Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα, ψάχνω tv box (media player?) για αναπαραγωγή ταινιών σε 720p στα 30 ευρώ μαξ

έχω βρει αυτό το tv box: https://www.bol.com/nl/p/mxq-pro-4k-android-7-1-tv-box-kodi-17-6-amlogic-s905w/9200000082437101/?suggestionType=typedsearch&bltgh=nyUuUqf8a-uWhQLQPJFByA.1.2.ProductTitle

υπάρχει πιο τίμια επιλογή σε αυτά τα λεφτά? δεν με πειράζει να γίνει και παραγγελία απο κάποιο άλλο μαγαζί στην Ευρωπή (και κινεζομάγαζα με ευρωπαικη αποθήκη)

edit: διαβάζοντας τις προηγούμενες σελίδες, είδα να προτείνεται το MECOOL M8S PRO W και το Tanix TX3 Max.

Είδα πχ οτι το mecool έχει θέματα με την θερμοκρασία, υπάρχει κάποιο που να παίζει απλά ταινίες μέσω usb σε 720p, χωρίς τπτ άλλο και να μην ασχοληθώ με την ψύξη του? ευχαριστώ :)

 

 

Επεξ/σία από jakegate7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έχω το gt1 ultimate το δουλεύω 5 περίπου μήνες,μου ζήτησε φίλος να του φέρω ενα boxακι και επειδή λέω το gt1 ζεσταίνετε λίγο, θα πάρω το mecool m8s pro που έχει ανοίγματα για αέρα λεω θα ειναι καλύτερο.

Στην πράξη ομως το mecool είδα οτι ανεβάζει μεγαλύτερες θερμοκρασίες και το λειτουργικό του μου φάνηκε υποδεέστερο του beelink.

αυτή ειναι η γνώμη μου ανάμεσα σε αυτα τα δυο μποξακια,για να παμε παρακάτω,καλο χρυσό το gt1 άλλα δεν παίζει 4κ και η απορία μου είναι, γιατί δεν βγάζουν πιο δυνατά κουτιά,δλδ σαν εναν επεξεργαστή sd 625 που εχει διπλάσια ισχυ και μπαίνει σε φτηνά κινητά.

και τέλος πάντων τι μπορούμε να πάρουμε που να ειναι ποιο δυνατό απο s912?

Επεξ/σία από aristidis540
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/5/2018 στις 12:23 ΜΜ, johni41 είπε

καλημερα ! 

δεν εχω ασχοληθει καθολου με android tv box και θελει ο θειος μου να βαλει ενα στην τηλεοραση του. βρηκε αυτο εδω x96 plus i 

απο οτι λεει μεσα το site ερχεται στημενο το μηχανακι κατι που θα βολευε αν οντως αξιζει γιατι ουτε εκεινος υπαρχει περιπτωση να τα καταφερει αλλα κ γω δεν εχω χρονο να ασχοληθω.

εσεις απο εμπειρια πως το βλεπετε το μηχανακι ή το μαγαζι? αξιζει τα 60ευρω? εχει νομιζω και ενα λιγο πιο ακριβο στα 80.... mx10 4gb-32gb  & x96 plus ii

 

Στις 12/5/2018 στις 5:00 ΜΜ, GeorgeAl92 είπε

Κανένα από αυτά που παρέθεσες δεν αξίζει τα χρήματα που ζητάνε απλά ψάχνουν για θύματα. Να σκεφτείς ότι έχουν βάλει καπέλο 50€ ''στα μεγάλα'' και ΌΧΙ δεν έρχεται στημένο όπως το έχεις φανταστεί δηλαδή θα πατάς κουμπί και θα παίζει αν δεν έχεις χρόνο καλύτερα να μην ασχοληθείς με  android tv boxes.

 

οποτε τι θα προτεινατε για 1080 που να παιζει youtube, kodi ή popcon, streaming σε κανα τσαμπε με αθλητικα και αν ειναι τυχερος και cosmote tv go?  το πολυ πολυ να προσπαθησω να του το φτιαξω εγω... τιμη 50-80ευρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Εγώ με το gt1 ultimate πλέον δεν βγαίνω άκρη.

Όταν bootαρει κολλάει στο please wait με τον μπλε-πρασινο κύκλο.

Όποιος ξέρει να πει τι να κανω,ας πει....

Στέλιο και οι δυο είχαμε θέμα,έστρωσε μόνο του(δεν ξέρω εαν κάνανε κάτι στην ρομ) παίζει μια χαρά χωρίς κάποιο πρόβλημα,απλά βάζοντας το kodi κινητό μου κατάλαβα ποσο αδύναμα είναι αυτά τα μηχανάκια(σε διάφορες εργασίες 3 φόρες πιο γρήγορο-exynos 8890),μακάρι να βγει κάτι δυνατό να πάρουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 hours ago, aristidis540 said:

καλο χρυσό το gt1 άλλα δεν παίζει 4κ και η απορία μου είναι, γιατί δεν βγάζουν πιο δυνατά κουτιά,δλδ σαν εναν επεξεργαστή sd 625 που εχει διπλάσια ισχυ και μπαίνει σε φτηνά κινητά.

