Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, letom είπε

Τώρα το τσεκαρα σε chrome και firefox και δεν έχει στα βίντεο επιλογή ανάλυσης (ούτε καν τις υπόλοιπες επιλογές για captions, annotations κλπ). Είμαι 99% σίγουρος πάντως ότι πριν μερικούς μήνες υπήρχαν όλες αυτές οι επιλογές.

ακόμα και αν υπήρχαν θα είχες το limitation της DRM άδειας που υποστηρίζει η συσκευή. - ίδια κατάσταση και εδώ σε δύο διαφορετικά tv boxes. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, sintalkas είπε

ok για το μποξακι ποια είναι η γνώμη σας αξίζει ο rk3328 τα λεφτά του ή είναι πολύ χειρότερος από τον s912?

o rk3328 είναι χειρώτερος από τον s912. αλλά είναι πιο σύγχρονος, δηλαδή υποστηρίζει USB 3.0 ζεσταίνεται λιγότερο και είναι άνετος στην καθημερινότητα. ο rk3328 για να στο δώσω να καταλάβεις είναι ανάμεσα σε s905x και s912. είχα μια καλή υλοποίηση του rk3328 και δεν είχα παράπονο. 

απλά θα πρότεινα ότι και να πάρεις να είναι καλή υλοποίηση και από σχετικά αξιόπιστη κινέζικη εταιρία. μην πάρεις αντιγραφή του oem...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατάλαβα ,είδα και παρούσιαση ,δεν μου γέμισε το μάτι να ρωτήσω μέχρι 75ε από ευρωπαική αποθήκη μπορώ να πάρω κάτι καλό,μπορείς να μου προτείνεις μερικά αξιόπιστα μποξάκια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!

Ψάχνω android box για τους γονείς.
Η κύρια λειτουργία θα είναι ταινίες & σειρές μέσω Terrarium ή/και Kodi, και η σύνδεση ιντερνετ θα είναι μέσω wifi.
Δεν με ενδιαφέρει το 4Κ, η τηλεόραση δεν υποστηρίζει.
Διάβασα ότι αρκετά έχουν πρόβλημα με τις θερμοκρασίες. επειδή θα παίζει αρκετές ώρες την ημέρα,
θα ήθελα να είναι κάποιο που "αντέχει".

Τι έχετε να προτείνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το gt1 ult και πήρα και το mecool m8s pro με την ελπίδα να εχει χαμηλότερες θερμοκρασίες επειδή εχει οπές στο κουτί.Συμπέρασμα το gt1 ειναι καλύτερο και σε θερμοκρασίες και σαν λειτουργικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, aristidis540 είπε

εχω το gt1 ult και πήρα και το mecool m8s pro με την ελπίδα να εχει χαμηλότερες θερμοκρασίες επειδή εχει οπές στο κουτί.Συμπέρασμα το gt1 ειναι καλύτερο και σε θερμοκρασίες και σαν λειτουργικό...

Δυστυχως δεν υπαρχει κινεζικο box χωρις τα προβληματα του (bugs). Μαθαινεις να ζεις με αυτα. Εχω τρια. Και τα τρια εχουν τις ασθενειες τους.

1. Ενα αρχαιο MXQ S805, αψογο αλλα δε δουλευει η μια θηρα USB (ποτε δε δουλεψε). Τρεχει μονιμα Libreelec.

2. Eνα Zidoo X5 S905, το τηλεκοντρολ του ποτε ακουει, ποτε δεν ακουει. Ειναι αργο το android στο σερφαρισμα (μαλλον bloatware). Τρεχει Lakka και Libreelec.

3. Eνα Beelink, που οταν αλλαξω την πηγη του HDMI δε δειχνει τιποτα στην οθονη. Πρεπει να το βαλω σε Suspend και να το ξανανοιξω για να δω εικονα. Δεν παιζει flv βιντεο και νομιζω ουτε 3gp. Μονο με vlc τα καταφερνει, που εχει τους δικους του codecs.

Ειναι ΜΕΓΑ σφαλμα που κοιταμε τα specs οταν τα ψωνιζουμε.

