Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, filios filios είπε

Σωστά.

Ναι

  Διαβάζω συνεχώς στο forum ότι για netflix είναι μονόδρομος το xiaomi.

  Αν παίζει σε όλα τα box, γιατί μονόδρομος;  Άλλοι λένε το θέλουν για γονείς, άλλοι για πεθερούς... όλοι HD τηλεόραση έχουν ;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, orfilipp είπε

  Διαβάζω συνεχώς στο forum ότι για netflix είναι μονόδρομος το xiaomi.

  Αν παίζει σε όλα τα box, γιατί μονόδρομος;  Άλλοι λένε το θέλουν για γονείς, άλλοι για πεθερούς... όλοι HD τηλεόραση έχουν ;;; 

Είναι μονόδρομος  για όποιους θέλουν να βλέπουν netflix μέχρι 4K σε tv box.

Οποιοι θέλουν να βλέπουν σε sd ανάλυση μπορούν να πάρουν οποιοδήποτε άλλο tv box.

 Αν όχι όλοι οι περισσότεροι HD  τηλεόραση έχουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, filios filios είπε

Είναι μονόδρομος  για όποιους θέλουν να βλέπουν netflix μέχρι 4K σε tv box.

Οποιοι θέλουν να βλέπουν σε sd ανάλυση μπορούν να πάρουν οποιοδήποτε άλλο tv box.

 Αν όχι όλοι οι περισσότεροι HD  τηλεόραση έχουν.

Αν καποιος δεν θελει να παρει xiaomi, μπορει να παρει ενα tvbox με amlogic επεξεργαστη S912, S905, S905X2, S905X3, S922, να του βαλει coreelec, και να βλεπει netflix HD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγαλύτερη πατατα  απο το xiaomi box πραγματικα δεν εχω ξαναπιασει στα χερια μου με τα λεφτα που αγοραζεις xiaomi αγοραζεις boxaki τουμπανο

αμαν πια με την βλακεια του νετφλιξ εκτος του coreelec που μπορει να βαλεις σχεδον ολες οι τv εχουν εφαρμογη για νετφλιξ που εγω πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω το λογο που καποιος βαζει την μπαρουφα του νετφλιξ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Καλησπέρα παιδιά. Για τις αγγελίες που υπάρχουν στο site, τι άποψη έχετε; Είναι αξιόπιστες;

  π.χ.

  

 Μιλάει για καινούριο μηχάνημα σεταρισμένο, σε τιμή που υπάρχει στα καταστήματα και μικρότερη. Βέβαια δεν αναφέρει ROM. 

 Φυσικά θέλω γνώμη και για το box. Μπορεί να απαντήσει και ο ίδιος, κανένα πρόβλημα.

  Απ' όσα έχω διαβάσει είμαι μεταξύ beelink & tanix. Και όσο περισσότερο διαβάζω, τόσο μπερδεύομαι. 

https://www.skroutz.gr/s/16683390/Beelink-GT1-Mini-64GB.html

https://www.skroutz.gr/s/21298206/Tanix-TX3-64GB.html

  Αξίζει το beelink τα 30€ παραπάνω; Ίδιο επεξεργαστή φοράνε. 

  

 

 

3 ώρες πριν, mples είπε

μεγαλύτερη πατατα  απο το xiaomi box πραγματικα δεν εχω ξαναπιασει στα χερια μου με τα λεφτα που αγοραζεις xiaomi αγοραζεις boxaki τουμπανο

αμαν πια με την βλακεια του νετφλιξ εκτος του coreelec που μπορει να βαλεις σχεδον ολες οι τv εχουν εφαρμογη για νετφλιξ που εγω πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω το λογο που καποιος βαζει την μπαρουφα του νετφλιξ

...θα δεις παραπάνω τα ερωτήματα μου για το Box που πουλάς. Σου έχω στείλει και μνμ. Μπορείς να απαντήσεις όπου θες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, orfilipp είπε

  Καλησπέρα παιδιά. Για τις αγγελίες που υπάρχουν στο site, τι άποψη έχετε; Είναι αξιόπιστες;

  π.χ.

 Μιλάει για καινούριο μηχάνημα σεταρισμένο, σε τιμή που υπάρχει στα καταστήματα και μικρότερη. Βέβαια δεν αναφέρει ROM. 

