Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενα αλλο θεμα που εχω θελω να. Μετακινήσω τα καναλια στο 1 το σταρ στο 2 αντ1 αλφα σκαι δεν τα. Μετακινεί στο 1 ειναι η ετ1 και παει λέγοντας γιατί; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατάφερα να το κάνω reset μεσω βραχυκυκλώματος, αλλά το USB Burning Tool μου βγαζει αυτο το ερρορ: [0x10302001]Romcode/Switch status/Check connect/Enum device errorβ

Στην αρχή το αναγνωρίζει κανονικά, αλλά μετά αποτυγχανει.

EDIT: Άλλαξα καλώδιο και δούλεψε.Bootare μονο του στο recovery, με το που το συνέδεσα στο PC (χωρίς εξωτερική τροφοδοσία). Τώρα κάνει το πρώτο boot στη rom (Stock nexus).

Επεξ/σία από kyanokranos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, isay είπε

Εχεις δικιο,, δεν εχει reset. Κοιτα εξελίξεις, στις νεες παρτίδες αφαιρεσαν το reset για επιπλεον οικονομία.Κανονικά ειναι στα αριστερα εκει που βλέπεις δυο ροζ κουτάκια.

Κάνε μια δοκιμή γιατί το διαβασα αλλου για αλλα box m8s. Την ώρα που του βάζεις το ρεύμα, κρατα πατημένο το κουμπι μενου στο τηλεχειριστήριο (κάτω αριστερα στο σταυρό). Μπαίνει σε recovery;

Αρα στο ki σου εχει android TV version και αλλες τετοιες απορίες γράφε της απευθειας στο αλλο θεμα, να μενει παρακαταθηκη

Βρες το apk με αλλο τρόπο/πηγή

Ποιο αλλο θεμα εχεις κανενα λινκ να μου δώσεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mparaxir είπε

Ποιο αλλο θεμα εχεις κανενα λινκ να μου δώσεις; 

Εκει που γραφω για την αφαίρεση του bitcoin miner. Τα παιδια εκει εχουν και αλλα προγραμματα-λύσεις

22 λεπτά πριν, kyanokranos είπε

Κατάφερα να το κάνω reset μεσω βραχυκυκλώματος, αλλά το USB Burning Tool μου βγαζει αυτο το ερρορ: [0x10302001]Romcode/Switch status/Check connect/Enum device errorβ

Στην αρχή το αναγνωρίζει κανονικά, αλλά μετά αποτυγχανει.

EDIT: Άλλαξα καλώδιο και δούλεψε.Bootare μονο του στο recovery, με το που το συνέδεσα στο PC (χωρίς εξωτερική τροφοδοσία). Τώρα κάνει το πρώτο boot στη rom (Stock nexus).

Αντε, κάθε εμποδιο για γνώση.

αν πιάνουν τα χερια σου (ή κάποιου δικου σου) βάλτε ενα reset button ή εστω κολλησε δυο καλώδια που να τα ματίζεις (ναι δειχνει αηδία) χωρίς να χρειάζεται να ανοιγεις το κουτι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα πριν 3 μερες το mecool m8s pro L με την φωνητικη αναζητηση.

Αυτο φοραει απο το εργοστασιο tv android που μοιαζει αρκετα το interface με την nexus rom απο οτι ειδα στο freaktab.Υπαρχει λογος να φλασαρω την nexus;

Επισης ξερει κανεις πως γινεται unroot για να βαλω nova go;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...καλησπέρα...έχω αποφασίσει να αγοράσω το ZIDOO X10...μου φαίνεται αξιόπιστο μηχάνημα και το βρίσκω στην ιταλική αποθήκη του geekbuying στα 145ε+μεταφορικά...η τιμή είναι πολυ κάτω απο αλλού και με προβληματίζει...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, chrisf είπε

...καλησπέρα...έχω αποφασίσει να αγοράσω το ZIDOO X10...μου φαίνεται αξιόπιστο μηχάνημα και το βρίσκω στην ιταλική αποθήκη του geekbuying στα 145ε+μεταφορικά...η τιμή είναι πολυ κάτω απο αλλού και με προβληματίζει...

