Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, vabiris είπε

Είχα το x96 max το οποίο είναι πολύ καλό:

X96 MAX Amlogic S905X2 Android 8.1 4GB DDR4 64GB eMMC 4K TV Box KODI 18.0 with LED Display Dual Band WiFi Bluetooth Gigabit LAN USB3.0 https://geekbuying.app.link/SBGO18R7q3

Πρόσφατα πήρα αυτό από Ιταλία μόνο 46$ , ήρθε σε 2 μέρες κ είναι πιο σβέλτο από το x96 max και με καλύτερο remote. Το προτείνω ανεπιφύλακτα 

A95X F3 Slim Amlogic S905x3 Android 9.0 8K Video Decode TV Box 4GB/64GB USB3.0 2.4G+5G MIMO WiFi Bluetooth LAN 4K Youtube https://geekbuying.app.link/LSfUjGY7q3

Το Α95Χ που έχεις βάλει με ψήνει πάρα πολύ σε αυτήν την τιμή. Να σε ρωτήσω από εγγύηση και after sales support στην συγκεκριμένη περίπτωση τί παίζει γιατί είναι το μόνο που με κάνει διστακτικό στην αγορά εκτός Ελλάδας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα

Αποφάσισα να αντικαταστήσω το τιμιο alfawise s92 με το παρακάτω:

https://www.geekbuying.com/item/Beelink-GT-King-Amlogic-S922X-Android-9-4GB-64GB-TV-Box-416574.html

Μου κάνει εντύπωση που η αποστολή απο Κίνα κοστίζει περισσότερο.

Αποστολή απο Γερμανία,Ιταλία δεν θα έχω θέμα τελωνείου,σωστα;

Επεξ/σία από filios filios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά ,έχω στη κατοχή μου ένα tvbox MINI M8SII Amlogic S905X Android 6.0 με 1γιγα μνήμη και ένα raspberry pi3b+ ποιο από τα δύο θα τρέξει καλύτερα το kodi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/1/2020 στις 3:15 ΜΜ, frapes87 είπε

Το Α95Χ που έχεις βάλει με ψήνει πάρα πολύ σε αυτήν την τιμή. Να σε ρωτήσω από εγγύηση και after sales support στην συγκεκριμένη περίπτωση τί παίζει γιατί είναι το μόνο που με κάνει διστακτικό στην αγορά εκτός Ελλάδας 

Μην περιμένεις πολλά πράγματα , ότι εγγύηση δίνει το κινεζοκαταστημα.  Αν θες εγγύηση σε Ελλάδα πας για mibox. Φυσικά καμία σχέση σε επιδόσεις κ δυνατότητες, το A95x  είναι πολύ ανώτερο, εκτός αν θες οπωσδήποτε hd Netflix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, IKARIWTHS είπε

Καλημέρα παιδιά ,έχω στη κατοχή μου ένα tvbox MINI M8SII Amlogic S905X Android 6.0 με 1γιγα μνήμη και ένα raspberry pi3b+ ποιο από τα δύο θα τρέξει καλύτερα το kodi?

Για το tv box δεν ξέρω. Έχω όμως ένα pi3 ,με libleElec και δουλεύει άψογα εδώ και χρονια. Και επιπλέον μπορώ να το χειρίζομαι με το κοντρόλ της τηλεόρασης. Που για εμένα είναι βασικό.

Επεξ/σία από fingolfingr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, vabiris είπε

Μην περιμένεις πολλά πράγματα , ότι εγγύηση δίνει το κινεζοκαταστημα.  Αν θες εγγύηση σε Ελλάδα πας για mibox. Φυσικά καμία σχέση σε επιδόσεις κ δυνατότητες, το A95x  είναι πολύ ανώτερο, εκτός αν θες οπωσδήποτε hd Netflix.

Μπα. Netflix έχω στην smart tv οπότε δέν με ενδιαφέρει καθόλου. Άλλα το συγκεκριμένο μου φαίνεται πολύ καλό σε αυτήν την τιμή. Το έχει κανένας άλλος να μας πεί άποψη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/1/2020 στις 9:07 ΜΜ, vabiris είπε

Είχα το x96 max το οποίο είναι πολύ καλό:

X96 MAX Amlogic S905X2 Android 8.1 4GB DDR4 64GB eMMC 4K TV Box KODI 18.0 with LED Display Dual Band WiFi Bluetooth Gigabit LAN USB3.0 https://geekbuying.app.link/SBGO18R7q3

Πρόσφατα πήρα αυτό από Ιταλία μόνο 46$ , ήρθε σε 2 μέρες κ είναι πιο σβέλτο από το x96 max και με καλύτερο remote. Το προτείνω ανεπιφύλακτα 

A95X F3 Slim Amlogic S905x3 Android 9.0 8K Video Decode TV Box 4GB/64GB USB3.0 2.4G+5G MIMO WiFi Bluetooth LAN 4K Youtube https://geekbuying.app.link/LSfUjGY7q3

Streaming σε τι αναλύσεις αντέχουν αυτά? Σύνδεση wifi ή καλώδιο? Ρωτάω γιατί το Χ96 έχει 1000άρι ethernet...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, 

επειδή πάνω κάτω είμαι άσχετος με τα tv boxes , μετά από λίγο μελέτη κατάλαβα ότι το mi box s είναι μια καλή φθηνή επιλογή για να βλέπω Netflix hd και online αγώνες μέσω kodi. Ισχύει; Αν όχι, ποια άλλη επιλογή θα προτείνατε πάνω κάτω σε αυτά τα χρήματα; Επίσης είδα ότι το mi box s το βρίσκω και σε ελληνικά κατάστηματα χωρίς να μπλέξω με αποστολές από το εξωτερικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, colombiano747 είπε

Καλησπέρα παιδιά, 

επειδή πάνω κάτω είμαι άσχετος με τα tv boxes , μετά από λίγο μελέτη κατάλαβα ότι το mi box s είναι μια καλή φθηνή επιλογή για να βλέπω Netflix hd και online αγώνες μέσω kodi. Ισχύει; Αν όχι, ποια άλλη επιλογή θα προτείνατε πάνω κάτω σε αυτά τα χρήματα; Επίσης είδα ότι το mi box s το βρίσκω και σε ελληνικά κατάστηματα χωρίς να μπλέξω με αποστολές από το εξωτερικο.

