Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πιο πιθανο, αφου μονο το Store δεν δουλευει, ειναι να χρειάζεται να κατεβάσει πχ απο το apkmirror τα latest Google Play Services και  Google Play.

απλα με το reset γυρισε στα παλιά και κάποιο κόλλημα έχουν φάει.

Επεξ/σία από guido
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, guido είπε

πιο πιθανο, αφου μονο το Store δεν δουλευει, ειναι να χρειάζεται να κατεβάσει πχ απο το apkmirror τα latest Google Play Services και  Google Play.

απλα με το reset γυρισε στα παλιά και κάποιο κόλλημα έχουν φάει.

6 ώρες πριν, manoskost είπε

reset δεν κανουμε στο tvbox μονο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων απο τις ρυθμισεις. βρες την ρομ που φοραει και ξαναπεραση την εφοσον ειναι επωνυμο προιον και μπορεις να την βρεις.

εχω ξανακανει παντως στο ιδιο αλλες 2 φορες και δεν υπηρχε προβλημα, ολα τα αλλα δουλευουν κανονικα και το νετφλιξ μονο το playstore .αρα ψαχνω ρομ και την ξαναπερναω ε

λυθηκε με reset με οδοντογλυφιδα στην τρυπα av, ευχαριστω σε ολους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, KAPAKOSTAS είπε

εχω ξανακανει παντως στο ιδιο αλλες 2 φορες και δεν υπηρχε προβλημα, ολα τα αλλα δουλευουν κανονικα και το νετφλιξ μονο το playstore .αρα ψαχνω ρομ και την ξαναπερναω ε

λυθηκε με reset με οδοντογλυφιδα στην τρυπα av, ευχαριστω σε ολους

ενημερωτικα παντως μην το κανεις απο εκει, το reset εκει ειναι για αλλη δουλεια, να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με επαναφορα εργοστασιακων δεν επανηλθε, με οδοντογλυφιδα στο reset ανοιξε κανονικα οπως ανοιγει παντα και χωρις να κανω κατι αλλο συνδεθηκε κανονικα ,μπορει να ναι τυχαιο δεν ξερω παντως δουλεψε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα στη παρεα...θα ηθελα μια βοηθεια για αγορα tv box μεχρι 50ε απο εξωτερικο

Δεν με ενδιαφερει netflix  και απλα θα ηθελα καλο επεξεργαστη για να περασω iptv και kodi..

ευχαριστω πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απο οτι γραφει αναφερεται σε 5g μονο, εξαλλου για να πιασεις την πραγματικη ταχυτητα χρειαζεσε καλωδιο ethernet, εγω μια προταση εκανα, αν ο φιλος θα το χρησιμοποιησει για 5g ας βρει καποιο αλλο.

Επεξ/σία από manoskost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mples είπε

Αντίθετα αυτό που είχα εγώ είχε πολύ καλό 5g και πολύ κακο 2.4g

οσο καλο box και να παρεις, το wifi δεν μπορει να συγκριθει με το καλωδιο, γιατι στο wifi παιζουν πολλοι παραγοντες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, a8eofovos είπε

δεν θα χρειαστει wifi γιατι θα το περασω με καλωδιο ethernet...

παντως οτι και αν αποφασησεις να παρεις να εχει amlogic επεξεργαστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, manoskost είπε

παντως οτι και αν αποφασησεις να παρεις να εχει amlogic επεξεργαστη.

με τη γνωμη σου τι θα ηταν καλυτερο???32 μου φαινονται λιγα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, a8eofovos είπε

με τη γνωμη σου τι θα ηταν καλυτερο???32 μου φαινονται λιγα....

το ιδιο μοντελο που σου εστειλα  tanix tx3 βγαινει και σε 64gb και αποστολη απο ευρωπη, μετα υπαρχουν τα beelink που ειναι πιο ακριβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω το x96 max με cpu amlogic S905X2. Ξαφνικά χθες μου έσβησε και μετά που το άνοιξα έδειχνε το λογότυπο και δεν προχωρούσε (το έκανα 2-3 φορές). Το άφησα για καμιά ώρα χωρίς τροφοδοσία και μετά το ξανα άνοιξα. Έκανε boot κανονικά και μόλις έφτανε στο κεντρικό μενού έκανε restart. Το έχω βγάλει από την πρίζα τώρα και θα το αφήσω εκτός ένα 24ώρο. Αν μου κανει πάλι τα ίδια θα του κανω factory reset. Επειδή δεν το έχω ξανακάνει (γνωρίζω πως να μπω στο boot menu) έχω μια απορία, μερικά βίντεο που είδα κάποιος πρώτα διαγράφει την μνήμη cache και μετά κάνει το factory, ενώ άλλος πρώτα κάνει factory και μετά διαγράφει τη μνήμη cache. Έχει διαφορά ποιο θα διαγράψω πρώτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...