Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από τα 3 που παράθεσες θα πήγαινα στο τρίτο χωρίς δεύτερη σκέψη. Γενικά κοίτα οπωσδήποτε για επεξεργαστή S912 και 2-3GB RAM. Το δεύτερο έχει επεξ. S905 οπότε άκυρο. Τα 1 και 3 έχουν S912 με 3 RAM αλλά εννοείται υπερτερεί το Beelink λόγω επωνυμίας. Αν δεν έχεις μπάτζετ για 3 RAM κοίτα το αντίστοιχο με S912 και 2GB RAM.

Όλα τα box έχουν δικό τους κοντρόλ και μπορείς να κουμπώσεις πάνω τους και ασύρματο ποντίκι σαν αυτό του υπολογιστή. Αν δεν θες να έχεις κοντρόλ, ποντίκια και πληκτρολόγια πάνω στον καναπέ σου, θα έλεγα να πάρεις και ένα airmouse/keyboard σαν αυτό που τα συνδυάζει όλα σε ένα:

https://www.gearbest.com/mouse/pp_275286.html

Δεν είναι απαραίτητο αλλά αν το δουλέψεις μια φορά μετά δεν μπορείς χωρίς αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

38 minutes ago, gsa1967 said:

δες σε παρακαλω και το τεταρτο  που εβαλα μολις εχει 912 επεξεργαστη και 3 γιγα. ειναι λιγο πιο οικονομικο.

Μια χαρά είναι και αυτό ως προς τα χαρακτηριστικά και έχει 13 ευρώ λιγότερα από το Ultimate. Πάντως αν αυτή η διαφορά των 13 ευρώ δεν σου είναι ιδιαίτερα σημαντική τότε αξίζει να τα δώσεις και να πάρεις το GT1 Ultimate. Εκτός του ότι έχει καλύτερο μαμά launcher, καλύτερα μενού και μεγαλύτερη υποστήριξη από την εταιρεία (Beelink), έχει και πολύ καλύτερη ποιότητα κατασκευής. Αν το πιάσεις στα χέρια σου μαζί με οποιοδήποτε άλλο box θα καταλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οκ  καταληγουμε στο beelink.

απο gearbest λεει warehouse options "China"  με κοστος  63 ευρω και με ταχυδρομειο μεσω ολλανδιας αλλα 4 περιπου  για να ερθει  πιο γρηγορα , πληρωνεις φορο?

ειδαλως apo geekbuying ερχεται μεσω ιταλιας με 73 αλλα χωρις εξοδα αποστολης. 

Επεξ/σία από gsa1967
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι εχει δειξει το "priority line" Του Gearbest δε περναει τελωνειο

49 λεπτά πριν, gsa1967 είπε

geekbuying ερχεται μεσω ιταλιας με 73 αλλα χωρις εξοδα αποστολης

+5€ τα εξοδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, lazkalai είπε

από την ιταλική αποθήκη όχι κανένα ρίσκο 

Να ρωτήσω για όποιον γνωρίζει κατι τελευταίο, αν δεν γίνομαι κουραστικός.

1. Αυτο ισχύει και για αποθήκες Γερμανίας, Ισπανίας κτλ; Γενικώς οτι ειναι εντός Ε.Ε. δεν περνάει τελωνείο;

2. Βρήκα το παρακάτω απο ένα site, ισχύει;

Αναφορά σε κείμενο

Αρκετοί με ρωτάτε για το Geekbuying και η απάντηση είναι πάντα ίδια. Δεν είναι τόσο έμπιστο κατάστημα, η πιθανότητα να σου στείλουν ανακατασκευασμένο προϊόν είναι μεγάλη, γι αυτό και πολλές φορές έχουν τις καλύτερες τιμές.

Συγνώμη αν βγήκα οφ τοπικ.

Επεξ/σία από thant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, gsa1967 said:

οκ  καταληγουμε στο beelink.

απο gearbest λεει warehouse options "China"  με κοστος  63 ευρω και με ταχυδρομειο μεσω ολλανδιας αλλα 4 περιπου  για να ερθει  πιο γρηγορα , πληρωνεις φορο?