 

το X9S δεν σε καλύπτει?Επί της ουσίας είναι ίδιο hardware ακριβώς με μοναδική διαφορά οτι το X10 παιζει ενα φορματ ηχου ακόμα(δεν θυμάμαι πιο) Επίσης τι χρήση θα του κάνεις?Γιατι επι της ουσίας είναι media player

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλησπέρα έχω ενα KII PRO Amlogic S905 και ήθελα να ξέρω αν μπορεί να παίξει netflix hd? υπάρχει κάποιο spec που πρέπει να δώ αν υποστηρίζει το android box? φοράει android 5.1

Επεξ/σία από gfdimopo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/4/2018 στις 3:18 ΠΜ, lazkalai είπε

για να δουλέψω skype στο tv box μπορώ να πάρω οποιαδήποτε κάμερα με σύνδεση usb ή έχει σημασία και το μοντέλο για το αν θα τη δεχτεί ή όχι;

 το εχω δοκιμασει με logitech c270  αλλα....

το skype επαιζε μονο μεσω wifi...κουλο αλλα...

επισης η ποιοτητα ηταν χαλια  ......vga επιπεδο

Επεξ/σία από jnb
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, gfdimopo είπε

Παιδιά καλησπέρα έχω ενα KII PRO Amlogic S905 και ήθελα να ξέρω αν μπορεί να παίξει netflix hd? υπάρχει κάποιο spec που πρέπει να δώ αν υποστηρίζει το android box? φοράει android 5.1

Χρειάζεσαι την εφαρμογή DRM info απο το playstore

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androidfung.drminfo&hl=el

Βάλε την, ανοιξε την και δες τι λεει στο κομματι Google widevine drm και πιο συγκεκριμένα στο Security Level

Αν εκει λεει L1 τοτε μπορεί να παιξει netflix HD. Αν λεει L3 παιζει μεχρι SD

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρα πριν λιγο την θερμοκρασια που εχει ανεβάσει το m8s pro μετα απο 1+ ωρα kodi και είδα (σύμφωνα με το cpu-z) να εχει βαρεσει 75-78 βαθμους..Σαν πολλά δεν ειναι;

Έχω παραγγείλει ανεμιστηρακι απο ali αλλά δε μου έχει ερθει ακομα παντως.Μεχρι τοτε λετε να εχω θεμα με τετοιες θερμοκρασιες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, akiros12 είπε

Τσεκαρα πριν λιγο την θερμοκρασια που εχει ανεβάσει το m8s pro μετα απο 1+ ωρα kodi και είδα (σύμφωνα με το cpu-z) να εχει βαρεσει 75-78 βαθμους..Σαν πολλά δεν ειναι;

Έχω παραγγείλει ανεμιστηρακι απο ali αλλά δε μου έχει ερθει ακομα παντως.Μεχρι τοτε λετε να εχω θεμα με τετοιες θερμοκρασιες;

Λογικά όχι. Έτσι ήμουν και γω, περίπου ένα 3μηνο ψηνόταν το mecool, μέχρι που πέρασα το ανεμιστηράκι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά εμενα με έχει προβληματισει λιγο το mecool kiii pro ελπιζω μην μου βγει ελαττωματικό.

αυτό ξέρετε είναι με δεκτη για να πιανω τα ελληνικά κανάλια οταν βαζω σκαι hd εκει το εχω παρατηρήσει βέβαια θα κανω και σε αλλα καναλια ενα πείραμα καποια στιγμη χαλάει η εικόνα δηλαδη τα χρώματα φεύγουν σαν να έχει παρεμβολές καπακι αλλαζω ενα τυχαιο κανάλι το ξαναβαζω στο σκαι π. Χ και εχει στρώσει; να ειναι η κεραία; αλλα γιατί δεν μου το εκανε στον αποδικοποιητη; να φταιει ο δεκτης του tv box ελλατωματικος; την κάτσαμε αμα ειναι το δευτερο δεν το εχω ουτε 4ημερες

2 ώρες πριν, Lanike71 είπε

Λογικά όχι. Έτσι ήμουν και γω, περίπου ένα 3μηνο ψηνόταν το mecool, μέχρι που πέρασα το ανεμιστηράκι.

Το ανεμιστηρακι το περασες εσωτερικά; γενικα ειναι εύκολο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mparaxir είπε

 

Το ανεμιστηρακι το περασες εσωτερικά; γενικα ειναι εύκολο; 

tvbox.jpg

Εξωτερικά. Εύκολο να κοπεί, έκανα τρύπες με τρυπάνι και μετά δούλεψα με καλό χαρτοκόπτη.

Πρώτα απ' όλα, πριν κολλήσεις τα καλώδια, δες αν έχει θόρυβο και πόσο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...