 Φυσικά θέλω γνώμη και για το box. Μπορεί να απαντήσει και ο ίδιος, κανένα πρόβλημα.

  Απ' όσα έχω διαβάσει είμαι μεταξύ beelink & tanix. Και όσο περισσότερο διαβάζω, τόσο μπερδεύομαι. 

https://www.skroutz.gr/s/16683390/Beelink-GT1-Mini-64GB.html

https://www.skroutz.gr/s/21298206/Tanix-TX3-64GB.html

  Αξίζει το beelink τα 30€ παραπάνω; Ίδιο επεξεργαστή φοράνε. 

...θα δεις παραπάνω τα ερωτήματα μου για το Box που πουλάς. Σου έχω στείλει και μνμ. Μπορείς να απαντήσεις όπου θες. 

Το beelink gt mini φοράει τον s905x2 όχι τον s905x3 όπως το Tanix TX3 , το beelink gt Mini 2 φοράει τον s905x3. Άλλο όμως η Tanix και άλλο η beelink , σαφώς πιο ποιοτικά τα beelink.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/1/2020 στις 8:30 ΜΜ, filios filios είπε

Μέσα στο kodi μπαίνει στο πρωτεύων λειτουργικό του tvbox εφόσων τρέξεις το VPN

Το correlec είναι ανεξαρτητο λειτουργικό και θέλει αλλο τρόπο να τρέξεις VPN

Εγω ακολούθω αυτόν τον οδηγό https://www.vpnranks.com/setups/how-to-install-cyberghost-on-kodi/amp/ 

Προαπαθω να το εγκαταστησω αλλα μου βγαζει μηνυμα λαθους , The Openvpn executable isn`t working

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπίσης το Beelink gt king φοράει τον s922 και κοστίζει λίγα ευρώ παραπάνω με αποστολή απο Ιταλία απο το mini που θελει να πάρει απο Ελλαδα.

Το πρωτο στο antutu βγάζει 107 και το δευτερο 60

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, filios filios είπε

Eπίσης το Beelink gt king φοράει τον s922 και κοστίζει λίγα ευρώ παραπάνω με αποστολή απο Ιταλία απο το mini που θελει να πάρει απο Ελλαδα.

Το πρωτο στο antutu βγάζει 107 και το δευτερο 60

ενημερωτικα το king ειναι ταχυτατο μιας και το εχω, δεν κολλαει πουθενα, αλλα να ξερετε οτι για kodi παιρνει την εκδοση 32bit , αν και ειναι 64bit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλετε tv box μόνο για streaming, ένα "παλιό" μοντέλο με κάπως ισχυρό επεξεργαστή π.χ. amlogic s912, με coreelec παίζει τα πάντα άνετα στα 1080p, συμπεριλαμβανομένου του netflix (αν δεν έχετε smart tv). Κόστος το πολύ 30€ ή και λιγότερο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε mi box s μπορώ να περάσω nova go και το αντίστοιχο cosmote για να βλέπω απο εκεί? Προφανώς με τα αντίστοιχα προγράμματα ενεργοποιημένα από τον πάροχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, fingolfingr είπε

Σε mi box s μπορώ να περάσω nova go και το αντίστοιχο cosmote για να βλέπω απο εκεί? Προφανώς με τα αντίστοιχα προγράμματα ενεργοποιημένα από τον πάροχο.

https://codecity.gr/install-cosmote-tv-go-and-nova-go-on-xiaomi-mi-box-s/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι πως έψαξα μήπως έχει ανοίξει θέμα σχετικό, αλλά πέρα από την ανακοίνωση και κάποιες αγγελίες για το 2017 μοντέλο, δεν βρήκα κάτι άλλο. Αν κάνω λάθος, ένας mod ας μου δώσει το σχετικό link και ας κλειδώσει το παρόν.

https://www.nvidia.com/en-us/shield/shield-tv/

spacer.png

Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο Player. Έχω βρει περίπου στα 130 ευρώ την συσκευή από κάποιο μαγαζί με ενδοκοινοτικές συναλλαγές και αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιος εδώ που έχει την συσκευή και τυχαίνει να την χρησιμοποιεί με το Kodi ώστε να έχει ακριβώς την ίδια ανάγκη 😉

Επειδή στο τέλος του μήνα παίρνω μια νέα τηλεόραση (65SM8500), έλεγα να την συνδυάζω με αυτό τον player ώστε είμαι σίγουρος πως το Kodi θα παίζει τέλεια 😉 Αν θα μπορούσα να βάλω και κανά Football Manager θα ήταν ιδανικό βέβαια αλλά 99% θα είναι Kodi.