αφου θελεις να βλεπεις netflix hd, το χιαομι ειναι μονοδρομος, γιατι ειναι πιστοποιημενο απο το netflix.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, cacau είπε

Streaming σε τι αναλύσεις αντέχουν αυτά? Σύνδεση wifi ή καλώδιο? Ρωτάω γιατί το Χ96 έχει 1000άρι ethernet...

Εγώ μέχρι 4κ έχω παίξει με Ethernet. Στο σπίτι μέχρι 100 σηκώνει το lan μου, το 1000 του χ96 δεν χρησιμοποιούταν. Σε δοκιμές που έχω κάνει με WiFi μια χαρά φαινόταν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@vabiris Ευχαριστώ για την απάντηση, προς το παρόν έβαλα Libreelec 9.01 στο παλιό μου mini M8S II και πάει σφαίρα. Αν τα φτύσει θα επανέλθω...

Επεξ/σία από cacau
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/1/2020 στις 1:11 ΠΜ, filios filios είπε

Καλησπέρα

Αποφάσισα να αντικαταστήσω το τιμιο alfawise s92 με το παρακάτω:

https://www.geekbuying.com/item/Beelink-GT-King-Amlogic-S922X-Android-9-4GB-64GB-TV-Box-416574.html

Μου κάνει εντύπωση που η αποστολή απο Κίνα κοστίζει περισσότερο.

Αποστολή απο Γερμανία,Ιταλία δεν θα έχω θέμα τελωνείου,σωστα;

κανένα πρόβλημα με τελωνείο,το king έχει αποδειχθεί σταθερότατο με update ανάμεσα σε 1-2 μήνες ...και επιτελούς μπορείς να δουλέψεις browsers σε tvbox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aristidis540 είπε

κανένα πρόβλημα με τελωνείο,το king έχει αποδειχθεί σταθερότατο με update ανάμεσα σε 1-2 μήνες ...και επιτελούς μπορείς να δουλέψεις browsers σε tvbox.

ενημερωτικα το king με coreelec παει σφαιρα, επισης πριν 2 ημερες πηρε αναβαθμιση οπου εβαλαν επιλογη στις λειτουργιες κλεισιματος του μηχανηματος και την επιλογη αλλαγης απο android σε coreelec.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, aristidis540 είπε

κανένα πρόβλημα με τελωνείο,το king έχει αποδειχθεί σταθερότατο με update ανάμεσα σε 1-2 μήνες ...και επιτελούς μπορείς να δουλέψεις browsers σε tvbox.

Εχω καταλήξει σε αυτό το tv box αλλα το τρενάρω.

θέλω να εϊμαι σίγουρος σε καποια πραγματα.

Γνωρίζεται αν τρέχει VPN;

Το H96 MAX plus με ΑΤV που ειχα παρει δεν έτρεχε κανενα VPN και φοβάμαι μην πάθω τα ίδια.

Τι εννοεις επιτέλους μπορείς να δουλέψεις browsers..

3 ώρες πριν, manoskost είπε

ενημερωτικα το king με coreelec παει σφαιρα, επισης πριν 2 ημερες πηρε αναβαθμιση οπου εβαλαν επιλογη στις λειτουργιες κλεισιματος του μηχανηματος και την επιλογη αλλαγης απο android σε coreelec.

Το coreelec τι άλλο μπόρει να προσφέρει σε αυτό το μηχανημα πλήν netflix hd όπως λέγεται πως παίζει.

Φαντάζομαι οτι και χωρίς correlec το kodi τρέχει εξίσου καλά

Επεξ/σία από filios filios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, filios filios είπε

Εχω καταλήξει σε αυτό το tv box αλλα το τρενάρω.

θέλω να εϊμαι σίγουρος σε καποια πραγματα.

Γνωρίζεται αν τρέχει VPN;

Το H96 MAX plus με ΑΤV που ειχα παρει δεν έτρεχε κανενα VPN και φοβάμαι μην πάθω τα ίδια.

Τι εννοεις επιτέλους μπορείς να δουλέψεις browsers..

Το coreelec τι άλλο μπόρει να προσφέρει σε αυτό το μηχανημα πλήν netflix hd όπως λέγεται πως παίζει.

Φαντάζομαι οτι και χωρίς correlec το kodi τρέχει εξίσου καλά

το vpn παιζει παντου. και χωρις το coreelec το kodi τρεχει εξισου καλα, αλλα μια παραπανω σβελταδα επειδη ειναι αλλο λειτουργικο συστημα ( linux ). επισης το coreelec εχει μια πιο smooth εικονα, πιο καλυτερη θα ελεγα στα ματια τα δικα μου. ενημερωτικα το king ενω ειναι 64bit, δεν παιρνει την εκδοση kodi 64 bit, ουτε εφαρμογες 64bit αλλα μονο το kodi 32 bit και αντιστοιχες εφαρμογες 32bit, ενω το coreelec λεγεται οτι ειναι 64bit. ( ενημερωτικα στο coreelec δεν δουλευουν ολες οι εταιρειες vpn ). επισης για οποιον ενδιαφερεται εχει βγει και custom rom android tv )

Επεξ/σία από manoskost
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...