ειδαλως apo geekbuying ερχεται μεσω ιταλιας με 73 αλλα χωρις εξοδα αποστολης. 

Από Gear έχω παραγγείλει πολλά με priority line και δεν είχα ποτέ θέμα με τελωνείο. Τα έστελναν όμως με την DPD UK. Τώρα βλέπω στέλνουν με PDM Netherlands. Δεν το έχω δοκιμάσει με αυτή αλλά αφού είναι priority line είναι ίδια μέθοδος άρα λογικά θα αποφύγεις τελωνείο. Λογικά. Όχι 100% σίγουρα. 

100% σίγουρα είναι μόνο από ευρωπαϊκή αποθήκη. Και από geek μέσω Ιταλίας έχει όντως 4-5 ευρώ μεταφορικά όπως είπε και ο villasg.

41 minutes ago, thant said:

Να ρωτήσω για όποιον γνωρίζει κατι τελευταίο, αν δεν γίνομαι κουραστικός.

1. Αυτο ισχύει και για αποθήκες Γερμανίας, Ισπανίας κτλ; Γενικώς οτι ειναι εντός Ε.Ε. δεν περνάει τελωνείο;

1. Ναι, οτιδήποτε από εντός ΕΕ δεν περνάει τελωνείο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μην ανισυχεις δεν περναει τελωνειο εγω αγορασα απο ιταλικη αποθηκη το mecool kiii pro μεσα σε 4 το πολυ ημερες εργασιμες που εφυγε ηρθε σπιτι μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά να ρωτήσω το Η96 ΜΑΧ αξίζει τα λεφτά του και γενικά μηχανάκια με τον RK3328 και 4 γιγα μνήμη αξίζει γιατι το χω βρει σχετικά φθηνά το θελω για youtube 4k ,netflix,kodi και ελαφρύ gaming,browsing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, sintalkas είπε

παιδιά να ρωτήσω το Η96 ΜΑΧ αξίζει τα λεφτά του και γενικά μηχανάκια με τον RK3328 και 4 γιγα μνήμη αξίζει γιατι το χω βρει σχετικά φθηνά το θελω για youtube 4k ,netflix,kodi και ελαφρύ gaming,browsing.

Youtube 4k σιγουρα δεν κανει, 5-6 συσκευές εχουν άδεια για 4k youtube. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ούτε μέσω browser ; Εδώ κάτι φθηνές 4κ τηλεοράσεις και παίζουν youtube 4k με ψοφίμια επεξεργαστές και χωρίς android ,και 4πυρηνο με 4 γιγα δεν παίζει περίεργο μου φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, sintalkas said:

ούτε μέσω browser ; Εδώ κάτι φθηνές 4κ τηλεοράσεις και παίζουν youtube 4k με ψοφίμια επεξεργαστές και χωρίς android ,και 4πυρηνο με 4 γιγα δεν παίζει περίεργο μου φαίνεται.

Δεν είναι θέμα τεχνικών χαρακτηριστικών. Είναι θέμα άδειας από τη Google. Αν δεν κάνω λάθος πάντως μέσω browser παίζει κανονικά 4Κ. Ο περιορισμός νομίζω αφορά μόνο την εφαρμογή youtube.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, letom είπε

Δεν είναι θέμα τεχνικών χαρακτηριστικών. Είναι θέμα άδειας από τη Google. Αν δεν κάνω λάθος πάντως μέσω browser παίζει κανονικά 4Κ. Ο περιορισμός νομίζω αφορά μόνο την εφαρμογή youtube.

όχι δεν ισχύει αυτό. είτε μέσω browser είτε μέσω εφαρμογής το ίδιο αποτέλεσμα θα έχει. και μερικές φορές στον browser δεν σε αφήνει να αλλάξεις καν την ανάλυση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα το τσεκαρα σε chrome και firefox και δεν έχει στα βίντεο επιλογή ανάλυσης (ούτε καν τις υπόλοιπες επιλογές για captions, annotations κλπ). Είμαι 99% σίγουρος πάντως ότι πριν μερικούς μήνες υπήρχαν όλες αυτές οι επιλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...