Ξέρω πως το player αυτό δέχεται μόνο 32bit εφαρμογές (οπότε δεν ξέρω αν θα παίζει το FM μέσα, αν κάποιος ήδη το έχει ας πει) αλλά πέρα από αυτό, δεν βλέπω άλλα μεγάλα μείον. Ο επεξεργαστής είναι ίδιος με τον Pro, η μνήμη ναι 1GB λιγότερη (έλεος ρε Nvidia) αλλά πέρα από αυτά, δεν βλέπω άλλα μειονεκτήματα. Το Dolby Atmos (που υπάρχει και στην tv) το θεωρώ + που βέβαια αν καταλαβαίνω καλά για να το χρησιμοποιήσω όσο θέλω θα πρέπει να βρω και soundbar που να το υποστηρίζει;

Ως Media Hub χρησιμοποιώ το WD My Cloud Home που βρήκα τρόπο να παίζει το Kodi οπότε όλα θα έρχονται από εκεί. Όποιος μπορεί να βοηθήσει ώστε να προχωρήσω άφοβα, θα είναι μεγάλη συνεισφορά 😉 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
11 hours ago, lanc3lot said:

Η αλήθεια είναι πως έψαξα μήπως έχει ανοίξει θέμα σχετικό, αλλά πέρα από την ανακοίνωση και κάποιες αγγελίες για το 2017 μοντέλο, δεν βρήκα κάτι άλλο. Αν κάνω λάθος, ένας mod ας μου δώσει το σχετικό link και ας κλειδώσει το παρόν.

https://www.nvidia.com/en-us/shield/shield-tv/

spacer.png

Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο Player. Έχω βρει περίπου στα 130 ευρώ την συσκευή από κάποιο μαγαζί με ενδοκοινοτικές συναλλαγές και αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιος εδώ που έχει την συσκευή και τυχαίνει να την χρησιμοποιεί με το Kodi ώστε να έχει ακριβώς την ίδια ανάγκη 😉

Επειδή στο τέλος του μήνα παίρνω μια νέα τηλεόραση (65SM8500), έλεγα να την συνδυάζω με αυτό τον player ώστε είμαι σίγουρος πως το Kodi θα παίζει τέλεια 😉 Αν θα μπορούσα να βάλω και κανά Football Manager θα ήταν ιδανικό βέβαια αλλά 99% θα είναι Kodi.

Ξέρω πως το player αυτό δέχεται μόνο 32bit εφαρμογές (οπότε δεν ξέρω αν θα παίζει το FM μέσα, αν κάποιος ήδη το έχει ας πει) αλλά πέρα από αυτό, δεν βλέπω άλλα μεγάλα μείον. Ο επεξεργαστής είναι ίδιος με τον Pro, η μνήμη ναι 1GB λιγότερη (έλεος ρε Nvidia) αλλά πέρα από αυτά, δεν βλέπω άλλα μειονεκτήματα. Το Dolby Atmos (που υπάρχει και στην tv) το θεωρώ + που βέβαια αν καταλαβαίνω καλά για να το χρησιμοποιήσω όσο θέλω θα πρέπει να βρω και soundbar που να το υποστηρίζει;

Ως Media Hub χρησιμοποιώ το WD My Cloud Home που βρήκα τρόπο να παίζει το Kodi οπότε όλα θα έρχονται από εκεί. Όποιος μπορεί να βοηθήσει ώστε να προχωρήσω άφοβα, θα είναι μεγάλη συνεισφορά 😉 

Για μένα καλύτερα να δώσεις κάτι περισσότερο και να πάρεις την pro έκδοση μιας και θα έχεις 64bit apps, περισσότερη μνήμη, usb εισόδους, κλπ. Έτσι θα αγοράσεις κάτι που θα το έχεις σίγουρα για 4-5 χρόνια χωρίς να ασχοληθείς ξανά με media player. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...