Spoiler

Με υπερθερμανσεις δεν ειχα ποτε προβλημα. Με κανενα. Δε μπορω να εκφερω γνωμη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στους ειδικούς! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα boxaki, σχεδόν αποκλειστικά για kodi. Διάβασα πολλά από εδώ και είχα καταλήξει στο Mecool M8s pro ή στο Beelink GT1 Ultimate. Είδα όμως ότι υπάρχουν και αυτά με τον RK3399 και 4gb ram, που είναι βέβαια ακριβότερα αλλά αν αξίζουν να τα δώσω! Είδα πιο πάνω που λένε ότι ίσως είναι λίγο πιο αργός ο RK3399 αλλά ζεσταίνεται λιγότερο και εμένα αυτό με ενδιαφέρει γιατί δε νομίζω να ασχοληθώ με λύσεις ψύξης που είδα πιο πάνω. Ποια είναι η γνώμη σας?

https://www.banggood.com/X99-RK3399-4GB-RAM-32GB-ROM-Android-7_1-1000M-LAN-5_0G-WIFI-Bluetooth-4_1-USB3_1-TV-Box-p-1269776.html?rmmds=search&ID=533601&cur_warehouse=CN)

https://www.banggood.com/CSA96-ROCKCHIP-RK3399-3GB-RAM-32GB-ROM-TV-Box-p-1129856.html?rmmds=search&ID=43101&cur_warehouse=CN

https://www.banggood.com/Beelink-A1-RK3328-4GB-RAM-16GB-ROM-5_0G-WIFI-1000M-LAN-Bluetooth-4_0-Android-7_1-TV-Box-p-1213488.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

Επεξ/σία από Passenger80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Passenger80 είπε

Καλησπέρα στους ειδικούς! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα boxaki, σχεδόν αποκλειστικά για kodi. Διάβασα πολλά από εδώ και είχα καταλήξει στο Mecool M8s pro ή στο Beelink GT1 Ultimate. Είδα όμως ότι υπάρχουν και αυτά με τον RK3399 και 4gb ram, που είναι βέβαια ακριβότερα αλλά αν αξίζουν να τα δώσω! Είδα πιο πάνω που λένε ότι ίσως είναι λίγο πιο αργός ο RK3399 αλλά ζεσταίνεται λιγότερο και εμένα αυτό με ενδιαφέρει γιατί δε νομίζω να ασχοληθώ με λύσεις ψύξης που είδα πιο πάνω. Ποια είναι η γνώμη σας?

https://www.banggood.com/X99-RK3399-4GB-RAM-32GB-ROM-Android-7_1-1000M-LAN-5_0G-WIFI-Bluetooth-4_1-USB3_1-TV-Box-p-1269776.html?rmmds=search&ID=533601&cur_warehouse=CN)

https://www.banggood.com/CSA96-ROCKCHIP-RK3399-3GB-RAM-32GB-ROM-TV-Box-p-1129856.html?rmmds=search&ID=43101&cur_warehouse=CN

https://www.banggood.com/Beelink-A1-RK3328-4GB-RAM-16GB-ROM-5_0G-WIFI-1000M-LAN-Bluetooth-4_0-Android-7_1-TV-Box-p-1213488.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

Δεν λέγαμε για τον RK3399 αλλά για τον RK3328 - το τρίτο box της επιλογής σου. O RΚ3399 σαφώς και είναι ανώτερος από τον amlogic s912 που έχουν τα mecool m8s pro και gt1 ultimate. 

περίμενε να σου γίνουν προτάσεις για tv boxes καθώς εγώ για tv boxes που δεν έχω δοκιμάσει δεν μπορώ να προτείνω κάποιον να το αγοράσει. 
ΠΧ το beelink gs1 που έχω δοκιμάσει ήταν άριστο αλλά δεν ξέρω αν έχει θέματα με το kodi σε βάθος χρόνου λόγο επεξεργαστή. (παίζει και σε προσφορά νομίζω στα 50 κάτι ευρώ) 
 

Επεξ/σία από p_under
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εαν κάποιος ειναι κάτοχος RK3399,ας γράψει 2 λογια.(και αν υπάρχουν θέματα ασυμβατότητας)

εχω το gt1 ult και θα ήθελα κατι ποιο δυνατό και με περισσότερη μνήμη .

https://www.banggood.com/X99-RK3399-4GB-RAM-32GB-ROM-Android-7_1-1000M-LAN-5_0G-WIFI-Bluetooth-4_1-USB3_1-TV-Box-p-1269776.html?rmmds=search&ID=533601&cur_warehouse=CN

Επεξ/σία από aristidis540
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σε ολους.
Ενδιαφερομαi για την αγορα ενος box καθαρα για νετφλιξ και ισως youtube,τιποτα αλλο.
Εχω καταληξει μαλλον στο beelink gt1 ultimate.Ειμαι ανοιχτος σε αλλες προτασεις δοκιμασμενες αν ξερετε.
Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω αν εχει κανεις εμπειρια απο geekbuying.
Δεν εχω ξανακανει αγορα απο το συγκεκριμενο καταστημα και θα ηθελα να ξερω αν πρεπει να προσεξω κατι.

Ευχαριστω.

Επεξ/σία από asderis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...