Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 31/12/2019 στις 11:37 ΠΜ, tilaverboy είπε

Εγώ το mi box s το χρησιμοποιώ εδώ και 8 μήνες και είναι εξαιρετικό. Έχει τα πάντα και είναι σβέλτο. Σίγουρα αν έπαιρνα κάτι άλλο θα ήταν ακόμα πιο γρήγορο, αλλά δεν θα είχα Netflix σε καλή ανάλυση. Όποτε η λύση είναι ή xiaomi mi box a εάν δεν θες να δώσεις πολλά χρήματα ή nvidia shield ή και το Amazon 4K νομίζω υποστηρίζει netflix

Amazon Fire TV Stick / με ή χωρίς 4Κ, υποστηρίζει ναι, και παίζει και τα πάντα. Είναι χώμα οι τιμές πλέον. Κανένας λόγος να πας σε κάτι άλλο...

Επεξ/σία από mariosCS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα, αγόρασα πρόσφατα το πρώτο μου μποξ (A95x f3). Το έστησα όλα οκ, αλλά έχω την εξής απορία, όταν ανοίγω την τηλεόραση, μποτάρει αυτόματα και το μποξ. Γιατί γίνεται αυτό και πώς αλλάζει.Το hdmi cec το έχω κλειστό. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, gou76 είπε

Καλησπέρα, αγόρασα πρόσφατα το πρώτο μου μποξ (A95x f3). Το έστησα όλα οκ, αλλά έχω την εξής απορία, όταν ανοίγω την τηλεόραση, μποτάρει αυτόματα και το μποξ. Γιατί γίνεται αυτό και πώς αλλάζει.Το hdmi cec το έχω κλειστό. Ευχαριστώ.

Το ανοίγει ή τηλεόραση σου. Βεβαιώσου ότι είναι και στης δύο συσκευές ( τηλεόραση box) off

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά πρόσφατα τελείωσα το στήσιμο του σαλονιού με ενισχυτή pioneer vsx932 και ηχεία 7.1

έχω έναν meadia player xtreamer μέσω οπτικής ίνας αναπαράγω αρχεία mkv  αλλά με περιορίζει γιατί δεν μπορεί να παίξει dtshd 7.1-truehd 7.1 

τη υπάρχει στην αγορά ώστε να υποστηρίζει τα πρότυπα αυτά και να έχω 7.1 ? σε λογικά πλαίσια τιμής κάνα 100 το πολύ ευρώ. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Eagle_IIz είπε

καλησπέρα παιδιά πρόσφατα τελείωσα το στήσιμο του σαλονιού με ενισχυτή pioneer vsx932 και ηχεία 7.1

έχω έναν meadia player xtreamer μέσω οπτικής ίνας αναπαράγω αρχεία mkv  αλλά με περιορίζει γιατί δεν μπορεί να παίξει dtshd 7.1-truehd 7.1 

τη υπάρχει στην αγορά ώστε να υποστηρίζει τα πρότυπα αυτά και να έχω 7.1 ? σε λογικά πλαίσια τιμής κάνα 100 το πολύ ευρώ. 

https://www.ebay.com/itm/MECOOL-KM9-Pro-4K-Voice-Control-TV-Box-BT4-0-2-16GB-100Mbps-3D-Media-Player-New/184005819513?pageci=a318b94d-4b4d-45fe-9751-ee30d714e51f  

Σαν το MI box S αλλά χωρίς τα θεματακια πού έχει αυτό 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Eagle_IIz είπε

καλησπέρα παιδιά πρόσφατα τελείωσα το στήσιμο του σαλονιού με ενισχυτή pioneer vsx932 και ηχεία 7.1

έχω έναν meadia player xtreamer μέσω οπτικής ίνας αναπαράγω αρχεία mkv  αλλά με περιορίζει γιατί δεν μπορεί να παίξει dtshd 7.1-truehd 7.1 

τη υπάρχει στην αγορά ώστε να υποστηρίζει τα πρότυπα αυτά και να έχω 7.1 ? σε λογικά πλαίσια τιμής κάνα 100 το πολύ ευρώ. 

Με hdmi δοκίμασες; 

Η οπτική ίνα έχει περιορισμούς... 

ps κι εγώ τον 932 έχω! 

Επεξ/σία από mariosCS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, 4son είπε

Το ανοίγει ή τηλεόραση σου. Βεβαιώσου ότι είναι και στης δύο συσκευές ( τηλεόραση box) off

Τελικά ήταν ενεργοποιημένο το anynet της samsung. To έσβησα και όλα οκ. Ευχαριστώ.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mariosCS είπε

Με hdmi δοκίμασες; 

Η οπτική ίνα έχει περιορισμούς... 

ps κι εγώ τον 932 έχω! 

και με hdmi τα ίδια με περιορίζει ο xtreamer γιαυτό και θέλω κάποιον άλλον meadia player να χαρώ το 7.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Eagle_IIz είπε

και με hdmi τα ίδια με περιορίζει ο xtreamer γιαυτό και θέλω κάποιον άλλον meadia player να χαρώ το 7.1

 Εγώ παίζω με το amazon fire stick TV 4K και παίζει τα πάντα. Δες αν μπορείς να το φέρεις από Γερμανία/Αγγλία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eχω εγκαταστησει στο tv box του αδερφου μου καποια παχνιδια οπως pes, assassin's, pilot flight simulator. Μπορει να μου προτεινει καποιος ενα καλο μοχλο με ενσωματωμενη μπαταρια ωστε να παιζει τα παραπανω παιχνιδια γιατι εναν που ειχα αγορασει απο banggood δεν υποστηριζει απο οτι διαβασα τα εν λογω παιχνιδια. Ευχαριστω εκ των προτερων.

Επεξ/σία από pap pan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, pap pan είπε

Eχω εγκαταστησει στο tv box του αδερφου μου καποια παχνιδια οπως pes, assassin's, pilot flight simulator. Μπορει να μου προτεινει καποιος ενα καλο μοχλο με ενσωματωμενη μπαταρια ωστε να παιζει τα παραπανω παιχνιδια γιατι εναν που ειχα αγορασει απο banggood δεν υποστηριζει απο οτι διαβασα τα εν λογω παιχνιδια. Ευχαριστω εκ των προτερων.

Xbox

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, giantzeron είπε

Κάτι αξιόπιστο - γρήγορο μέχρι 80 ευρώ με 4gb ram? 

Είχα το x96 max το οποίο είναι πολύ καλό:

X96 MAX Amlogic S905X2 Android 8.1 4GB DDR4 64GB eMMC 4K TV Box KODI 18.0 with LED Display Dual Band WiFi Bluetooth Gigabit LAN USB3.0 https://geekbuying.app.link/SBGO18R7q3

Πρόσφατα πήρα αυτό από Ιταλία μόνο 46$ , ήρθε σε 2 μέρες κ είναι πιο σβέλτο από το x96 max και με καλύτερο remote. Το προτείνω ανεπιφύλακτα 

A95X F3 Slim Amlogic S905x3 Android 9.0 8K Video Decode TV Box 4GB/64GB USB3.0 2.4G+5G MIMO WiFi Bluetooth LAN 4K Youtube https://geekbuying.app.link/LSfUjGY7q3

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, ψαχνω tv-box απο Ελλαδα για να cyberflix κλπ.
Βαριεμαι την αναμονη απο το εξωτερικο οποτε θα ηθελα καποια προταση που να μπορει να ειναι διαθεσιμη σχετικα γρηγορα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...