Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Έχω το meacool m8s pro w και έχω ένα πρόβλημα με τον ήχο. Ενώ παίζει μια χαρά, κάποιες φορές παραμορφώνει τον ήχο και χρειάζεται restart για να φτιάξει. Καμία ιδέα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα! 

Παιδιά κάνα δυνατό tv box που να πηγαίνει μπάλα μεγάλα αρχεία mkv έχει δοκιμάσει κανείς; 

Έχω το nexus player αλλά σε πολλά μεγάλα αρχεία mkv από ένα σημείο και μετά σταματάει την αναπαραγωγή τους. Έχω δοκιμάσει όλους τους player που υπάρχουν άλλα δίχως αποτέλεσμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, j11h είπε

Καλημέρα! 

Παιδιά κάνα δυνατό tv box που να πηγαίνει μπάλα μεγάλα αρχεία mkv έχει δοκιμάσει κανείς; 

Έχω το nexus player αλλά σε πολλά μεγάλα αρχεία mkv από ένα σημείο και μετά σταματάει την αναπαραγωγή τους. Έχω δοκιμάσει όλους τους player που υπάρχουν άλλα δίχως αποτέλεσμα. 

Για τσεκαρε τις θερμοκρασιες κατα την αναπαραγωγη με το cpu monitor. Ισως σου κανει throttle και απλα κλείνει apps. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, p_under είπε

Για τσεκαρε τις θερμοκρασιες κατα την αναπαραγωγη με το cpu monitor. Ισως σου κανει throttle και απλα κλείνει apps. 

Ότι app κι αν έβαλα δεν έχει πρόσβαση σε αισθητήρες θερμοκρασίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 30/05/2018 at 15:34, Nnoutas said:

Καλησπέρα. Πήρα πρόσφατα ένα tv Box συγκεκριμένα το meacool m8s pro w. Έχει το play store αλλά δεν μπορώ να αναζητήσω εφαρμογές αλλά μόνο παιχνίδια. Έχει και μια άλλη εφαρμογή την Aptoide TV μέσω της οποίας μπορώ να αναζητήσω και να κατεβάσω οποιασδήποτε εφαρμογή. Τι μπορεί να συμβαίνει με το play store ;

 

On 30/05/2018 at 15:40, powerup said:

επειδη ειναι το κουτι android tv δεν μπορει να κατεβαζεις εφαρμογες απο το playstore αλλα μονο απο το aptoide tv .Ενα απο τα αρνητικα της androit tv (για μενα).

 

On 30/05/2018 at 21:10, nvel said:

στο android tv λειτουργεί το play store αλλά μόνο για εφαρμογές συμβατές με android tv

στο Android TV αυτό που δε λειτουργεί είναι η αναζήτηση στο Play store των smartphone, όπως αντίστροφα στο Android των smartphone δε λειτουργεί η αναζήτηση στο Play store του Android TV

παρόλα αυτά, οι εφαρμογές γίνονται κανονικότατα sideload πχ μπορείς να εγκαταστήσεις το Youtube του Android TV απευθείας, και επιπλέον να εγκαταστήσεις με sideload το Youtube apk των smartphone

από τη στιγμή που θα εγκατασταθεί μια εφαρμογή με sideload, θα δέχεται κανονικά τις ενημερώσεις του Play store ασχέτως αν δεν ήταν ορατή στην αναζήτηση του store, και μάλιστα θα εμφανίζεται και στο ιστορικό της βιβλιοθήκης εφαρμογών του χρήστη

Επεξ/σία από KoreanW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη Beelink GT1 Ultimate, δεν εχει διαθεσιμο απο ιταλια αλλα μονον απο ισπανια, τα  ZIDOO H6 PRO,H96 MAX RK3399 Hexa Core, αξιζουν?
να βλεπουμε netflix και κανενα αθλητικο χωρις να εχουμε προβληματα με θερμοκρασιες κλπ η να περιμενω μεχρι να ε΄χει διαθεσιμοτητα?

Επεξ/σία από gsa1967
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Εδώ και λίγες ημέρες είμαι κάτοχος του mecool m8s pro w. 

