Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, stormrain είπε

Ευχαριστω και τους δυο :D

Αν και λογικα θα εχει απαντηθει, το Mi Box ερχεται rooted? 

 

ειναι non-rooted για αυτο και ειναι απο τα ελαχιστα που παιζουν nova + cosmote .

παιζει και  youtube-hd + netflix-hd.

Επεξ/σία από stefanos_th
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/12/2019 στις 9:58 ΜΜ, stefanos_th είπε

ειναι non-rooted για αυτο και ειναι απο τα ελαχιστα που παιζουν nova + cosmote .

παιζει και  youtube-hd + netflix-hd.

Καλησπερα. Σε Mi box s εχω περασει το Cosmote TV Go εκδοση για tablet αλλα η πλοηγηση στην εφαρμογη ειναι λιγο δυσκολη. Το σημαντικοτερο προβλημα ομως ειναι οτι οταν μπαινω στο μενου Cosmote TV Plus και επιλεγω καποια κατηγορια, η εφαμρογη κρασαρει... Υπαρχει καμια λυση;;;

Επεξ/σία από asikis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 5/12/2019 στις 6:02 ΜΜ, asikis είπε

Καλησπερα. Σε Mi box s εχω περασει το Cosmote TV Go εκδοση για tablet αλλα η πλοηγηση στην εφαρμογη ειναι λιγο δυσκολη. Το σημαντικοτερο προβλημα ομως ειναι οτι οταν μπαινω στο μενου Cosmote TV Plus και επιλεγω καποια κατηγορια, η εφαμρογη κρασαρει... Υπαρχει καμια λυση;;;

Kαι σ'εμενα το ιδιο. Το εντοπιζω κυριως στο On Demand που δειχνει σα να κρασαρει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, stormrain είπε

Kαι σ'εμενα το ιδιο. Το εντοπιζω κυριως στο On Demand που δειχνει σα να κρασαρει.

Ακριβώς. Θα το δοκιμάσω αυτές τις ημέρες με ασύρματο ποντίκι να δω τι κάνει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχει καταφέρει κανείς να κάνει airplay apple tv+ από iphone?

Ενώ όλα τα άλλα δουλεύουν κανονικά πχ. φωτογραφίες και τοπικά  video , το tv app δεν κάνει aiplay για ταινίες apple tv+.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω το χ96 mini έχει όμως αδύναμο wifi...καποια λύση; ( όταν πιάσει καλό σήμα παίζει καλά) 

Επεξ/σία από vairass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Ενδιαφέρομαι για αγορά tv box με 3 προτεραιότητες 1) σύνδεση εξωτερικού σκληρού για προβολή ταινιών (HD, 4K) 2) χρήση Netflix 3) Όσο γίνεται πιο smooth λειτουργία.

Έχω καταλήξει στο Beelink GT1 MINI-2 και στο Mi box s λόγω netflix αν και χάνει σε τεχνικά χαρακτηριστικά σε σύγκριση με το Beelink GT1 MINI-2.

Είναι για κάποιον που ξέρει περισσότερες λεπτομέρειες ξεκάθαρο ή πιθανό αν στο Beelink μπορείς να κάνεις χρήση netflix όπως έρχεται στο κουτί του ή έστω με κάποιο add-on - root?

Ποιό απο τα δύο ή και κάποιο άλλο μοντέλο θα προτείνατε με βάση τα στάνταρ που ψάχνω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Επεξ/σία από pfloyd88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, pfloyd88 είπε

Καλησπέρα,

Ενδιαφέρομαι για αγορά tv box με 3 προτεραιότητες 1) σύνδεση εξωτερικού σκληρού για προβολή ταινιών (HD, 4K) 2) χρήση Netflix 3) Όσο γίνεται πιο smooth λειτουργία.

Έχω καταλήξει στο Beelink GT1 MINI-2 και στο Mi box s λόγω netflix αν και χάνει σε τεχνικά χαρακτηριστικά σε σύγκριση με το Beelink GT1 MINI-2.

Είναι για κάποιον που ξέρει περισσότερες λεπτομέρειες ξεκάθαρο ή πιθανό αν στο Beelink μπορείς να κάνεις χρήση netflix όπως έρχεται στο κουτί του ή έστω με κάποιο add-on - root?

