέπω DTS δε βλέπω DD 

Αν δηλαδή έχω μια ταινία με DD δε θα παίζει πολυκάναλο ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, SakisLeft είπε

Καλημέρα, χθες αντιμετώπισα ένα πρόβλημα με το KODI. Έχω βάλει την τελευταία έκδοση του GKOBU. Σε πολλές ταινίες και σειρές, ενώ βρίσκω αρχεία προς αναπαραγωγή, όταν επιλέγω κάποιο αφού φορτώσει, μου βγάζει ένα μήνυμα που με παροτρύνει να επισκεφτώ ένα site και να κάνω pair... Τι εννοεί ; Τι πρέπει να κάνω ; Εννοείτε ότι δεν με αφήνει να παίξω το αρχείο. 

29345422_10156239804548399_2144869995_n.jpg

Μόλις σου εμφανίσει το μήνυμα θα μπεις στην σελίδα που σου λέει και θα κάνεις pair, θα είναι διαθέσιμο για 4 ώρες. Αλλά το pair θα πρέπει να το κάνεις μέσα στον χρόνο που σου δίνει, αν δεν προλάβεις πάει στο επόμενο. Αυτό το κάνουν για να μην υπερφοτώνει ο server. Συνήθως το κάνει στα λινκ με 1080 ανάλυση, αν επιλέξεις κάποιο με 720 λογικά δεν θα σου βγάλει κάποιο μήνυμα.

Επεξ/σία από pavloa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου το κάνει και στα 1080 και στα 720 και στα dvd. Να μπώ μέσω του tv box εννοεις σωστά ; Είναι ενεργό το link ? (δεν το πάτησα να σου πω την αλήθεια για να τσεκάρω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, SakisLeft είπε

Μου το κάνει και στα 1080 και στα 720 και στα dvd. Να μπώ μέσω του tv box εννοεις σωστά ; Είναι ενεργό το link ? (δεν το πάτησα να σου πω την αλήθεια για να τσεκάρω)

Παράξενο να στο κάνει σε όλα. Ή μέσω του tv box ή απο το pc να σου πω και εγώ μόνο μια φορά το έχω κάνει και όποτε το βγάζει πατάω να πάει σε άλλο λινκ. Μόλις σου βγάλει το μήνυμα θα πρέπει να μπεις αμέσως και να κάνεις pair πριν τελειώσει ο χρόνος που δίνει.

Σε όλες τις ταινίες στο κάνει αυτό?  

Επεξ/σία από pavloa
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, pavloa είπε

Παράξενο να στο κάνει σε όλα. Ή μέσω του tv box ή απο το pc να σου πω και εγώ μόνο μια φορά το έχω κάνει και όποτε το βγάζει πατάω να πάει σε άλλο λινκ. Μόλις σου βγάλει το μήνυμα θα πρέπει να μπεις αμέσως και να κάνεις pair πριν τελειώσει ο χρόνος που δίνει.

Σε όλες τις ταινίες στο κάνει αυτό?  

Κοίτα απο τις 4 που έψαξα να βρω το έκανε στις 3. Σε κάποια απο τα αποτελέσματα μου έβγαζε το μήνυμα αυτό ενώ σε κάποια άλλα αφού είχε βρει απο που μπορεί να τα παίξει, όταν το επέλεγα έκανε ότι πάει να αρχίσει και μετά τίποτα, έβγαζε πάλι την λίστα

Επεξ/σία από SakisLeft
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, SakisLeft said:

Μου το κάνει και στα 1080 και στα 720 και στα dvd. Να μπώ μέσω του tv box εννοεις σωστά ; Είναι ενεργό το link ? (δεν το πάτησα να σου πω την αλήθεια για να τσεκάρω)

Δεν είναι ανάγκη να μπεις από το tvbox. Μπορείς και από το κινητό, από το λάπτοπ, απο το pc κλπ. Γενικα από oποιαδήποτε συσκευή είναι συνδεδεμένη στο ίδιο δίκτυο ίντερνετ με το tvbox.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασε απο τα χέρια μου ένα Mecool M8s pro + (plus) με soc s905X, 2GB/16. Εγραψα λοιπον ενα μικρό review και τι σκάλισμα του έριξα

https://www.insomnia.gr/forums/topic/672575-mecool-m8s-pro-plus-review-και-σκάλισμα/

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, gkok1 είπε

Το μπλε εννοώ.

Είσαι ευχαριστημένος ; Απο θόρυβο τι λεει ;  Ειναι εύκολο να ανεβάσεις μια φωτογραφία με τοποθετημένο το box πάνω ; 

Επεξ/σία από SakisLeft
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άγνωστα μονοπάτια το αντροιντ box. Πείτε σας παρακαλώ ένα να πάρω για σερφαρισμα που και που πολύ YouTube καθόλου Netflix και πολύ stream βίντεο εκπομπών από ιστοσελίδες τύπου anτ1 star κτλ...επίσης και Kodi για κανένα αθλητικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/26/2018 στις 9:22 ΠΜ, gkok1 είπε

Εγώ έχω πάρει το δεύτερο και το έχω βάλει σε meecool M8S pro.Μου κρατάει την θερμοκρασία από 39 έως 47 βαθμούς.

39-47; Ωραιότατα. Πες μας όμως για το πόσο μας αποσπά:

α) Τα αυτιά μας ο θόρυβος (δουλεύουν πάντα και οι δύο ανεμιστήρες μαζί;)

β) Τα μάτια μας ο "Εντυπωσιακός φωτισμός LED".

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...