Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή έχω χρόνια να ασχοληθώ με το kodi, ρωτάω:

Υπάρχει κάποιο build που προσφέρει ελληνικούς αγώνες σε ποιότητα acestream;

Ή βλέπουν, ότι μπορούν όλοι να δουν στο νετ, αλλά χωρίς να ψάξουν;

Επεξ/σία από Lanike71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, shark118 είπε

εχω δει καταστηματα που πουλανε ετοιμα πακετα 

To εχουμε πει πολλες φορες (ψάξε στην αναζητηση πάνω δεξια για clevermarket) οτι παιρνουν ένα σάπιο μποξάκι των 20 ευρω, του βαζουν build του kodi (δωρεαν διαθεσιμα στο internet) και το πουλάνε 80-90 ευρω. Μεγάλο καπέλο για μια εγκατάσταση του kodi, ποσο μάλλον οτι το box θα σέρνεται/γονατιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Σήμερα παρέλαβα το mecool m8s L και αφού εγκατέστησα το Netflix όταν ανοίγω την εφαρμογή φορτώνει λίγο και μετά εμφανίζει το ακόλουθο μηνυμα:

"Δυστυχώς δεν ήταν δυνατή η επικοινωνία με την υπηρεσία Netflix (-100)".

Καμία ιδέα; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, [email protected] είπε

Καλησπέρα. Σήμερα παρέλαβα το mecool m8s L και αφού εγκατέστησα το Netflix όταν ανοίγω την εφαρμογή φορτώνει λίγο και μετά εμφανίζει το ακόλουθο μηνυμα:

"Δυστυχώς δεν ήταν δυνατή η επικοινωνία με την υπηρεσία Netflix (-100)".

Καμία ιδέα; 

Αν και το προβλημα που σου βγαζει εχει αλλη αιτία, εδω και ενα μηνα το netflix εχει σταματήσει να παιζει σε mecool μηχανάκια. Δεν ξερω αν θα βγει λυση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια καλη πηγη ειναι αντιστοιχο νήμα συζητησης στο freaktab οπου στις τελευταίες σελίδες θα γραφτεί αν υπάρχει καποια καλη εξέλιξη

https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/mecool/737833-netflix-in-hd-is-being-killed-in-some-of-the-chinese-boxes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα κ απο εμενα...ειμαι κ εγω σε διαδικασια αναζητησης για box για τον αδερφο μου κ θα ηθελα γνωμες για το εξης ερωτημα....ποιος highend επεξεργαστης ειναι προτιμοτερος? S912 ή MK3399? Σιγουρα παιζουν πιο πολλα μηχανακια με s912 αλλα διαβαζω οτι ο ΜΚ ειναι δυνατοτερος...απο custom roms κ boxes τι αξιοπιστες προτασεις υπαρχουν (δεν εχω θεμα με modding κ custom roms...).. το budget ειναι μεχρι 100-120 ευρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/11/2018 στις 1:41 ΜΜ, manoskost είπε

καλησπέρα!φιλος θελει ενα tvbox για vodafone tv. ξερω οτι δεν πρεπει να ειναι root.τι να του προτεινω ωστε να παίζει σιγουρα;

απο χρήματα να ειναι οικονομικο και αν ειναι δυνατο να αγοραστει από ελλάδα

απο ελλαδα και unroot μονο το xiaomi mibox.

Τσεκαρισμενο πριν λιγες μερες...mi box S ΔΕΝ παιζει vodafone tv app, οποτε μην το αγορασει κανεις αποκλειστικα για τετοια χρηση...

Επεξ/σία από stav13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, xrealtv είπε

https://www.skroutz.gr/c/2538/mini-pc.html?keyphrase=compute+stick
απλα εχεις τα παντα.Εχω παθει πλακα με την ταχυτητα του.

και εγώ με την τιμή του :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xrealtv είπε

Κοίτα πριν καταλήξω εκει ειχα πάρει μια κινεζια 65 ευρώ με τα μεταφορικά μαζι και σε 25 μερες καηκε και δεν ξανα άναψε ποτε.πεταμένα λεφτά.Ενώ με αυτ εχω ενα λαπτοπ στην ουσια παντου.