και τέλος πάντων τι μπορούμε να πάρουμε που να ειναι ποιο δυνατό απο s912?

Τι εννοείς δεν παίζει 4Κ? Ποιον player έχεις? Στο δικό μου με MX Player έχω βάλει πολλές φορές 4Κ από στικάκι και παίζει απροβλημάτιστα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, letom είπε

Τι εννοείς δεν παίζει 4Κ? Ποιον player έχεις? Στο δικό μου με MX Player έχω βάλει πολλές φορές 4Κ από στικάκι και παίζει απροβλημάτιστα. 

λαθος το εγραψα,4Κ παιζει απλα στο youtube δεν τα παιζει ολα.πχ

αυτο τοπαιζει κανονικα :

ενω αυτο σπασμενο και πρασινη οθονη :

τωρα τι φταίει δεν βγάζω ακρη(1080 παιζουν ολα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tarantules είπε

Έχει πάρει κανείς το H96 Pro+ να μας πει αν είναι καλό; Το ΄χουν βάλει προσφορά και το σκέφτομαι για αγορά.

Καλο είναι ,, ακόμα και με τη δικη του ROM ,, 

Θέλει ομως σίγουρα  πατεντα για ψυξη με ανεμιστηρα ,

Χωρις ανεμιστηρα δεν θα την βγαλει μεχρι το αυγουστο 

Αν το παρεις , παρτο απο ιταλια , που εχει μονο 4,5 € μεταφορικα , ενω απο γερμανια που εχεις το link ειναι 16€

Επεξ/σία από zalisleo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, zalisleo είπε

Αν το παρεις , παρτο απο ιταλια , που εχει μονο 4,5 € μεταφορικα , ενω απο γερμανια που εχεις το link ειναι 16€

57,75 βγαίνει από Γερμανία και 58,57 από Ιταλία.Πιο φτηνό είναι από Γερμανική αποθήκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tarantules είπε

57,75 βγαίνει από Γερμανία και 58,57 από Ιταλία.Πιο φτηνό είναι από Γερμανική αποθήκη.

Αυτες οι τιμες ειναι χωρις τα μεταφορικα , προσθεσε μεταφορικα και θα δεις ,,

απο ιταλια          58,57 + 4,29 DHL = 62,86

απο γερμανια    57,73 + 16 UPS     = 73,73  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, aristidis540 said:

λαθος το εγραψα,4Κ παιζει απλα στο youtube δεν τα παιζει ολα.πχ

αυτο τοπαιζει κανονικα :

ενω αυτο σπασμενο και πρασινη οθονη :

τωρα τι φταίει δεν βγάζω ακρη(1080 παιζουν ολα)

Σε εμένα τα παίζει κανονικά και τα 2 βίντεο. Γενικά πάντως αφού το ένα σου παίζει και το άλλο όχι, δεν είναι θέμα συσκευής αλλιώς δεν θα έπαιζε κανένα.  Πιο πολύ μου κάνει να είναι ίσως κάποια ρύθμιση, ίσως κάποια άλλη έκδοση youtube κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, letom είπε

Σε εμένα τα παίζει κανονικά και τα 2 βίντεο. Γενικά πάντως αφού το ένα σου παίζει και το άλλο όχι, δεν είναι θέμα συσκευής αλλιώς δεν θα έπαιζε κανένα.  Πιο πολύ μου κάνει να είναι ίσως κάποια ρύθμιση, ίσως κάποια άλλη έκδοση youtube κλπ. 

έχεις δίκιο το youtube έφταιγε,μου έδωσε κάποιος αυτό https://smartyoutubetv.github.io/   και ολα παίζουν οκ.(άντε να βρεις 50ρα γραμμή τώρα B))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψήνομαι να πάρω ένα οικονομικό tv box για χρήση kodi, youtube και ίντερνετ. Τα λεφτά που διαθέτω ειναι το πολύ 40€ που σημαίνει οτι αναγκαστικά παω σε 1GB RAM.

Μπορεί ένα tv box με 1GB μνήμη να δουλέψει απροβλημάτιστα για τη χρήση που το θέλω ή θα ηταν καλύτερα να δώσω κάτι παραπάνω για τα 2GB RAM; 

Εκτός απο την έκδοση του android και τη RAM τι αλλo πρέπει να προσέξω ώστε να κάνω την καλύτερη επιλογή για τα χρήματα που διαθέτω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...