Το κουτί έχει κάποιες συντομεύσεις εφαρμογών στην αρχική οθόνη. Πως προσθέτω-αφαιρώ εφαρμογές δικές μου στις συντομεύσεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει κενή θέση θα σου έχει ένα "+" όπου το πατάς και προσθέτεις συντόμευση. Αν θες να αντικαταστήσεις μια συντόμευση πας πάνω της (με τα βελάκια του τηλεκοντρόλ) και πατάς το κοθμπί menu του κοντρόλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, letom είπε

Αν έχει κενή θέση θα σου έχει ένα "+" όπου το πατάς και προσθέτεις συντόμευση. Αν θες να αντικαταστήσεις μια συντόμευση πας πάνω της (με τα βελάκια του τηλεκοντρόλ) και πατάς το κοθμπί menu του κοντρόλ.

Δεν έχει +. Δεν αφαιρούνται οι εφαρμογές του συστήματος, μόνο σε 1-2 εφαρμογές μου βγάζει επιλογή για Απεγκατασταση. 

Στις ρυθμίσεις υπάρχει επιλογή για απόκρυψη κάποιον εφαρμογών του συστήματος αλλά ούτε αυτό δούλεψε. 

Το μόνο που κατάφερα είναι να μετακινήσω κάποιες προς τα μπροστά-πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/6/2018 στις 10:57 ΠΜ, Nnoutas είπε

Καλησπέρα. Έχω το meacool m8s pro w και έχω ένα πρόβλημα με τον ήχο. Ενώ παίζει μια χαρά, κάποιες φορές παραμορφώνει τον ήχο και χρειάζεται restart για να φτιάξει. Καμία ιδέα; 

Καμία ιδέα κανείς; Να φταίει το καλώδιο, η τηλεόραση ή θέμα hardware του box; Να πω ότι μπορεί να μην φτιάξει ούτε μετά από επανεκκίνηση. Κάποιες φορές που το αφήνω λίγα λεπτά επανέρχεται ο σωστός ήχος. 

14 λεπτά πριν, Nnoutas είπε

Καμία ιδέα κανείς; Να φταίει το καλώδιο, η τηλεόραση ή θέμα hardware του box; Να πω ότι μπορεί να μην φτιάξει ούτε μετά από επανεκκίνηση. Κάποιες φορές που το αφήνω λίγα λεπτά επανέρχεται ο σωστός ήχος. 

Λοιπόν έβγαλα και ξαναέβαλα το hdmi από την τηλεόραση και ο ήχος έφτιαξε. Οπότε είναι θέμα της θύρας hdmi της τηλεόρασης; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, letom είπε

Δες την εικόνα, είναι έτσι η αρχική σου οθόνη?

 Όχι. Εχω android tv και είναι καπως έτσι...

android_tv_raspberry_pi_3_2.png

Επεξ/σία από thant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για tv box γυρω στα 60 ευρω (για ατομο που δεν θα ασχοληθει καθολου με fw updates/πατεντες (θα το στησω με kodi, iptv κλπ και θα του το στειλω)), κοιταω το VORKE Z6 Plus 3GB/32GB. Noμιζω δεν εχει auto-frame switching.
Υπαρχει κατι καλυτερο σε αυτα τα λεφτα?
αποφευγω το mibox, το εχω για μενα και μου εχει σπασει τα νευρα με το play store του...πρεπει να στελνεις συνεχεια τα apps με ftp ή sideload...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Nnoutas είπε

Καμία ιδέα κανείς; Να φταίει το καλώδιο, η τηλεόραση ή θέμα hardware του box; Να πω ότι μπορεί να μην φτιάξει ούτε μετά από επανεκκίνηση. Κάποιες φορές που το αφήνω λίγα λεπτά επανέρχεται ο σωστός ήχος. 

Λοιπόν έβγαλα και ξαναέβαλα το hdmi από την τηλεόραση και ο ήχος έφτιαξε. Οπότε είναι θέμα της θύρας hdmi της τηλεόρασης; 

Ειχα κι εγω θεματα με τα HDMI. Ολο και καποια συσκευη θα εκανε τα κουλα της. Εμενα μου μαυριζε την οθονη στιγμιαια κι επανερχοταν. Ακομα και το PS4 το εκανε, την ωρα που επαιζα.

Δοκιμασα τα παντα. Αλλαζα θεση στις συσκευες, στα καλωδια τους για να μη γινονται παρεμβολες μεταξυ τους, μπαταρια στο ups, αλλαζα την πολικοτητα (γυριζα αναποδα το φις) της σουκω μπριζας.

Το μονο που με εσωσε...

Spoiler

Σπρέι καθαριστικο επαφων σε Οοοοοολες τις HDMI. Δε ξανασχοληθηκα. Βρηκα το φως μου

 

Επεξ/σία από Le Perv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...