Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα για streqming θα με καλύψει το mi box s? Σε αυτά τα χρήματα περιπου από Ελλάδα μπορώ να πάω σε κάτι καλύτερο ( ας πούμε 4 μνήμη);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έχει κάποιος στα χέρια του το mi box s μαζί με 4κ τηλεόραση για να μου πει αν όντως παίζει 4κ netflix και youtube; Να τα παίζει native 4k και όχι με upscale. Είδα ότι έχει πάρει πιστοποίηση για 4κ αλλά θέλω να που πει κάποιος που το έχει αν όντως ισχύει. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, dialitis93 είπε

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω για YouTube σε fhd/4k μπορώ να πάρω κάτι άλλο εκτός από το mi box? (Netflix δεν Μ ενδιαφέρει καθόλου)

https://www.ebay.com/itm/MECOOL-KM9-Pro-4K-Voice-Control-TV-Box-BT4-0-2-16GB-100Mbps-3D-Media-Player-New/184005819513?pageci=c19aeb5f-4ca9-4f42-8527-87886ca768f9  Σαν το MI box s αλλά χωρίς τα θεματακια πού έχει αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 4son είπε

Δεν έχει SPDIF όμως για ψηφιακή έξοδο...
Εγώ πχ. που έχω Home Cinema δεν μπορώ να το συνδέσω στη μονάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 4son είπε

Με 2 ram παίζει 4κ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, vairass είπε

Με 2 ram παίζει 4κ ;

Γιατί το MI box s τι έχει (2gb)  . Δυστυχώς δεν έχω 4κ αλλά την επιλογή4κ στο YouTube Στην δίνει . Βγαίνει και με 4gb rom

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, 4son είπε

Γιατί το MI box s τι έχει (2gb)  . Δυστυχώς δεν έχω 4κ αλλά την επιλογή4κ στο YouTube Στην δίνει . Βγαίνει και με 4gb rom

Αλλο ρωτάω... Σκέφτομαι να πάρω ένα με 2 γιγα θα παίζει άνετα 4κ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vairass είπε

Αλλο ρωτάω... Σκέφτομαι να πάρω ένα με 2 γιγα θα παίζει άνετα 4κ; 

Τι να σου πω ορισμένα δεν παίζουν ούτε τα 1080 σωστά ειδικά κάτι φτηνιάρικα no name. Στο 4κ πάντως το mekool και το xiami δεν είχαν ιδιαίτερα θέματα Άπω τη θυμάμαι στα review πού είδα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδες ερωτηση, ισως λιγο κουφη. 

Εχω μια τηλεοραση σε χωρο που δεν εχει κεραια. Αρα δεν βλεπω καναλια. Αν παρω ενα tv box και του πεταξω μεσα τις εφαρμογες του εκαστοτε καναλιου ή ολο και καποια εφαρμογη με ολα μαζεμενα που λογικα θα υπαρχει και ενα cosmote tv on the go που εχω προσβαση, θα λειτουργησει αυτο? Λιγο που διαβασα γενικα βλεπω ως προταση το Mi Box, θα κανει δουλεια αυτο?

Γενικα δεν βλεπω τηλεοραση γι'αυτο δεν εχω ασχοληθει και ιδιαιτερα, απλως ερχεται κανενας στο σπιτι και θελει να τσεκαρει καποιο προγραμμα και εχω βαρεθει να ριχνω ακυρα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κατά 99% θα κάνεις δουλειά. Υπάρχουν και εφαρμογές όπως το greek tv αλλά και τα site των καναλιών που μπορουν να παίξουν. Το 1% αφορά σε κάποια προγράμματα που τα μεγάλα κανάλια για λόγους δικαιωμάτων, μπορεί να μην προβάλλουν live εκεινη την ώρα. Επισης για να σου παιζει το cosmote tv go θα πρέπει να πάρεις unroot box ή αν παίρνει, να του βάλεις άλλη custom unrooted rom

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stormrain είπε

Παιδες ερωτηση, ισως λιγο κουφη. 

Εχω μια τηλεοραση σε χωρο που δεν εχει κεραια. Αρα δεν βλεπω καναλια. Αν παρω ενα tv box και του πεταξω μεσα τις εφαρμογες του εκαστοτε καναλιου ή ολο και καποια εφαρμογη με ολα μαζεμενα που λογικα θα υπαρχει και ενα cosmote tv on the go που εχω προσβαση, θα λειτουργησει αυτο? Λιγο που διαβασα γενικα βλεπω ως προταση το Mi Box, θα κανει δουλεια αυτο?

Γενικα δεν βλεπω τηλεοραση γι'αυτο δεν εχω ασχοληθει και ιδιαιτερα, απλως ερχεται κανενας στο σπιτι και θελει να τσεκαρει καποιο προγραμμα και εχω βαρεθει να ριχνω ακυρα :lol:

 

ναι θα βαλεις kodi + alivegr .

cosmotego πρεπει να ειναι non-root ή να το ξερουταρεις εσυ .

και να οι οδηγιες απο δικο μας χρηστη https://www.insomnia.gr/forums/topic/668207-πώς-κάνουμε-unroot-στο-android-tv-box-μας-για-να-λειτουργήσει-το-cosmote-tv-go-και-το-nova-go/?tab=comments#comment-56261884

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...