Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, manoskost είπε

αν σε ενδιαφερει το netflix να παρεις μια microsd το λιγοτερο 16gb, class 10 ομως, γιατι το netflix θελει περιπου 3gb χωρο.

Ναι για netflix να βλεπω με καλύτερη ποιότητα εχω δυο 32αρες class 10 οπότε ειμαι καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για 1080p τηλεόραση, streaming από νόμιμες πάντα εφαρμογές όπως το Stremio ταινιών και λίγο περιήγηση ίντερνετ, μέχρι 60 ευρώ, αξίζει το X96 Max ;

Μέχρι 15 ευρώ για πληκτρολόγιο με touchpad το https://www.skroutz.gr/s/11316959/Riitek-i8.htmlRiitek i8 είναι joker αν θα σου κάτσει καλό μοντέλο ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, manoskost είπε

αν σε ενδιαφερει το netflix να παρεις μια microsd το λιγοτερο 16gb, class 10 ομως, γιατι το netflix θελει περιπου 3gb χωρο.

Αφού αν έχεις εγκατεστημένο kodi στο μαμίσιο fw, μπορείς πάλι να βάλεις την εφαρμογή του netflix, γιατί να χρειάζεται η εγκατάσταση του corelec;

Τι παραπάνω δίνει; καλύτερη ανάλυση;

Φαντάζομαι δίνει πιο ομαλό παιξιμο, αλλά πόσο μεγάλη διαφορά έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μαμισιο θα σου παιξει με αναλυση 480 και στο coreleec με FHD ειναι μια διαφορα, επισης το corellec ειναι πιο ελαφρυ, τρεχει πιο γρηγορα, ενδεικνυται για μηχανηματα με μικρη μνημη και εχει μια πιο smooth εεικονα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε android αν το σηκώνει το hardware μπορείς να βάλεις το Ελληνικό gkobu build πάνω στο kodi 18 όπου έχει ενσωματωμένο το Netflix. Όταν το ανοίξεις πρώτη φορά και βάλεις τα στοιχεία σου, θα κατεβάσει κάποια extra μόνο του και μετά θα παίζει στα 1080p, αλλά θες κάτι σύγχρονο ως μηχάνημα με αρκετή ram - αλλιώς θα έχει αφύσικη κίνηση στις στιγμές δράσης κ.λ.π. Η διαφορά σε CoreELEC, LibreElec κ.λ.π. είναι πως όντας ελαφρύτερο το λειτουργικό, τα καταφέρνουν και πιο αδύναμα μηχανάκια π.χ. s912 με 2gb ram.

Επεξ/σία από cacau
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παλικάρια.
Τα H96 MAX RK3318 4GB RAM και H96 Max Plus RK3328 4GB παίζουν netflix 1080p η μόνο 480p.
Αν παίζουν 480p γίνεται να πάρουν το CoreELEC για να παίξουν?
Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα καλό build για kodi (σε mi box s)? Δοκίμασα manalab, gkobu αλλά πολλά προσθετα δεν λειτουργούσαν. το manalab ειδικα σε ταινίες κράσαρε. Τώρα έχω xanax και ειναι πολυ καλό, αλλά δεν εχει καθόλου ελληνικό περιεχόμενο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, taslikos είπε

Κανένα καλό build για kodi (σε mi box s)? Δοκίμασα manalab, gkobu αλλά πολλά προσθετα δεν λειτουργούσαν. το manalab ειδικα σε ταινίες κράσαρε. Τώρα έχω xanax και ειναι πολυ καλό, αλλά δεν εχει καθόλου ελληνικό περιεχόμενο..

Je4m gknwizard εγγραφή θέλει όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dreaming123 είπε

Καλησπέρα παλικάρια.
Τα H96 MAX RK3318 4GB RAM και H96 Max Plus RK3328 4GB παίζουν netflix 1080p η μόνο 480p.
Αν παίζουν 480p γίνεται να πάρουν το CoreELEC για να παίξουν?
Ευχαριστώ.

για τον δικο σου επεξεργαστη θα βαλεις το libereleec.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, tilaverboy είπε

Je4m gknwizard εγγραφή θέλει όμως.

Είναι καλό φίλε μου, γιατί έχω το Gkobu αλλά νομίζω έιναι κομματάκι βαρύ. Αυτό προτείνεται για πιο αδύναμες συσκευές; Τύπου Beelink GT1 με 2 γίγα RAM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Johnkeppas είπε

Είναι καλό φίλε μου, γιατί έχω το Gkobu αλλά νομίζω έιναι κομματάκι βαρύ. Αυτό προτείνεται για πιο αδύναμες συσκευές; Τύπου Beelink GT1 με 2 γίγα RAM

Αυτό που προτείνω είναι ότι πιο ελαφρύ υπάρχει το όνομα σημαίνει just for movies

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...