βρε καλά έκανες, δεν το εγραψα ως μομφή ....... και εγώ έχω δύο κινέζικα το ένα δουλεύει 15 μήνες και το άλλο 30 μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα. Το πρόβλημα μπορεί να παρουσιαστεί στον καθένα , αλλού υπάρχουν μειωμένες πιθανότητες και αλλού πιο αυξημένες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πρώτο φαίνεται πολύ καλή περίπτωση. Λογικά θα παίζει απροβλημάτιστα Cosmote TV go (τουλάχιστον έτσι λένε στις κριτικές του Σκρουτζ) αλλά και US Netflix μέσω browser και SmartDNS service (έστω και χωρίς πολυκάναλο ήχο). Ψάχνω να βρω κάτι σε σχετικά φτηνό miniPC για πράγματα που δεν μπορεί να κάνει το Android TV καθώς και για περιπτώσεις που δεν βολεύει να έχεις συνέχεια laptop συνδεδεμένο στην τηλεόραση οπότε θα το τσεκάρω.

59 λεπτά πριν, xrealtv είπε

Κοίτα πριν καταλήξω εκει ειχα πάρει μια κινεζια 65 ευρώ με τα μεταφορικά μαζι και σε 25 μερες καηκε και δεν ξανα άναψε ποτε.πεταμένα λεφτά.Ενώ με αυτ εχω ενα λαπτοπ στην ουσια παντου.

Αμήν, αμήν και πάλι αμήν.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για φίλο που το ΄΄κατέχει΄΄ το άθλημα βρήκα πολύ ενδιαφέρον αυτό https://www.banggood.com/A95X-Max-S905X2-4GB-RAM-64GB-ROM-1000M-LAN-5G-WIFI-Bluetooth-4_2-Android-8_1-4K-TV-Box-p-1392526.html?ID=3426&cur_warehouse=CN&p=8D14152796583201510S&rmmds=search βγαίνει στα 70 σκάρτα ευρώ (με priority) και τα έχει όλα θα έλεγα ....1000αρι Lan, 4/64 , πέρνει sata, οπτική.

To έχει πάρει κανείς ή θα είμαι ο πρώτος ??????? Απόψεις ?????? Στο freaktab δεν βρήκα πολλά πράγματα ........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, xrealtv είπε

Οταν το ειδα φαντάστηκα θα σερνετε.Το αγόρασα για να δώ ποσο θα σερνετε.
θα σου πω μονο οτι τα Office τα τρεχει πιο Γρηγορα απο τον I7K με 32 ραμ ssd 1 tera kai nvidia gtx 1060 6 ram.
Παιζει οτι παιζει και ενα PC και σαφώς παιζει και COSMOTE και ΝΕΤFLIX .Και κανεις Share screen στην Smarttv σου native.
Μπορεις να βάλεις και εχωτερικο σκληρο αφου εχει μονο 32 giga αλλα πιστεψε με δεν μου εχει χρειαστει αυτο που ειναι απαραιτητο ειναι ενα USB HUB αφου εχει μονο 2 USB εισόδους.
το συνδέεις στην TV και εχεις SMART-TV και PC μαζι.ΕΙναι απιστευτο οταν το αγοράσεις θα με καταλαβεις.

αυτο που μου κάνει εντυπωση ειναι οτι με το OS ειναι πιο φθηνό απο οτι χωρις OS
 

Πολύ ενθαρρυντικά όλα αυτά. Μου έχει περισσέψει USB 3.0 hub μαζί με γιγάμπιτη υποδοχή RJ45, απομεινάρι της σαπίλας του Xiaomi Mi Box. Πιστεύω ότι θα χρειαστεί, αφού πολύς κόσμος αναφέρει το Wifi ως ένα από τα πλέον αδύναμα σημεία του STK1AW32SC. Για τη δουλειά που το θέλω πιστεύω είναι ό,τι πρέπει.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, xrealtv είπε

Κοίτα αν θες ολοκληρο κουτι τοτε πιο καλα να παρεις ενα μεταχειρισμενο pc με 50 €
Πιο πολλα πραγματα θα κανει νομιζω.

το λες για το συγκεκριμένο ή για τα tv box?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, xrealtv είπε

για τα Tv Box αφου μπορεις με 70-80 ευρώ να παρεις ενα παλιο λαπτοπ και να εχεις περισσοτερα

Δες πχ εδώ https://www.pcsales.gr/SHOP/υπολογιστές-computers-desktop-pc-laptop/ανακατασκευασμένα-φθηνά-refurbished-laptops/

και γιατί να μην κουμπώσω το δικό μου laptop επάνω ? 

ΤΟ γράφω όχι ειρωνικά αλλά για να εξηγήσω ότι συνειδητά πάμε σε android υλοποίηση ,κάτι κομψό και καλό για mediaplayer σε σαλόνι, να συνδεθεί ένα home cinema τυπικό επάνω, ένα kodi + apk  και Ps3 για netflix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...