Ποιό απο τα δύο ή και κάποιο άλλο μοντέλο θα προτείνατε με βάση τα στάνταρ που ψάχνω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

καλημερα, να κανω μια απλη ερωτηση? για να θελεις να βλεπεις 4κ λογικα θα εχεις τηλεοραση 4κ, δεν εχει η τηλεοραση σου μεσα την εφαρμογη του netflix? το mibox δεν φημιζεται για τα καλα χαραχτηριστικα του σε συγκριση με αλλα, αλλα το προτιμουν πολλοι επειδη ειναι πιστοποημενο για netflix ( hd, 4k ) και επειδη ερχετε unroot για αυτους που θελουν novago και otego. και με τα αλλα box βλεπεις netflix αλλα σε sd εικονα. απλα το mibox επειδη φοραει android tv, ειναι λιγο περιεργο γιατι δεν παιρνει ολες τις εφαρμογες απο το play store και θα πρεπει να κατεβασεις καποιο αλλο εναλακτικο πχ aptoide apk, επισης δεν εχει θυρα ethernet, οποτε αν χρειαστεις να βαλεις καλωδιο πρεπει να αγορασεις ενα ανταπτορα. αν η μεγαλυτερη αναγκη σου ειναι το netflix σε καλη εικονα παιρνεις αναγκαστικα το mibox, διαφορετικα το beelink, που μπορει να μην παρει τις αναβαθμισεις του λειτουργικου που θα παρει το mibox, αλλα ευκολα βρισκεις custom rom γιατι πολλοι προγραμματιστες ασχολουνται με τα beelink.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, manoskost είπε

καλημερα, να κανω μια απλη ερωτηση? για να θελεις να βλεπεις 4κ λογικα θα εχεις τηλεοραση 4κ, δεν εχει η τηλεοραση σου μεσα την εφαρμογη του netflix? το mibox δεν φημιζεται για τα καλα χαραχτηριστικα του σε συγκριση με αλλα, αλλα το προτιμουν πολλοι επειδη ειναι πιστοποημενο για netflix ( hd, 4k ) και επειδη ερχετε unroot για αυτους που θελουν novago και otego. και με τα αλλα box βλεπεις netflix αλλα σε sd εικονα. απλα το mibox επειδη φοραει android tv, ειναι λιγο περιεργο γιατι δεν παιρνει ολες τις εφαρμογες απο το play store και θα πρεπει να κατεβασεις καποιο αλλο εναλακτικο πχ aptoide apk, επισης δεν εχει θυρα ethernet, οποτε αν χρειαστεις να βαλεις καλωδιο πρεπει να αγορασεις ενα ανταπτορα. αν η μεγαλυτερη αναγκη σου ειναι το netflix σε καλη εικονα παιρνεις αναγκαστικα το mibox, διαφορετικα το beelink, που μπορει να μην παρει τις αναβαθμισεις του λειτουργικου που θα παρει το mibox, αλλα ευκολα βρισκεις custom rom γιατι πολλοι προγραμματιστες ασχολουνται με τα beelink.

Δεν έχω τηλεόραση 4k. Έχω novago αν και σπάνια το χρησιμοποιώ αλλά ναι με ενδιαφέρει το netflix και η πιστοποίηση που δεν έχουν οι άλλες εταιρίες (δεν ξέρω τί και πώς μπορεί να αλλάξει αυτό στο μέλλον) παίζει ρόλο στην τελική επιλογή. Το είδα αυτό με το καλώδιο ethernet και το hubaki το οποίο θα πρέπει να φορεθεί. Μάλλον πάω για mibox αναγκαστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, pfloyd88 είπε

Δεν έχω τηλεόραση 4k. Έχω novago αν και σπάνια το χρησιμοποιώ αλλά ναι με ενδιαφέρει το netflix και η πιστοποίηση που δεν έχουν οι άλλες εταιρίες (δεν ξέρω τί και πώς μπορεί να αλλάξει αυτό στο μέλλον) παίζει ρόλο στην τελική επιλογή. Το είδα αυτό με το καλώδιο ethernet και το hubaki το οποίο θα πρέπει να φορεθεί. Μάλλον πάω για mibox αναγκαστικά.

δεν ειναι ασχημο tvbox, την δουλεια σου θα την κανεις ανετα και το βρισκεις και εδω στην ελλαδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Εχω ένα θέμα με το tv box MX10. Ενώ στην αρχή έπαιζε κανονικά το Paok TV ξαφνικά πριν κανένα δίμηνο σταμάτησε να το φορτώνει... Μένει στο loading με παγωμενη την πρώτη εικόνα... Δοκίμασα να βάλω Ethernet μηπως ειναι θεμα ταχύτητας αλλά τίποτα... Τι μπορεί να έχει συμβεί? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Μόλις αγόρασα το mi box s , και έχω κάποια προβλήματακια.

Lagαρει παιδιά lagαρει αρκετά.

Εκτός του navigation, που έχει κάποια θέματα, το νετφλιξ δεν μπορώ να το δω. Κολλαει συνέχεια, και πολλές φορές πάει βήμα βήμα. Το ίδιο και το YouTube, δεν μπορεις να δείς βίντεο, έχει πολλά κολλήματα.

Η σύνδεση είναι adsl και κλειδώνει στα 14, και sw version του box: 8

 

Δεν πιστεύω ότι είναι η ταχύτητα του ίντερνετ, περισσότερο πιστεύω ότι είναι θέμα του box

 

Έχει κανείς παρόμοια θέματα με αυτό το tv box?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...